Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Internt træningsstævne 6.12.2020 Inde
Randers Atletik Hal

M 60 m    
Inde
Inde
Finale A
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja6.91
  
 PB
2Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja7.52
  
 PB
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja8.55
  
 PB
4
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja9.00
  
  K Mixed competition
5
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja9.91
  
 
Finale B
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja7.51
  
 PB
2Nikolaj FechtenburgNikolaj Fechtenburg ('05)Randers Freja7.62
  
 PB
3Toshiro BozdoganToshiro Bozdogan ('05)Randers Freja7.81
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.81
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja33.75
  
 PB
2
Anders Andersen
Anders Andersen ('11)
Gråsten I & Gf36.93
  
 PB
Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja DNF
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:06.71
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:27.11
  
  K Mixed competition
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:27.31
  
  K Mixed competition
4Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja2:31.27
  
 PB
5
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja2:35.41
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.84
  
 PB
 
1.55
 XO
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80 PB
  O
1.84 PB
XXO
1.88
XXX
2Nikolaj FechtenburgNikolaj Fechtenburg ('05)Randers Freja1.79
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
 XO
1.76 PB
  O
1.79 PB
  O
1.82
XXX
       
3Toshiro BozdoganToshiro Bozdogan ('05)Randers Freja1.50
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
    
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja1.20
  
 
 
1.10
  Xs
1.15
 XO
1.20
  O
1.40
  r
    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.89
  
 
 
8.898.14      
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7.23
  
 PB
 
7.23 PB7.10      
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.57
  
 PB
 
9.57 PB9.129.299.57 =PB9.14   
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja7.07
  
 PB
 
7.07 PB6.80      
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja10.06
  
 PB
 
9.02 PB9.11 PB8.669.31 PB9.77 PB10.06 PB  

Seneste resultater

16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12HerningTotal El Herning Ultra
12.12SkiveKastestævne
10.12Randers4x200 m
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne