Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: KIF Fødselsdagsstævne 24.10.2020
Østerbro stadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF1:17.7h
  
 
3
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF1:26.2h
  
 
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:28.5h
  
 
5
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF1:32.4h
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
2
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF3.60
+0.1
  
 PB
 
3.60 PB
 0.1
3.52
 0.0
      
3
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF3.02
+0.2
  
 PB
 
2.55 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
3.02 PB
 0.2
     
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF2.96
0.0
  
 PB
 
2.84 PB
 0.0
2.96 PB
 0.0
2.89
 0.8
     
6
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF2.80
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 0.0
2.72
 0.0
2.58
 0.0
     
M Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
2
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF6.59
  
 
 
6.066.086.59     
4
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF4.90
  
 PB
 
4.90 PB4.083.86     
6
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF4.84
  
 
 
4.234.194.84     
M Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF26.39
  
 
 
24.4226.3925.26     
3
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF23.09
  
 PB
 
23.09 PB22.9822.29     
6
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF18.77
  
 PB
 
18.77 PB16.8417.75     
7
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF18.51
  
 
 
17.6518.5116.27     
K 400 m    

Finale A

Finale
2
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF1:24.8h
  
  K Mixed competition
6
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF1:34.6h
  
  K Mixed competition
K Højdespring    

Finale A

Finale
3
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
2
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF3.10
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
2.80
 0.0
2.93
 0.8
     
5
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF2.93
0.0
  
 PB
 
2.74 PB
 0.1
2.93 PB
 0.0
      
7
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.65
0.0
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
2.57
 0.6
2.12
 0.0
     
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.74
  
 PB
 
2.34 PB2.44 PB2.74 PB     
7
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF4.45
  
 PB
 
4.09 PB4.45 PB      
K Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
4
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF22.68
  
 PB
 
22.68 PB19.94      
5
Laura Kjær Hansen
Laura Kjær Hansen ('09)
KIF19.62
  
 PB
 
18.76 PB18.4819.62 PB     
9
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF16.49
  
 PB
 
16.49 PB12.9514.02     
10
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF8.73
  
 PB
 
8.73 PB7.44      
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emma KingEmma King ('08)KIF8.70
  
 
 
7.388.578.70     
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF6.57
  
 PB
 
6.57 PB5.065.56     
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF4.86
  
 PB
 
4.81 PB4.86 PB4.64     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
2Emma KingEmma King ('08)KIF23.16
  
 PB
 
19.56 PB18.4523.16 PB     
8Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF17.04
  
 PB
 
15.02 PB17.04 PB16.51     
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF NM
  
 

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold