Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU for mix hold 12-13 år 24.9.2020
Randers Atletik Stadion

M 1000 m    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3:19.10
  
 =PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1.20
  
 =SB
 
0.90
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20 =SB
 XO
1.25
XXX
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.18
  
 PB
 
9.18 PB8.59      
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja27.96
  
 PB
 
27.06 PB27.96 PB23.96     
K 80 m    

Finale A

Finale
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja10.82
  
  K Mixed competition
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.12
  
  K Mixed competition
K 1000 m    

Finale A

Finale
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3:37.40
  
  K Mixed competition
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.30
  
 =PB
 
0.90
 XO
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
 XO
1.35
XXX
       
K Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja3.81
+1.1
  
 =PB
 
3.81 =PB
 1.1
3.49
 1.2
3.50
 0.5
     
3Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.36
+1.5
  
 =PB
 
3.36 =PB
 1.5
3.24
 1.1
3.31
 1.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.45
  
 PB
 
6.82 PB8.12 PB8.45 PB     
3Dagmar Brath LundDagmar Brath Lund ('08)Randers Freja6.28
  
 PB
 
5.94 PB6.28 PB5.64     
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
2Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja12.85
  
 PB
 
11.70 PB12.81 PB12.85 PB     
3Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja12.22
  
 PB
 
11.89 PB12.22 PB11.47     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.36
+1.6
  
 
 
4.14
 1.2
4.24
 1.8
4.36
 1.6
     
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.28
  
  K Mixed competition
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.08
  
  K Mixed competition

Seneste resultater

5.5TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
5.5HolstebroAKH Ugens Udfordring 40-100m
4.5SlagelseSprintstævne Ugens udfordring
3.5HerlevUU Herlev Sprint
2.5RandersJMHS Testimonial
2.5KøbenhavnSparta 10-11 år Boldkast
1.5VallensbækPhønixmarchen
30.4AabenraaBededagskast
29.4KøbenhavnSparta Mixed 12-13-års Kuglestødstævne
29.4HelsingørUU kugle og bold
28.4HerlevUU Herlev bold/kugle
28.4TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
27.4SkiveAftenstævne
27.4Aarhus1500m Stævne
26.4KøbenhavnSparta 14-15 år kuglestævne
25.4OdenseKast 2 Odense
25.4KøbenhavnLængdespring Sparta 10-11, 12-13 år
25.4LyngbyTIF - Diskos/Hammer
24.4EsbjergKastestævne
24.4KøbenhavnSparta 14-15 år Længdespringsstævne
24.4AalborgAAM Stævne 2
24.4SilkeborgKlubstævne
24.4VejleLøbestævne
24.4VærløseDM 10 km
22.4HelsingørUU Længde
22.4HerlufsholmKlubstævne
19.4HerlevUU Længdespring
18.4Randers2000 m forhindringsløbstest
18.4LyngbySpyd & Fladspring
18.4OdenseKast 1 Odense
17.4AarhusLandsholdssamling
17.4BallerupKastestævne
15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor