Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: FIF kastemangekamp 3.10.2020

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF10.66
  
 SB
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF9.23
  
 PB
Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF7.69
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF33.31
  
 
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF26.85
  
 PB
Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF20.07
  
 PB
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF10.78
  
 SB
Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF8.68
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF34.86
  
 
Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF26.30
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF39.46
  
 
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF38.70
  
 
Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF23.21
  
 SB
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF2403
  
 
2Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF1496
  
 PB
3Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1277
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.55
  
 
Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF8.81
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF30.79
  
 SB
Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF17.68
  
 PB
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.66
  
 PB
Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF7.07
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF38.00
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF34.57
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF31.60
  
 
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF2935
  
 PB
2Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF1567
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.54
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF30.38
  
 
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF6.77
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF21.04
  
 
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF24.69
  
 
D17 Kaste 5-kamp D17    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1637
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)Frederiksberg IF35.07
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF9.54
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF29.07
  
 PB
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.42
  
 PB
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF33.60
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF NM
  
 
D15 Kaste 5-kamp D15    

Finale A

Finale
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF1312
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.52
  
 
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.08
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC29.34
  
 
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF16.96
  
 PB
P15 Weight Throw (5.44kg)    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC14.79
  
 PB
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF11.96
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC42.23
  
 
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF26.99
  
 
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC24.48
  
 
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF22.61
  
 
P15     

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC2147
  
 PB
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF1459
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.91
  
 
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF8.81
  
 PB
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF7.02
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF21.51
  
 PB
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF19.20
  
 PB

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold