Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: FIF Klubmesterskab i 3-kamp 4.10.2020

D19 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.97
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.65
  
 SB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF37.45
  
 PB
D17 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.70
  
 
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.28
  
 
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.35
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.10
-0.7
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.04
  
 
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF35.02
  
 PB
P17 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.27
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.53
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF7.78
  
 PB
D15 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.51
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF12.61
  
 
3Alfred Lemvigh NielsenAlfred Lemvigh Nielsen ('05)Frederiksberg IF13.11
  
 PB
4Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF13.35
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF5.20
0.0
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF5.19
0.0
  
 PB
3Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF5.01
0.0
  
 PB
4Alfred Lemvigh NielsenAlfred Lemvigh Nielsen ('05)Frederiksberg IF4.61
0.0
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF9.39
  
 PB
2Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF8.93
  
 PB
3Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF8.92
  
 
4Alfred Lemvigh NielsenAlfred Lemvigh Nielsen ('05)Frederiksberg IF7.42
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.59
  
 PB
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF13.84
  
 
3Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF14.06
  
 SB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF2:33.72
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.60
  
 PB
2Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1.41
  
 =SB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF4.30
0.0
  
 PB
2Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF4.25
-0.3
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.72
  
 PB
2Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF8.29
  
 PB
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF6.71
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF21.53
  
 PB
D13 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF11.45
  
 PB
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF13.15
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF1:47.15
  
 
2Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF1:56.91
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF4.21
0.0
  
 PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF4.00
0.0
  
 PB
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF3.52
0.0
  
 PB
4Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF3.39
0.0
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF5.85
  
 PB
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF5.39
  
 PB
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF4.94
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF NM
  
 
P13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.27
  
 SB
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF12.79
  
 PB
3Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF12.81
  
 PB
4Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF12.83
  
 PB
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF12.98
  
 PB
6Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF14.60
  
 PB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF11.61
  
 PB
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF11.69
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.99
  
 
4Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF12.08
  
 PB
5Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF13.89
  
 PB
6Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF15.06
  
 PB
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF12.21
  
 PB
2Melanie Isabell JørgensenMelanie Isabell Jørgensen ('07)Frederiksberg IF12.99
  
 PB
3Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF13.03
  
 PB
4Alba S Skjødt-NielsenAlba S Skjødt-Nielsen ('08)Frederiksberg IF13.14
  
 PB
5Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF13.38
  
 PB
6Olivia Beyer-FlodinOlivia Beyer-Flodin ('07)Frederiksberg IF14.45
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF1:52.75
  
 PB
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1:53.99
  
 PB
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF1:55.17
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.40
  
 
2Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.15
  
 
4Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.15
  
 =PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.69
-0.1
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.62
-0.6
  
 PB
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.30
-0.9
  
 PB
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.23
0.0
  
 PB
5Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF4.21
-1.0
  
 PB
6Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF3.98
-0.3
  
 PB
7Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF3.96
0.0
  
 
8Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF3.75
0.0
  
 PB
9Melanie Isabell JørgensenMelanie Isabell Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.75
0.0
  
 PB
10Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF3.71
-1.1
  
 PB
11Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3.44
-0.1
  
 PB
12Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF3.44
-0.4
  
 PB
13Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.12
-0.2
  
 PB
14Alba S Skjødt-NielsenAlba S Skjødt-Nielsen ('08)Frederiksberg IF3.03
-0.1
  
 PB
15Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF3.03
0.0
  
 PB
16Olivia Beyer-FlodinOlivia Beyer-Flodin ('07)Frederiksberg IF3.03
0.0
  
 PB
17Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF2.88
-0.6
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.54
  
 
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF7.74
  
 
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF7.45
  
 
4Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.13
  
 PB
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF6.76
  
 PB
6Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF6.65
  
 PB
7Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF6.46
  
 PB
8Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF6.20
  
 PB
9Melanie Isabell JørgensenMelanie Isabell Jørgensen ('07)Frederiksberg IF6.08
  
 PB
10Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF6.01
  
 PB
11Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF5.97
  
 SB
12Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF5.89
  
 PB
13Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF5.77
  
 PB
14Alba S Skjødt-NielsenAlba S Skjødt-Nielsen ('08)Frederiksberg IF5.53
  
 PB
15Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF5.43
  
 PB
16Olivia Beyer-FlodinOlivia Beyer-Flodin ('07)Frederiksberg IF5.43
  
 PB
17Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF5.31
  
 PB
18Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF5.25
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF23.81
  
 PB
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF19.32
  
 PB
3Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.36
  
 PB
D11 60 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
August Herring Jensen
August Herring Jensen ('09)
Frederiksberg IF9.02
  
 
2
Julius Wichmann
Julius Wichmann ('09)
Frederiksberg IF9.45
  
 PB
3
Viggo Nørgaard
Viggo Nørgaard ('09)
Frederiksberg IF9.94
  
 PB
4
Samuel K. H. Larsen
Samuel K. H. Larsen ('10)
Frederiksberg IF10.02
  
 PB
5
Lasse Sterup Abrahamsson
Lasse Sterup Abrahamsson ('09)
Frederiksberg IF10.44
  
 PB
6
Max William B Frederiksen
Max William B Frederiksen ('10)
Frederiksberg IF10.47
  
 PB
7
Ludvig Sigby Larsen
Ludvig Sigby Larsen ('10)
Frederiksberg IF10.99
  
 PB
8
Kasper K Nuri Møller
Kasper K Nuri Møller ('09)
Frederiksberg IF13.09
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Vilhelm Helk
Vilhelm Helk ('10)
Frederiksberg IF1:15.55
  
 PB
2
Tom Kold Henriksen
Tom Kold Henriksen ('09)
Frederiksberg IF1:21.82
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Vilhelm Helk
Vilhelm Helk ('10)
Frederiksberg IF1.19
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
August Herring Jensen
August Herring Jensen ('09)
Frederiksberg IF4.38
0.0
  
 PB
2
Julius Wichmann
Julius Wichmann ('09)
Frederiksberg IF3.76
0.0
  
 PB
3
Viggo Nørgaard
Viggo Nørgaard ('09)
Frederiksberg IF3.50
0.0
  
 PB
4
Lasse Sterup Abrahamsson
Lasse Sterup Abrahamsson ('09)
Frederiksberg IF3.45
0.0
  
 PB
5
Samuel K. H. Larsen
Samuel K. H. Larsen ('10)
Frederiksberg IF3.41
0.0
  
 
6
Max William B Frederiksen
Max William B Frederiksen ('10)
Frederiksberg IF3.27
-0.5
  
 PB
7
Tom Kold Henriksen
Tom Kold Henriksen ('09)
Frederiksberg IF3.26
0.0
  
 PB
8
Ludvig Sigby Larsen
Ludvig Sigby Larsen ('10)
Frederiksberg IF3.18
-1.0
  
 PB
9
Kasper K Nuri Møller
Kasper K Nuri Møller ('09)
Frederiksberg IF2.28
0.0
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Vilhelm Helk
Vilhelm Helk ('10)
Frederiksberg IF6.76
  
 
2
Julius Wichmann
Julius Wichmann ('09)
Frederiksberg IF6.68
  
 PB
3
Lasse Sterup Abrahamsson
Lasse Sterup Abrahamsson ('09)
Frederiksberg IF6.32
  
 PB
4
Viggo Nørgaard
Viggo Nørgaard ('09)
Frederiksberg IF6.32
  
 PB
5
Samuel K. H. Larsen
Samuel K. H. Larsen ('10)
Frederiksberg IF6.31
  
 
6
August Herring Jensen
August Herring Jensen ('09)
Frederiksberg IF4.89
  
 
7
Tom Kold Henriksen
Tom Kold Henriksen ('09)
Frederiksberg IF4.81
  
 PB
8
Kasper K Nuri Møller
Kasper K Nuri Møller ('09)
Frederiksberg IF4.57
  
 PB
9
Ludvig Sigby Larsen
Ludvig Sigby Larsen ('10)
Frederiksberg IF4.24
  
 PB
10
Max William B Frederiksen
Max William B Frederiksen ('10)
Frederiksberg IF3.57
  
 PB
P11 60 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF9.40
  
 
2
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF10.15
  
 
3
Siri Milter Fausager
Siri Milter Fausager ('09)
Frederiksberg IF10.37
  
 PB
4
Mynthe Allinham Månsson
Mynthe Allinham Månsson ('09)
Frederiksberg IF10.65
  
 PB
5
Josefine Hvegholm
Josefine Hvegholm ('09)
Frederiksberg IF10.87
  
 PB
6
Mie Leonora Kobberø
Mie Leonora Kobberø ('10)
Frederiksberg IF11.06
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF10.23
  
 PB
2
Nora Beyer-Flodin
Nora Beyer-Flodin ('10)
Frederiksberg IF10.62
  
 PB
3
Eleanor E Klosterborg
Eleanor E Klosterborg ('09)
Frederiksberg IF10.68
  
 PB
4
Liva Rosenkvist Fenger
Liva Rosenkvist Fenger ('09)
Frederiksberg IF11.17
  
 PB
5
Sophia Bach Fischer
Sophia Bach Fischer ('10)
Frederiksberg IF11.18
  
 PB
6
Kathrine Filtenborg Madsen
Kathrine Filtenborg Madsen ('10)
Frederiksberg IF11.70
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Rosa Steinicke
Rosa Steinicke ('09)
Frederiksberg IF1:21.78
  
 PB
2
Marie Skovgaard
Marie Skovgaard ('10)
Frederiksberg IF1:26.80
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF1.19
  
 PB
2
Siri Milter Fausager
Siri Milter Fausager ('09)
Frederiksberg IF1.10
  
 =PB
3
Liva Rosenkvist Fenger
Liva Rosenkvist Fenger ('09)
Frederiksberg IF1.05
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF4.32
0.0
  
 PB
2
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF3.70
0.0
  
 PB
3
Rosa Steinicke
Rosa Steinicke ('09)
Frederiksberg IF3.42
0.0
  
 PB
4
Mynthe Allinham Månsson
Mynthe Allinham Månsson ('09)
Frederiksberg IF3.40
-0.4
  
 PB
5
Eleanor E Klosterborg
Eleanor E Klosterborg ('09)
Frederiksberg IF3.33
0.0
  
 PB
6
Nora Beyer-Flodin
Nora Beyer-Flodin ('10)
Frederiksberg IF3.21
-0.9
  
 PB
7
Josefine Hvegholm
Josefine Hvegholm ('09)
Frederiksberg IF3.19
-0.3
  
 PB
8
Marie Skovgaard
Marie Skovgaard ('10)
Frederiksberg IF3.06
0.0
  
 PB
9
Mie Leonora Kobberø
Mie Leonora Kobberø ('10)
Frederiksberg IF2.96
0.0
  
 PB
10
Sophia Bach Fischer
Sophia Bach Fischer ('10)
Frederiksberg IF2.88
0.0
  
 PB
11
Kathrine Filtenborg Madsen
Kathrine Filtenborg Madsen ('10)
Frederiksberg IF2.74
0.0
  
 SB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF7.19
  
 PB
2
Mynthe Allinham Månsson
Mynthe Allinham Månsson ('09)
Frederiksberg IF6.17
  
 PB
3
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF5.72
  
 PB
4
Siri Milter Fausager
Siri Milter Fausager ('09)
Frederiksberg IF5.34
  
 
5
Liva Rosenkvist Fenger
Liva Rosenkvist Fenger ('09)
Frederiksberg IF5.13
  
 PB
6
Eleanor E Klosterborg
Eleanor E Klosterborg ('09)
Frederiksberg IF4.97
  
 PB
7
Rosa Steinicke
Rosa Steinicke ('09)
Frederiksberg IF4.93
  
 PB
8
Kathrine Filtenborg Madsen
Kathrine Filtenborg Madsen ('10)
Frederiksberg IF4.84
  
 PB
9
Mie Leonora Kobberø
Mie Leonora Kobberø ('10)
Frederiksberg IF4.59
  
 PB
10
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF4.40
  
 PB
11
Nora Beyer-Flodin
Nora Beyer-Flodin ('10)
Frederiksberg IF4.32
  
 PB
12
Josefine Hvegholm
Josefine Hvegholm ('09)
Frederiksberg IF4.29
  
 PB
13
Sophia Bach Fischer
Sophia Bach Fischer ('10)
Frederiksberg IF4.04
  
 PB
14
Marie Skovgaard
Marie Skovgaard ('10)
Frederiksberg IF3.43
  
 PB
D9 40 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
August Hviid
August Hviid ('11)
Frederiksberg IF7.27
  
 PB
2
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF7.90
  
 PB
3
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF8.05
  
 PB
4
Albert Ohlsen Jønsson
Albert Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF8.12
  
 PB
5
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF8.30
  
 
6
Hugo Emil T Glavind
Hugo Emil T Glavind ('12)
Frederiksberg IF8.93
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF7.40
  
 PB
2
Atlas Noer
Atlas Noer ('11)
Frederiksberg IF7.86
  
 PB
3
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF7.89
  
 PB
4
Oscar Domdey
Oscar Domdey ('11)
Frederiksberg IF8.39
  
 PB
5
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF9.24
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF1:27.38
  
 PB
2
Otto Müller Grüning
Otto Müller Grüning ('12)
Frederiksberg IF1:27.96
  
 PB
3
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF1:28.48
  
 PB
4
Benjamin Larsen
Benjamin Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:40.51
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
August Hviid
August Hviid ('11)
Frederiksberg IF3.23
-1.1
  
 PB
2
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF3.13
0.0
  
 PB
3
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF3.08
0.0
  
 PB
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.08
-0.1
  
 
5
Otto Müller Grüning
Otto Müller Grüning ('12)
Frederiksberg IF3.00
0.0
  
 PB
6
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF2.93
-0.9
  
 PB
7
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF2.86
0.0
  
 PB
8
Albert Ohlsen Jønsson
Albert Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF2.85
0.0
  
 PB
9
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF2.85
0.0
  
 PB
10
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF2.81
0.0
  
 PB
11
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF2.75
-0.4
  
 PB
12
Atlas Noer
Atlas Noer ('11)
Frederiksberg IF2.63
0.0
  
 PB
13
Oscar Domdey
Oscar Domdey ('11)
Frederiksberg IF2.56
0.0
  
 PB
14
Hugo Emil T Glavind
Hugo Emil T Glavind ('12)
Frederiksberg IF2.52
-1.2
  
 PB
15
Benjamin Larsen
Benjamin Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.07
0.0
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('11)
Frederiksberg IF5.71
  
 PB
2
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF5.40
  
 PB
3
August Hviid
August Hviid ('11)
Frederiksberg IF5.26
  
 PB
4
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF5.18
  
 
5
Atlas Noer
Atlas Noer ('11)
Frederiksberg IF5.16
  
 PB
6
Albert Ohlsen Jønsson
Albert Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF4.74
  
 PB
7
Alex Henriksen
Alex Henriksen ('11)
Frederiksberg IF4.73
  
 PB
8
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF4.72
  
 PB
9
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF4.27
  
 PB
10
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF4.13
  
 PB
11
Oscar Domdey
Oscar Domdey ('11)
Frederiksberg IF3.80
  
 PB
12
Hugo Emil T Glavind
Hugo Emil T Glavind ('12)
Frederiksberg IF3.24
  
 PB
13
Otto Müller Grüning
Otto Müller Grüning ('12)
Frederiksberg IF3.16
  
 PB
14
Laurids Toft Jacobsen
Laurids Toft Jacobsen ('12)
Frederiksberg IF3.04
  
 PB
15
Benjamin Larsen
Benjamin Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.97
  
