Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Klubkastestævne 19.10.2020
Greve Atletikstadion

M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik28.04
  
 
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik11.13
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik37.30
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik36.49
  
 
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik14.61
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik47.95
  
 
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik15.36
  
 PB
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik15.24
  
 
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.25
  
 
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik17.33
  
 PB
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik14.52
  
 
P13 Discus Throw (0.6kg)    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik16.26
  
 PB
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik18.98
  
 

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold