Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Klubstævne 17 8.10.2020
Tårnby Stadion

K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC7.00
  
 PB
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC5.98
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC19.81
  
 
2Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC15.56
  
 
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC14.83
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC20.68
  
 
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC15.28
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC16.98
  
 SB
2Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC14.08
  
 PB
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC12.92
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Steppeng ChristensenJanus Steppeng Christensen ('05)Amager AC8.37
  
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Steppeng ChristensenJanus Steppeng Christensen ('05)Amager AC24.17
  
 
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Janus Steppeng ChristensenJanus Steppeng Christensen ('05)Amager AC10.74
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Janus Steppeng ChristensenJanus Steppeng Christensen ('05)Amager AC17.84
  
 SB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC29.49
  
 
P15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.30
  
 
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC23.97
  
 
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC28.71
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Silke MadsenSilke Madsen ('08)Amager AC7.99
  
 PB
2Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.83
  
 
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC27.66
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC23.46
  
 PB
3Silke MadsenSilke Madsen ('08)Amager AC15.15
  
 PB
4Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC11.74
  
 
M55 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.08
  
 
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC5.26
  
 
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC19.21
  
 PB

Seneste resultater

18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb
7.9Korsør DMU-Test
7.9Maribo Pointstævne