Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DM Inde 20‐21.2.2021 Inde

M Højdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik2.04
  
 =SB
 
1.90
  O
1.98
 XO
2.04 =SB
XXO
2.10
XXX
    
2Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.98
  
 
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
  O
1.98
 XO
2.01
XXX
   
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.90
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
XXX
    
4Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.85
  
 =SB
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85 =SB
  O
1.90
XXX
    
M Stangspring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.80
  
 
 
4.30
 XO
4.50
  O
4.65
 XO
4.80
  O
5.05
XXX
   
2Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.65
  
 SB
 
4.30 SB
  O
4.50 SB
 XO
4.65 SB
  O
4.80
XXX
    
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.65
  
 
 
4.30
  O
4.50
 XO
4.65
  O
4.80
XXX
    
4Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.65
  
 
 
4.50
  O
4.65
 XO
4.80
XXX
     
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.50
  
 SB
 
4.30 SB
 XO
4.50 SB
XXO
4.65
XXX
     
6Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.30
  
 =SB
 
4.30 =SB
 XO
4.50
XXX
      
M Længdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.77
  
 
 
7.59  X7.777.557.477.50  
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.52
  
 SB
 
7.23  X7.24  X7.41 SB7.52 SB  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.49
  
 PB
 
  X7.37 SB7.39 SB7.49 PB  X  X  
4Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.08
  
 =PB
 
6.857.067.08 =PB7.016.987.01  
5Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta6.98
  
 PB
 
6.98 PB  X  X  X  X  X  
6Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.46
  
 
 
6.46  X6.46  X  X  X  
M Trespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190015.37
  
 PB
 
15.01 PB  X  X  X15.37 PB14.40  
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.48
  
 
 
14.2514.4114.3214.27  X14.48  
3Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF13.22
  
 PB
 
13.22 PB13.11  X  –  –  –  
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta NM
  
 
 
  X  X  –  –  –  –  
K Højdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.77
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
 XO
1.77 PB
 XO
1.79
XXX
 
2Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.74
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
XXX
   
3Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.71
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68 =SB
  O
1.71 SB
 XO
1.74
XXX
  
4Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.71
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65 =PB
  O
1.68 PB
  O
1.71 PB
XXO
1.74
XXX
  
K Stangspring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta3.90
  
 
 
3.80
  O
3.90
  O
4.10
XXX
     
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.80
  
 =SB
 
3.55
  O
3.70
  O
3.80 =SB
  O
3.90
XXX
    
3Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.80
  
 =SB
 
3.55
  O
3.70
XXO
3.80 =SB
  O
3.90
XXX
    
4Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta3.80
  
 =SB
 
3.70
  O
3.80 =SB
 XO
3.90
XXX
     
5Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.70
  
 =PB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.55
  O
3.70 =PB
 XO
3.80
XXX
   
6Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.55
  
 
 
3.20
  O
3.40
  O
3.55
  O
3.70
XXX
    
7Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.55
  
 SB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.55 SB
 XO
3.70
XXX
    
K Længdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.92
  
 PB
 
5.68  X5.92 PB5.685.66  X  
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.88
  
 PB
 
5.52  X  X5.80 PB5.88 PB5.67  
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.71
  
 
 
5.515.695.47  X5.685.71  
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.68
  
 
 
  X  X  X5.585.685.65  
5Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.57
  
 
 
  X5.42  X5.435.575.48  
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.52
  
 
 
  X  X5.505.52  X  X  
7Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.50
  
 
 
5.505.38  X5.47  X  X  
8Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.47
  
 
 
5.355.264.955.475.085.47  
K Trespring     
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190013.04
  
 SB
 
12.6212.7413.04 SB12.6312.8212.84  
2Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.41
  
 SB
 
  X12.40 SB12.41 SB12.29  X  X  
3Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF12.24
  
 PB
 
12.24 PB11.8511.8712.0312.1912.17  
4Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF12.16
  
 
 
  X12.02  X12.1611.9412.02  
5Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.72
  
 
 
  X11.7211.4311.2711.52  X  
6Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.49
  
 SB
 
11.49 SB  X  X  X  X  X  
7Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.46
  
 SB
 
11.3410.9911.1711.4311.46 SB11.19  
8Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta10.75
  
 
 
10.6510.6610.4810.1010.5310.75  

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80