Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 27.9.2020

P13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Amalie Hejlesen JensenAmalie Hejlesen Jensen ('07)Trongårdens IF 11.7h w
  
  K Mixed competition
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.9h w
  
  K Mixed competition
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 12.0h w
  
  K Mixed competition
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 12.2h w
  
  K Mixed competition
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 4.26
+1.0
  
 PB
 
4.16
 0.5
4.26 PB
 1.0
3.95
 1.6
     
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 3.97
+1.8
  
 
 
3.97
 1.8
3.90
 1.5
3.97
 1.1
     
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 3.76
+2.0
  
 PB
 
3.53
 2.4
3.76 PB
 2.0
      
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.50
  
 
 
10.1210.3510.50     
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.76
  
 
 
7.027.767.62     
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 6.83
  
 
 
5.455.836.83     

Seneste resultater

5.5TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
5.5HolstebroAKH Ugens Udfordring 40-100m
4.5SlagelseSprintstævne Ugens udfordring
3.5HerlevUU Herlev Sprint
2.5RandersJMHS Testimonial
2.5KøbenhavnSparta 10-11 år Boldkast
1.5VallensbækPhønixmarchen
30.4AabenraaBededagskast
29.4KøbenhavnSparta Mixed 12-13-års Kuglestødstævne
29.4HelsingørUU kugle og bold
28.4HerlevUU Herlev bold/kugle
28.4TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
27.4SkiveAftenstævne
27.4Aarhus1500m Stævne
26.4KøbenhavnSparta 14-15 år kuglestævne
25.4OdenseKast 2 Odense
25.4KøbenhavnLængdespring Sparta 10-11, 12-13 år
25.4LyngbyTIF - Diskos/Hammer
24.4EsbjergKastestævne
24.4KøbenhavnSparta 14-15 år Længdespringsstævne
24.4AalborgAAM Stævne 2
24.4SilkeborgKlubstævne
24.4VejleLøbestævne
24.4VærløseDM 10 km
22.4HelsingørUU Længde
22.4HerlufsholmKlubstævne
19.4HerlevUU Længdespring
18.4Randers2000 m forhindringsløbstest
18.4LyngbySpyd & Fladspring
18.4OdenseKast 1 Odense
17.4AarhusLandsholdssamling
17.4BallerupKastestævne
15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor