Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Vinterstævne 16.1.2021 Inde
Randers Atletik Hal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.68
  
 PB 1  
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.91
  
 SB 2  
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.99
  
  3  
4Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta7.04
  
 PB 4  
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.05
  
 =PB 5  
Finale B
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.03
  
 SB 6  
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.09
  
 PB 7  
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik7.12
  
 PB 8  
4Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.12
  
  8  
Indledende heats
Indledende 1
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.05
  
 PB 1  
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta7.07
  
 PB 4  
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.11
  
 SB 1  
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik7.16
  
 PB 6  
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta7.37
  
 PB 1  
Indledende 2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.70
  
 PB 1  
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.88
  
 SB 2  
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.96
  
 SB 3  
4Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.10
  
 SB 2  
5Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.13
  
  5  
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta21.95
  
 PB 1  
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.42
  
 PB 5  
Finale B
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.11
  
 SB 2  
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta22.27
  
 SB 3  
Finale C
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.34
  
 SB 4  
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta22.52
  
 PB 6  
M 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 19001:17.79
  
 PB 1  
M 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale 1
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19008.01
  
 SB 1  
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.53
  
 PB 2  
3Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta8.55
  
 SB 3  
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.83
  
 PB 4  
Finale 2
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19008.12
  
  1  
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta8.61
  
  2  
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.87
  
  3  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.38
  
 PB 1  
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.47
  
NU23R NU20R DUR-18 PB 2  
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.47
  
 PB 3  
4Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.53
  
 SB 4  
5Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta7.72
  
 PB 5  
6Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.09
  
  6  
Indledende heats
Indledende 1
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.50
  
 PB 4  
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.59
  
 SB 6  
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta7.77
  
 PB 8  
Indledende 2
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.40
  
 PB 2  
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.50
  
NU23R NU20R DUR-18 PB 2  
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.04
  
 SB 1  
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190023.85
  
 SB 1  
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta24.20
  
 SB 3  
Finale B
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta23.99
  
 PB 2  
2Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190024.25
  
 SB 4  
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta26.17
  
 PB 9  
Finale C
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta24.78
  
 SB 5  
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.40
  
 SB 7  
Finale D
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja25.05
  
 PB 6  
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190025.60
  
 PB 8  
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF26.24
  
 SB 10  
K 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta1:31.65
  
 PB 1  
2Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta1:46.36
  
 PB 2  
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.85
  
 SB 1  
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta8.93
  
 PB 2  
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.03
  
 SB 3  
4Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta9.05
  
 SB 4  
5Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta9.19
  
 PB 5  
Finale 2
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.94
  
 SB 1  
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta9.33
  
  2  

Seneste resultater

5.5TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
5.5HolstebroAKH Ugens Udfordring 40-100m
4.5SlagelseSprintstævne Ugens udfordring
3.5HerlevUU Herlev Sprint
2.5RandersJMHS Testimonial
2.5KøbenhavnSparta 10-11 år Boldkast
1.5VallensbækPhønixmarchen
30.4AabenraaBededagskast
29.4KøbenhavnSparta Mixed 12-13-års Kuglestødstævne
29.4HelsingørUU kugle og bold
28.4HerlevUU Herlev bold/kugle
28.4TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
27.4SkiveAftenstævne
27.4Aarhus1500m Stævne
26.4KøbenhavnSparta 14-15 år kuglestævne
25.4OdenseKast 2 Odense
25.4KøbenhavnLængdespring Sparta 10-11, 12-13 år
25.4LyngbyTIF - Diskos/Hammer
24.4EsbjergKastestævne
24.4KøbenhavnSparta 14-15 år Længdespringsstævne
24.4AalborgAAM Stævne 2
24.4SilkeborgKlubstævne
24.4VejleLøbestævne
24.4VærløseDM 10 km
22.4HelsingørUU Længde
22.4HerlufsholmKlubstævne
19.4HerlevUU Længdespring
18.4Randers2000 m forhindringsløbstest
18.4LyngbySpyd & Fladspring
18.4OdenseKast 1 Odense
17.4AarhusLandsholdssamling
17.4BallerupKastestævne
15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor