Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Klubmesterskab 5 og 10 km 28.11.2020

M 5 km    
Finale 1
1Simon JensenSimon Jensen ('86)Esbjerg AM17:46
  
 PB
2Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM18:14
  
  K1 Mixed competition
3Christian Galijatovich GramChristian Galijatovich Gram ('84)Esbjerg AM18:15
  
 PB
4Ole JørgensenOle Jørgensen ('72)Esbjerg AM19:03
  
 PB
5Allan LorentsenAllan Lorentsen ('71)Esbjerg AM20:33
  
 PB
Finale 2
1Kristina Elkjær JessenKristina Elkjær Jessen ('84)Esbjerg AM19:26
  
  K 1 Mixed competition
2Silas GärtnerSilas Gärtner ('06)Esbjerg AM19:39
  
 PB
3Mathilde OsmundsenMathilde Osmundsen ('80)Esbjerg AM20:01
  
  K 2 Mixed competition
4
Christian Andersen
Christian Andersen ('09)
Esbjerg AM22:19
  
 PB
5Thomas HansenThomas Hansen ('71)Esbjerg AM22:20
  
 PB
Finale 3
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM16:57
  
 PB
2Jannick KjersgaardJannick Kjersgaard ('74)Esbjerg AM18:04
  
 PB
M 10 km    
Finale 1
1Kirsten PetterssonKirsten Pettersson ('83)Esbjerg AM36:43
  
  K 1 Mixed competition
2Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('81)Esbjerg AM37:12
  
 PB
3Anna Bach KristensenAnna Bach Kristensen ('85)Esbjerg AM38:57
  
  K 2 Mixed competition
4Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM39:25
  
 PB
5Jacob GlæsnerJacob Glæsner ('76)Esbjerg AM39:49
  
 PB
Finale 2
1Peter StruckmannPeter Struckmann ('85)Esbjerg AM36:54
  
 SB
2Jørgen BorgJørgen Borg ('66)Esbjerg AM39:00
  
 SB
3Lars Hvejsel HansenLars Hvejsel Hansen ('65)Esbjerg AM40:52
  
 PB
4Christian MartinezChristian Martinez ('70)Esbjerg AM40:52
  
 PB
5Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM42:51
  
 PB
6Rasmus Søndergaard NielsenRasmus Søndergaard Nielsen ('05)Esbjerg AM45:06
  
 PB
Finale 3
1Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM32:25
  
 
2Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM33:50
  
 SB
3Henrik AndersenHenrik Andersen ('85)Esbjerg AM34:19
  
 SB
4Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM35:10
  
 PB
5Hans-Henrik SchmidtHans-Henrik Schmidt ('74)Esbjerg AM35:35
  
 SB

Seneste resultater

16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12HerningTotal El Herning Ultra
12.12SkiveKastestævne
10.12Randers4x200 m
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne