Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Lysstævnet 2.10.2020
Tårnby Stadion

M 60 m    
Finale A
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Peter Moll BergPeter Moll Berg BAC7.56
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC8.33
  
 PB
3Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC8.90
  
 =PB
4
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF9.09
  
 
5Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC9.18
  
 PB
6
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC9.38
  
 
7
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.88
  
 
Finale B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik8.30
  
 PB
2Janus Steppeng ChristensenJanus Steppeng Christensen ('05)Amager AC8.78
  
 PB
3
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik10.02
  
 
4
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik10.23
  
 
5
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik10.95
  
 
M 100 m    
Finale A
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1Peter Moll BergPeter Moll Berg BAC11.81
  
 
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.85
  
 
3Mark Kesby JensenMark Kesby Jensen ('94)Glostrup IC12.08
  
 PB
4Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC12.66
  
 SB
5Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC12.82
  
 
6Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.97
  
 
Finale B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.41
  
 
2Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik13.11
  
 PB
3Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik13.71
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.91
  
 
5Janus Steppeng ChristensenJanus Steppeng Christensen ('05)Amager AC13.96
  
 
6Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC14.06
  
 
7Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC14.21
  
 SB
8Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.63
  
 
Finale C
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF14.36
  
 PB
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF14.93
  
 PB
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC15.28
  
 
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF15.42
  
 
5Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris16.44
  
 PB
6
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik18.91
  
 PB
M 300 m    
Finale A
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas38.24
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC40.52
  
 PB
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik43.05
  
 PB
4Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta43.54
  
 PB
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF50.14
  
 PB
Finale 1
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM46.57
  
 PB
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF46.59
  
 PB
3Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris52.65
  
 PB
4
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik1:04.59
  
 PB
Finale 2
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF47.12
  
 PB
2Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC47.85
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF49.20
  
 PB
4Andreas Magne JohannesenAndreas Magne Johannesen ('07)BAK49.45
  
 PB
5Jesper LützenJesper Lützen ('57)BAK49.55
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK2:07.23
  
 SB
2Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK2:09.68
  
 PB
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM2:22.16
  
 PB
4Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC2:37.76
  
 PB
5Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM2:48.36
  
 SB
6Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM2:55.42
  
 PB
7
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC2:58.16
  
 
8
Aksel Kragh Winther
Aksel Kragh Winther ('09)
BAC2:58.43
  
 PB
9
Harry Lilleøre
Harry Lilleøre ('10)
Amager AC3:00.17
  
 PB
10
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas3:14.06
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:23.61
  
 
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:29.94
  
 
3Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO4:30.51
  
 PB
4Anders LagergrenAnders Lagergren ('92)PSF4:32.49
  
 
5Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:45.79
  
 
6Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik5:12.25
  
 PB
7Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC5:15.12
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød8:15.87
  
 PB
2Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF9:36.65
  
 
3Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)Amager AC9:58.82
  
 
4Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC9:59.91
  
 
5Mogens FichMogens Fich ('69)Blovstrød Løverne10:31.84
  
 PB
6Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF10:39.24
  
 PB
7Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC10:50.85
  
 SB
8Mads ErtingMads Erting ('02)Helsingør IF10:57.28
  
 PB
9Per le Fevre HansenPer le Fevre Hansen ('68)Blovstrød Løverne11:07.19
  
 SB
10Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM11:11.30
  
 
11Jesper Bollerslev JensenJesper Bollerslev Jensen ('71)Amager AC11:12.13
  
 PB
12Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik11:13.79
  
 PB
13Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas11:14.41
  
 SB
14
Kasper Granlund
Kasper Granlund ('09)
Greve Atletik12:20.04
  
 PB
15
Johannes Mølbak Johansen
Johannes Mølbak Johansen ('09)
Amager AC12:59.48
  
 PB
K 60 m    
Finale A
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Alma Børregaard Ravn
Alma Børregaard Ravn ('09)
Sparta8.39
  
 PB
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC8.45
  
 PB
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik8.63
  
 PB
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik9.20
  
 PB
5
Lisa Sofie Christensen
Lisa Sofie Christensen ('09)
Holte Atletik9.28
  
 
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik9.32
  
 PB
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.75
  
 PB
3
Augusta Rath Andersen
Augusta Rath Andersen ('09)
Køge Atletik9.77
  
 
4
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.97
  
 
5
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM10.11
  
 PB
6
Benedicte Matthiesen
Benedicte Matthiesen ('09)
IK Hellas10.13
  
 
Finale C
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Smilla Broe FergoSmilla Broe Fergo ('06)Køge Atletik9.44
  
 PB
2Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik10.13
  
 PB
3
Mathilde Hye Fischer
Mathilde Hye Fischer ('10)
Køge Atletik11.01
  
 
4
Malou Brandt
Malou Brandt ('10)
Køge Atletik11.10
  
 
5
Merle Rasmussen
Merle Rasmussen ('10)
Køge Atletik12.20
  
 
K 100 m    
Finale A
Vind: -2.9
Vind: -2.9
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.20
  
 
2Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.50
  
 
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.63
  
 
4
Alma Børregaard Ravn
Alma Børregaard Ravn ('09)
Sparta13.85
  
 
5Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.86
  
 
6Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.09
  
 
7Smilla Broe FergoSmilla Broe Fergo ('06)Køge Atletik15.18
  
 
Finale B
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.40
  
 
2Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik14.52
  
 PB
3Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC14.65
  
 
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF14.66
  
 
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF14.76
  
 
6Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM14.92
  
 PB
7Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM15.00
  
 PB
8
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik15.10
  
 
Finale C
Vind: -3.3
Vind: -3.3
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC14.77
  
 PB
2
Lisa Sofie Christensen
Lisa Sofie Christensen ('09)
Holte Atletik15.33
  
 PB
3Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik16.46
  
 PB
4Ella DjurhuusElla Djurhuus ('08)Amager AC16.56
  
 PB
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC17.12
  
 
6
Mathilde Hye Fischer
Mathilde Hye Fischer ('10)
Køge Atletik18.11
  
 PB
Finale D
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik15.04
  
 PB
2Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik15.51
  
 PB
3
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik16.34
  
 PB
4Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik16.40
  
 PB
5
Malou Brandt
Malou Brandt ('10)
Køge Atletik18.37
  
 PB
6
Merle Rasmussen
Merle Rasmussen ('10)
Køge Atletik20.05
  
 PB
K 300 m    
Finale A
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF41.01
  
 
2Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK43.91
  
 SB
3Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik47.01
  
 PB
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF47.99
  
 PB
Finale 1
1Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM47.25
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik47.75
  
 PB
3Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik49.09
  
 PB
4Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM49.94
  
 PB
5Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM50.68
  
 PB
6Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik52.52
  
 PB
Finale 2
1Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC47.84
  
 PB
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF51.51
  
 PB
3
Augusta Rath Andersen
Augusta Rath Andersen ('09)
Køge Atletik53.01
  
 PB
4Ella DjurhuusElla Djurhuus ('08)Amager AC54.50
  
 PB
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik59.96
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne2:32.23
  
 SB
2Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik2:32.45
  
 PB
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:40.66
  
 
4Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC2:42.12
  
 PB
5Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC2:49.41
  
 PB
6Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas3:03.80
  
 
7Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik3:19.59
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Asta Lunde LarsenAsta Lunde Larsen ('03)Holte Atletik5:12.72
  
 SB
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:13.31
  
 PB
3Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK5:13.40
  
 PB
4Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK5:17.32
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF10:44.11
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7