Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Internt stævne (kun for Skive AM medlemmer) 10.12.2020 Inde
SparNord Arena

M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM9:21.72
  
 PB
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM9:50.49
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190010:01.26
  
  K Mixed competition
4Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:17.30
  
  K Mixed competition
5Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM10:32.35
  
 SB
6Markus Hedegaard MadsenMarkus Hedegaard Madsen ('03)Skive AM10:41.09
  
 PB
7Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:41.44
  
  K Mixed competition
8Henning AndersenHenning Andersen ('70)Skive AM11:29.16
  
 PB
9Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM11:59.24
  
  K Mixed competition
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM DNF
  
 
M 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Danmark Danmark  1:39.11
  
 
  Jakob Rose Hansen, Noah Birk Meissner, Ali Basim Al-Timimi, Juan José Acevedo Rodriguez
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Danmark Danmark  1:57.05
  
 
  Sarah Kristensen
2Danmark Danmark  2:04.16
  
 
  Naja M. Riis, Pil Vilstrup Cunningham, Agnete Mortensen, Victoria Jensen
3Danmark Danmark  2:31.76
  
 
  Ingela Bluhm, Marianne Gram, Ingerlise Villum, Ulla Hovgaard

Seneste resultater

16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12HerningTotal El Herning Ultra
12.12SkiveKastestævne
10.12Randers4x200 m
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne