Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Randers Indoor 6.2.2021 Inde
Randers Atletik Hal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.79
  
 SB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.95
  
 
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.11
  
 
4Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL7.24
  
 SB
5Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.36
  
 =SB
6Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19007.60
  
 SB
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.77
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.90
  
 =PB
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.17
  
 
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.36
  
 SB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta50.76
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:49.01
  
 SB
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 19001:49.08
  
 PB
3Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:49.94
  
 PB
4Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:57.63
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.97
  
 SB
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.83
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19008.03
  
 
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.67
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.38
  
 
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.66
  
 PB
3Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.78
  
 SB
4Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.93
  
 SB
5Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19008.06
  
 
6Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.16
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.64
  
 PB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19008.03
  
 SB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.16
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF24.17
  
 PB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.33
  
 SB
3Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta27.22
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190056.58
  
 
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF58.24
  
 PB
3Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF58.41
  
 SB
4Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta59.23
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:09.69
  
 SB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:10.01
  
 PB
3Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad2:13.97
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.23
  
=NR =PB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.42
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 1900 DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.43
  
 PB

Seneste resultater

14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20