Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Kuglestødsstævne 1.1.2021 Inde
Hvidovre Hallen

K Kuglestød 4.0 kg    
Inde
Inde
Finale 1
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.52
  
 SB
 
14.8514.9415.52 SB  X15.10  X  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.10
  
 
 
13.1012.90  X12.6212.4012.74  
Finale 2
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM12.65
  
 
 
  X12.2012.1912.2212.65  X  
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde
Inde
Finale 1
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM13.37
  
 SB
 
12.79 SB13.25 SB  X  X  X13.37 SB  
Finale 2
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM13.59
  
 PB
 
  X13.59 PB13.5713.3713.49  X  
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde
Inde
Finale 1
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM8.96
  
 
 
8.138.628.108.968.558.71  
Finale 2
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM9.38
  
 PB
 
8.459.168.988.909.38 PB8.74  

Seneste resultater

16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12HerningTotal El Herning Ultra
12.12SkiveKastestævne
10.12Randers4x200 m
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne