Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Resultater Spring med Musik 6.2.2021 Inde
Aarhus Atletik og Løbeakademi

M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19001.95
  
 SB
 
1.90 SB
  O
1.95 SB
  O
      
2Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.95
  
 
 
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
XXO
1.98
XXX
    
3Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER1.85
  
 SB
 
1.75 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85 SB
  O
1.90
  X
    
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.83
  
 PB
 
7.557.72 PB7.657.83 PB7.817.69  
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.29
  
 
 
  X  X7.29  X  –  –  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.21
  
 
 
7.117.217.207.157.077.17  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190014.99
  
 PB
 
  X  X  X14.33  X14.99 PB  
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.58
  
 SB
 
14.30 SB14.58 SB  –  X  X14.51  
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.78
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.72
 XO
1.76 PB
  O
1.78 PB
  O
1.81
XXX
  
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.65
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
   
3Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.65
  
 =PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65 =PB
XXO
1.68
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.89
  
 PB
 
5.79 PB  X5.585.89 PB5.835.74  
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.82
  
 SB
 
  X5.82 SB5.53  X  X  X  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.64
  
 SB
 
  X5.64 SB5.44  X  X  X  
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.52
  
 SB
 
5.37 SB5.24  X  X5.48 SB5.52 SB  
5Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.40
  
 
 
5.40  X  X  X  X  X  
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.08
  
 
 
  X  X5.08  X4.94  X  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.65
  
 SB
 
12.22 SB12.65 SB12.52  X12.50  X  
2Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.23
  
 SB
 
11.95 SB12.23 SB12.03  –  X11.85  
3Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF11.64
  
 
 
  X11.5711.64  X11.5911.64  
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF11.63
  
 SB
 
11.63 SB10.8411.1511.6111.6011.37  
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.44
  
 SB
 
11.26 SB11.2311.44 SB11.2811.28  –  
6Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.41
  
 
 
11.41  X11.1111.1610.1111.25  

Seneste resultater

5.5TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
5.5HolstebroAKH Ugens Udfordring 40-100m
4.5SlagelseSprintstævne Ugens udfordring
3.5HerlevUU Herlev Sprint
2.5RandersJMHS Testimonial
2.5KøbenhavnSparta 10-11 år Boldkast
1.5VallensbækPhønixmarchen
30.4AabenraaBededagskast
29.4KøbenhavnSparta Mixed 12-13-års Kuglestødstævne
29.4HelsingørUU kugle og bold
28.4HerlevUU Herlev bold/kugle
28.4TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
27.4SkiveAftenstævne
27.4Aarhus1500m Stævne
26.4KøbenhavnSparta 14-15 år kuglestævne
25.4OdenseKast 2 Odense
25.4KøbenhavnLængdespring Sparta 10-11, 12-13 år
25.4LyngbyTIF - Diskos/Hammer
24.4EsbjergKastestævne
24.4KøbenhavnSparta 14-15 år Længdespringsstævne
24.4AalborgAAM Stævne 2
24.4SilkeborgKlubstævne
24.4VejleLøbestævne
24.4VærløseDM 10 km
22.4HelsingørUU Længde
22.4HerlufsholmKlubstævne
19.4HerlevUU Længdespring
18.4Randers2000 m forhindringsløbstest
18.4LyngbySpyd & Fladspring
18.4OdenseKast 1 Odense
17.4AarhusLandsholdssamling
17.4BallerupKastestævne
15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor