Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 21.9.2020

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.2h w
  
 
3Janus KanafaniJanus Kanafani ('07)Herlev Atletik12.7h w
  
 
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik13.0h w
  
 
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik13.3h w
  
 
7Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik15.8h w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.47
  
 
 
1.31
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.47
  O
1.51
XXX
  
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
     
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.35
  
 
 
1.30
 XO
1.35
XXO
1.40
XXX
     
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.25
 XO
1.30
XXX
      
P13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.5h w
  
  K Mixed competition
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik13.6h w
  
  K Mixed competition
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
4Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.20
 XO
1.25
XXX
      
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.15
  
 
 
1.15
XXO
1.20
XXX
      

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold