Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Mangekamp inde 2021 13‐14.2.2021 Inde
Randers Atletikhal

M Syvkamp    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta5302
  
 PB
 
7,316,7612,911,908,704,902.56,34
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19005099
  
 PB
 
7,526,3213,141,938,594,102.43,43
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5090
  
 PB
 
7,286,5812,131,788,844,302.39,21
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta4724
  
 SB
 
7,476,829,981,788,453,902.59,04
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4466
  
 PB
 
7,586,1012,221,759,454,102.59,35
K Femkamp    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta3785
  
 PB
 
9,591,6113,545,622.25,62
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta3647
  
 SB
 
8,821,5213,095,162.27,94
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta3523
  
 SB
 
8,771,5211,235,792.44,36
4Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER3328
  
 PB
 
9,771,5211,345,032.26,03
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19003241
  
 PB
 
9,451,6110,005,112.41,26
M 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7.28
  
 SB 1
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta7.31
  
 PB 2
3Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta7.47
  
 SB 3
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19007.52
  
 SB 4
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta7.58
  
 SB 5
M 1000 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta2:39.21
  
 PB 1
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19002:43.43
  
 PB 2
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta2:56.34
  
 PB 3
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta2:59.04
  
 SB 4
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta2:59.35
  
 SB 5
M 60 m hæk    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta8.45
  
  1
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.59
  
 SB 2
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.70
  
 PB 3
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta8.84
  
  4
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta9.45
  
  5
M Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.93
  
 PB 1
 
1.81 SB
  O
1.84 SB
  O
1.87 SB
  O
1.90 SB
  O
1.93 PB
  O
1.96
XXX
  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.90
  
 PB 2
 
1.66 SB
  O
1.72 SB
  O
1.75 SB
  O
1.78 SB
  O
1.81 =PB
  O
1.84 PB
  O
1.87 PB
 XO
1.90 PB
 XO
1.93
XXX
       
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.78
  
 SB 3
 
1.72 SB
  O
1.78 SB
  O
1.84
XXX
     
3Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.78
  
 SB 3
 
1.75 SB
  O
1.78 SB
  O
1.81
XXX
     
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.75
  
 PB 5
 
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 SB
 XO
1.69 SB
 XO
1.72 SB
 XO
1.75 PB
XXO
1.78
XXX
 
M Stangspring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.90
  
  1
 
4.20
  O
4.40
 XO
4.60
  O
4.70
 XO
4.80
 XO
4.90
XXO
5.00
  r
 
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta4.30
  
 =PB 2
 
3.80
  O
3.90
  O
4.00
 XO
4.10
  O
4.20
 XO
4.30 =PB
  O
4.40
XXX
 
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004.10
  
 SB 3
 
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90 SB
  O
4.00 SB
  O
4.10 SB
  O
4.20
XXX
  
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4.10
  
 PB 4
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
 XO
3.90 =SB
  O
4.00 =PB
  O
4.10 PB
 XO
4.20
XXX
 
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta3.90
  
 SB 5
 
3.70 SB
  O
3.80 SB
 XO
3.90 SB
  O
4.00
XXX
    
M Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.82
  
 SB 1
 
  X6.82 SB  X     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.76
  
 PB 2
 
6.76 PB  X  X     
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.58
  
 SB 3
 
  X6.306.58 SB     
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006.32
  
 SB 4
 
6.19 SB6.32 SB6.32 =SB     
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6.10
  
 PB 5
 
5.99 SB6.10 PB  X     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.14
  
 SB 1
 
12.94 SB13.14 SB  X     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta12.91
  
 PB 2
 
12.0311.8412.91 PB     
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta12.22
  
  3
 
  X10.5812.22     
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.13
  
  4
 
11.8012.1311.93     
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta9.98
  
 PB 5
 
9.98 PB9.62  X     
K 800 m    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:25.62
  
 SB 1
2Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER2:26.03
  
 SB 2
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta2:27.94
  
 SB 3
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:41.26
  
 PB 4
5Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta2:44.36
  
 SB 5
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.77
  
 PB 1
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.82
  
 SB 2
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.45
  
 SB 3
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.59
  
 SB 4
5Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER9.77
  
  5
K Højdespring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.61
  
 PB 1
 
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.58 SB
 XO
1.61 PB
 XO
1.64
XXX
 
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.61
  
 PB 2
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58 SB
XXO
1.61 PB
XXO
1.64
XXr
       
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta1.52
  
 SB 3
 
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55
XXX
    
4Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER1.52
  
 =PB 4
 
1.43 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 =PB
 XO
1.55
XXX
   
5Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta1.52
  
 SB 5
 
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
XXO
1.55
XXX
 
K Længdespring    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.79
  
 PB 1
 
5.79 PB5.635.73     
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.62
  
 PB 2
 
5.42  X5.62 PB     
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta5.16
  
 SB 3
 
5.16 SB  X5.02     
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.11
  
 SB 4
 
4.725.11 SB5.10     
5Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER5.03
  
 SB 5
 
2.274.775.03 SB     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 14.2.

Finale A

Finale
Inde 14.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.54
  
 PB 1
 
13.23 SB13.54 PB13.16     
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta13.09
  
 SB 2
 
13.09 SB12.5612.69     
3Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER11.34
  
  3
 
10.6610.4811.34     
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.23
  
 SB 4
 
10.0911.23 SB10.52     
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.00
  
 SB 5
 
9.55 SB10.00 SB9.46     

Seneste resultater

5.5TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
5.5HolstebroAKH Ugens Udfordring 40-100m
4.5SlagelseSprintstævne Ugens udfordring
3.5HerlevUU Herlev Sprint
2.5RandersJMHS Testimonial
2.5KøbenhavnSparta 10-11 år Boldkast
1.5VallensbækPhønixmarchen
30.4AabenraaBededagskast
29.4KøbenhavnSparta Mixed 12-13-års Kuglestødstævne
29.4HelsingørUU kugle og bold
28.4HerlevUU Herlev bold/kugle
28.4TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
27.4SkiveAftenstævne
27.4Aarhus1500m Stævne
26.4KøbenhavnSparta 14-15 år kuglestævne
25.4OdenseKast 2 Odense
25.4KøbenhavnLængdespring Sparta 10-11, 12-13 år
25.4LyngbyTIF - Diskos/Hammer
24.4EsbjergKastestævne
24.4KøbenhavnSparta 14-15 år Længdespringsstævne
24.4AalborgAAM Stævne 2
24.4SilkeborgKlubstævne
24.4VejleLøbestævne
24.4VærløseDM 10 km
22.4HelsingørUU Længde
22.4HerlufsholmKlubstævne
19.4HerlevUU Længdespring
18.4Randers2000 m forhindringsløbstest
18.4LyngbySpyd & Fladspring
18.4OdenseKast 1 Odense
17.4AarhusLandsholdssamling
17.4BallerupKastestævne
15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor