Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Ministaevne 10.10.2020
Vejle Atletik Stadion

D15 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF26.82
  
 SB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 5.86
+0.2
  
 
 
5.695.86
 0.2
5.83
 0.0
     
D15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF40.30
  
 PB
 
40.30 PB36.67  X     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF3.87
0.0
  
 
 
3.73
 0.0
3.81
 0.0
3.87
 0.0
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF31.75
  
 PB
 
31.75 PB  X26.89     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF26.02
  
 
 
26.02  X22.21     

Seneste resultater

26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12SkiveKastestævne
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008