Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

top results 2020

Senior
Men
10.29
Kojo Musah
20.61A
Tazana Kamanga-Dyrbak
47.10
Benjamin Lobo Vedel
1:48.42
Kristian Uldbjerg Hansen
2:31.19
Rasmus Baltzersen
3:38.69
Mikael Johnsen
7:58.43
Mikkel Dahl-Jessen
13:52.42
Ole Hesselbjerg
28:38.53
Thijs Nijhuis
13:57
Thijs Nijhuis
30:01
Joel Ibler Lillesø
Simon Holbek Kønigsfeldt
2:10:57
Thijs Nijhuis
Ole Hesselbjerg
Andreas Martinsen
Nicolai Trock Hartling
Marius Hytholm Alex Petersen
Nikolaj Grønbech
Sebastian Ree Pedersen
Peder P. Nielsen
Kristoffer Thomsen
Emil Mikkelsen
Tobias Riber Jakobsen
Hans Barrett
Arthur Wiborg Petersen
7.179
Christian Gundersen
Andreas Nielsen
Asbjørn Birkelund
Andreas Nielsen
Hans Barrett
Women
11.52
Mathilde U. Kramer
23.54
Mette Graversgaard
53.39
Sara Slott Petersen
2:05.65
Mia Helene Mørck
2:57.62
Rebekka Fuglø
4:19.85
Mathilde Diekema Jensen
9:38.7h
Laura Valgreen Petersen
15:21.44
Laura Valgreen Petersen
33:35.33
Laura Valgreen Petersen
17:33
Inge Kristoffersen
36:09
Nanna Bové
Laura Valgreen Petersen
2:46:34
Bouchra Lundgren Eriksen
11:20.63
Laura Astrup
Mette Graversgaard
Sara Slott Petersen
Rikke Andersen
Caroline Bonde Holm
Janne Nielsen
Janne Nielsen
Thea Jensen
Kathrine Bebe
Lise Lotte Jepsen
Celina Julin
Liv Cantby
5.442
Sandra Bøll
Helle Jensen
Helle Jensen
Helle Jensen
DEN
DEN
Lise Lotte Jepsen
Men
6.03
Frederik Schou-Nielsen
6.62
Kristoffer Hari
21.48
Kristoffer Hari
48.01
Nicolai Trock Hartling
1:48.73
Andreas Bube
2:45.97
Christian Gundersen
3:45.84
Mikkel Dahl-Jessen
7:58.99
Mikkel Dahl-Jessen
Sebastian Sund Frandsen
Marius Hytholm Alex Petersen
Nikolaj Grønbech
4.30
Mathias Clausen
Sebastian Ree Pedersen
Jannick Bagge
Kristoffer Thomsen
5.059
Jonas N. Bjerremand
Andreas Nielsen
Andreas Nielsen
Women
6.71
Marie Høgh Larsen
7.39
Mathilde U. Kramer
23.42
Mette Graversgaard
56.86
Martha Danneskjold Rasmussen
2:07.98
Helene Holm Gottlieb
2:50.87
Anna Mark Helwigh
4:32.53
Emma Kiplagat Kondrup
9:04.78
Maja Alm
Annette Juma Nielsen
Mette Graversgaard
Rikke Andersen
Caroline Bonde Holm
Janne Nielsen
Janne Nielsen
Thea Jensen
3.689
Nickoline Skifter Andersen
Liga Kleinberga
DEN


Season list OutdoorIndoor 

Choose Age group








Loading...

Latest results

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7