Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Midtjyske Mesterskaber 4.10.2020
Silkeborg Atletikstadion

D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)HI Atletik69.03
  
 PB
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM11.91 w
  
 
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM12.25 w
  
 
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7712.26 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.20
  
 PB
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM4.10
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK774.01
  
 
D13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK771.98
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.54
  
 PB
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7716.22
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM26.95
  
 PB
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM25.60
  
 PB
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7711.32 w
  
 
2Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK7711.45 w
  
 
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM11.67 w
  
 
4Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7711.90 w
  
 
5Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik12.36 w
  
 
6Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM12.39 w
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK774:06.49
  
 PB
2Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK774:40.91
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.50
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.05
  
 
2Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK774.49
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.34
  
 
4Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik3.80
  
 PB
5Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.51
  
 PB
6Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK772.34
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik9.46
  
 SB
2Thea Vad MortensenThea Vad Mortensen ('07)SAK778.95
  
 PB
3Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.08
  
 PB
4Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK777.78
  
 PB
5Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK777.68
  
 SB
6Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK777.54
  
 PB
7Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM6.32
  
 PB
8Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM6.31
  
 PB
9Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK775.52
  
 PB
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Thea Vad MortensenThea Vad Mortensen ('07)SAK7718.59
  
 PB
2Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7715.64
  
 PB
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thea Vad MortensenThea Vad Mortensen ('07)SAK7720.87
  
 
2Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7720.42
  
 PB
3Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK7715.16
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7722.51
  
 PB
2Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7721.95
  
 PB
3Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK7716.95
  
 PB
4Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK774.80
  
 PB
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7712.30 w
  
 
2Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK7713.33 w
  
 
D12 1000 m    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik3:59.03
  
 PB
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.38
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK773.87
  
 PB
2Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK773.33
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.61
  
 PB
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.22
  
 
3Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK774.95
  
 PB
P12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Alma Lylloff QvortrupAlma Lylloff Qvortrup ('08)SAK7713.13 w
  
 
2Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7713.63 w
  
 
3Mathilde Brydebøl KlostergaardMathilde Brydebøl Klostergaard ('08)SAK7713.88 w
  
 
4Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK7715.19 w
  
 
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK773.59
  
 
2Mathilde Brydebøl KlostergaardMathilde Brydebøl Klostergaard ('08)SAK773.46
  
 PB
3Alma Lylloff QvortrupAlma Lylloff Qvortrup ('08)SAK773.41
  
 PB
4Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK772.38
  
 
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alma Lylloff QvortrupAlma Lylloff Qvortrup ('08)SAK776.10
  
 PB
2Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK775.65
  
 
3Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK775.37
  
 
4Mathilde Brydebøl KlostergaardMathilde Brydebøl Klostergaard ('08)SAK774.34
  
 PB
P12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7710.39
  
 PB
2Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK779.75
  
 PB
P12 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7714.23
  
 PB
2Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK779.49
  
 PB
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Luca Torres Sølager
Luca Torres Sølager ('09)
Viborg AM8.70 w
  
 
2
Oliver Krath Hansen
Oliver Krath Hansen ('09)
Viborg AM9.50 w
  
 
3
Albert Krejberg
Albert Krejberg ('09)
SAK779.70 w
  
 
4
Luca Korsgaard Nicholson
Luca Korsgaard Nicholson ('09)
SAK7710.13 w
  
 
5
Rasmus Slot Grumsen
Rasmus Slot Grumsen ('09)
Skive AM10.77 w
  
 
5
Bastian Bendtsen
Bastian Bendtsen ('09)
SAK7710.77 w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Luca Korsgaard Nicholson
Luca Korsgaard Nicholson ('09)
SAK772:23.18
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Luca Korsgaard Nicholson
Luca Korsgaard Nicholson ('09)
SAK771.25
  
 PB
2
Albert Krejberg
Albert Krejberg ('09)
SAK771.20
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Luca Torres Sølager
Luca Torres Sølager ('09)
Viborg AM4.17
  
 PB
2
Albert Krejberg
Albert Krejberg ('09)
SAK773.84
  
 
3
Oliver Krath Hansen
Oliver Krath Hansen ('09)
Viborg AM3.75
  
 
4
Rasmus Slot Grumsen
Rasmus Slot Grumsen ('09)
Skive AM3.33
  
 PB
5
Bastian Bendtsen
Bastian Bendtsen ('09)
SAK772.97
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Luca Korsgaard Nicholson
Luca Korsgaard Nicholson ('09)
SAK777.71
  
 PB
2
Albert Krejberg
Albert Krejberg ('09)
SAK776.87
  
 PB
3
Bastian Bendtsen
Bastian Bendtsen ('09)
SAK776.78
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Oliver Krath Hansen
Oliver Krath Hansen ('09)
Viborg AM34.57
  
 
2
Luca Torres Sølager
Luca Torres Sølager ('09)
Viborg AM33.39
  
 
3
Rasmus Slot Grumsen
Rasmus Slot Grumsen ('09)
Skive AM16.02
  
 PB
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Caroline-Marie Rytter Nielsen
Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)
Viborg AM9.13 w
  
 
2
Mia Fruergaard
Mia Fruergaard ('09)
Skive AM9.16 w
  
 
3
Tilde Hegelund
Tilde Hegelund ('09)
SAK779.61 w
  
 
4
Sidsel Krogh Kristensen
Sidsel Krogh Kristensen ('09)
Viborg AM9.76 w
  
 
5
Victoria Elmbæk
Victoria Elmbæk ('09)
Viborg AM10.03 w
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Mia Fruergaard
Mia Fruergaard ('09)
Skive AM1:52.81
  
 PB
2
Caroline-Marie Rytter Nielsen
Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)
Viborg AM1:55.86
  
 PB
3
Tilde Hegelund
Tilde Hegelund ('09)
SAK772:04.25
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mia Fruergaard
Mia Fruergaard ('09)
Skive AM1.30
  
 PB
2
Victoria Elmbæk
Victoria Elmbæk ('09)
Viborg AM1.25
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mia Fruergaard
Mia Fruergaard ('09)
Skive AM4.27
  
 PB
2
Caroline-Marie Rytter Nielsen
Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)
Viborg AM4.12
  
 PB
3
Tilde Hegelund
Tilde Hegelund ('09)
SAK773.56
  
 
4
Sidsel Krogh Kristensen
Sidsel Krogh Kristensen ('09)
Viborg AM3.33
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sidsel Krogh Kristensen
Sidsel Krogh Kristensen ('09)
Viborg AM7.20
  
 PB
2
Caroline-Marie Rytter Nielsen
Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)
Viborg AM5.38
  
 PB
3
Tilde Hegelund
Tilde Hegelund ('09)
SAK775.28
  
 PB
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mia Fruergaard
Mia Fruergaard ('09)
Skive AM36.39
  
 PB
2
Sidsel Krogh Kristensen
Sidsel Krogh Kristensen ('09)
Viborg AM30.07
  
 PB
3
Tilde Hegelund
Tilde Hegelund ('09)
SAK7723.16
  
 PB
4
Victoria Elmbæk
Victoria Elmbæk ('09)
Viborg AM16.29
  
 
D10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Gaia HattoriGaia Hattori ('01)Viborg AM / JPN10.20 w
  
 
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM10.56 w
  
 
2
Filippa Brask
Filippa Brask ('10)
SAK7710.31 w
  
 
2
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK7710.85 w
  
 
3
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK7710.87 w
  
 
4
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK7711.26 w
  
 
D10 600 m    

Finale A

Finale
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM2:10.35
  
 PB
2
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK772:15.40
  
 PB
3
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK772:26.83
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK773.18
  
 PB
2
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK773.03
  
 PB
3
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK772.98
  
 PB
4
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM2.94
  
 PB
5
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK772.89
  
 PB
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK776.07
  
 PB
2
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK776.03
  
 PB
3
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK775.98
  
 PB
4
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK775.17
  
 PB
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK7731.83
  
 PB
2
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK7730.06
  
 PB
3
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK7724.82
  
 PB
4
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK7720.84
  
 PB
5
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM20.65
  
 PB
P10 600 m    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM2:07.53
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM3.68
  
 PB
2
Filippa Brask
Filippa Brask ('10)
SAK773.15
  
 PB
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM3.93
  
 PB
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Filippa Brask
Filippa Brask ('10)
SAK7726.83
  
 PB
2
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM15.31
  
 
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK778.56 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK771:45.53
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK772.73
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK774.59
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK7723.41
  
 PB
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK777.21 w
  
 
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK777.91 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK771:31.97
  
 PB
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK771:36.80
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK772.90
  
 PB
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK772.88
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK775.20
  
 PB
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK773.61
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7716.73
  
 PB
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK7712.80
  
 PB
D8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK778.57 w
  
 
D8 400 m    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK772:01.51
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK772.46
  
 PB
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK772.27
  
 PB
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK779.66
  
 PB
P8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK778.42 w
  
 
2
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK778.67 w
  
 
3
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK778.76 w
  
 
P8 400 m    

Finale A

Finale
1
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK771:41.75
  
 PB
2
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK771:43.97
  
 PB
3
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK771:49.38
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK772.40
  
 PB
2
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK772.39
  
 PB
3
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK772.29
  
 PB
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK773.50
  
 PB
2
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK773.24
  
 PB
3
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK772.21
  
 PB
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK7710.53
  
 PB
2
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK779.61
  
 PB
3
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK777.88
  
 PB
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK7710.72 w
  
 
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK772:32.30
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK771.96
  
 PB
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK778.24
  
 PB
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK778.19 w
  
 
2
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK778.69 w
  
 
3
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK778.76 w
  
 
4
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK779.29 w
  
 
5
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK779.33 w
  
 
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK771:46.21
  
 PB
2
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK771:50.52
  
 PB
3
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771:51.46
  
 PB
4
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK771:52.90
  
 PB
5
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK771:53.02
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK772.75
  
 PB
2
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK772.45
  
 PB
3
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK772.30
  
 PB
4
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.25
  
 PB
5
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK772.18
  
 PB
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.27
  
 PB
2
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK772.96
  
 PB
3
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK772.67
  
 PB
4
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.52
  
 PB
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK779.96
  
 PB
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK779.92
  
 PB
3
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK778.79
  
 PB
4
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK778.19
  
 PB
5
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK776.55
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7