 PB
P9 40 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.32
  
 PB
2
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF7.35
  
 PB
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.40
  
 
4
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF7.88
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF7.88
  
 PB
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.94
  
 
3
Molly Johanne Winther
Molly Johanne Winther ('11)
Frederiksberg IF8.10
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF1:24.67
  
 PB
2
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:34.00
  
 PB
3
Maja Bojsen Ruskov
Maja Bojsen Ruskov ('11)
Frederiksberg IF1:35.57
  
 PB
4
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF1:38.43
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF3.16
0.0
  
 PB
2
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.15
0.0
  
 PB
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.10
+1.3
  
 PB
4
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF2.88
0.0
  
 
5
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.83
+1.3
  
 PB
6
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF2.73
0.0
  
 PB
7
Maja Bojsen Ruskov
Maja Bojsen Ruskov ('11)
Frederiksberg IF2.57
+0.1
  
 PB
8
Molly Johanne Winther
Molly Johanne Winther ('11)
Frederiksberg IF2.52
0.0
  
 PB
9
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.49
0.0
  
 PB
10
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF2.48
+0.4
  
 
11
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF2.26
+1.4
  
 
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF5.02
  
 PB
2
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF4.60
  
 PB
3
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4.28
  
 PB
4
Molly Johanne Winther
Molly Johanne Winther ('11)
Frederiksberg IF3.71
  
 PB
5
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF3.62
  
 PB
6
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.53
  
 PB
7
Malou Mbae
Malou Mbae ('12)
Frederiksberg IF3.46
  
 PB
8
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF3.30
  
 PB
9
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.13
  
 
10
Sofia Mbae
Sofia Mbae ('12)
Frederiksberg IF3.10
  
 PB
11
Maja Bojsen Ruskov
Maja Bojsen Ruskov ('11)
Frederiksberg IF2.60
  
 PB
D7 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Johan Østergaard Hübner
Johan Østergaard Hübner ('15)
Frederiksberg IF9.01
  
 PB
2
Jordan Prehn
Jordan Prehn ('14)
Frederiksberg IF10.97
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF1:54.76
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Johan Østergaard Hübner
Johan Østergaard Hübner ('15)
Frederiksberg IF2.32
+1.5
  
 PB
2
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF2.14
+1.2
  
 PB
3
Jordan Prehn
Jordan Prehn ('14)
Frederiksberg IF1.63
0.0
  
 PB
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Johan Østergaard Hübner
Johan Østergaard Hübner ('15)
Frederiksberg IF2.83
  
 PB
2
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF2.66
  
 PB
3
Jordan Prehn
Jordan Prehn ('14)
Frederiksberg IF1.93
  
 PB
P7 40 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF9.53
  
 
2
Frida Bay Tidemann
Frida Bay Tidemann ('14)
Frederiksberg IF10.24
  
 PB
3
Ines Isabella Frederiksen
Ines Isabella Frederiksen ('14)
Frederiksberg IF10.58
  
 PB
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Ragnhild Ellen Bisbjerg
Ragnhild Ellen Bisbjerg ('13)
Frederiksberg IF1:35.89
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Bay Tidemann
Frida Bay Tidemann ('14)
Frederiksberg IF2.04
+0.9
  
 PB
2
Ragnhild Ellen Bisbjerg
Ragnhild Ellen Bisbjerg ('13)
Frederiksberg IF1.89
+1.4
  
 PB
3
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1.63
+0.9
  
 PB
4
Ines Isabella Frederiksen
Ines Isabella Frederiksen ('14)
Frederiksberg IF1.47
+0.3
  
 PB
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ragnhild Ellen Bisbjerg
Ragnhild Ellen Bisbjerg ('13)
Frederiksberg IF2.84
  
 PB
2
Frida Bay Tidemann
Frida Bay Tidemann ('14)
Frederiksberg IF2.50
  
 PB
3
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1.74
  
 PB
4
Ines Isabella Frederiksen
Ines Isabella Frederiksen ('14)
Frederiksberg IF1.65
  
 PB

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold