Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Klubkastestævne 3.10.2020
Greve Atletikstadion

M Kuglestød    

Finale A

Finale
1Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik10.21
  
 PB
 
9.95 PB  X10.21 PB  X9.96  X  
2Martin JespersenMartin Jespersen ('92)Greve Atletik6.76
  
 PB
 
6.76 PB  X  X  X  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik28.80
  
 PB
2Martin JespersenMartin Jespersen ('92)Greve Atletik17.47
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik7.65
  
 SB
 
  X7.46 SB6.957.367.427.65 SB  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik18.85
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik15.24
  
 PB
 
13.7713.9812.30  X13.9015.24 PB  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.27
  
 
 
  X12.2713.2712.94  X  X  
2Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik11.67
  
 PB
 
11.1911.1011.0111.67 PB  X11.36  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik50.69
  
 PB
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik41.38
  
 
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik34.53
  
 
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik52.16
  
 
1Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik40.86
  
 PB
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik42.99
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.72
  
 
 
5.085.724.945.505.50  X  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik16.46
  
 PB
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik16.03
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik8.70
  
 PB
 
7.478.28 PB7.718.037.968.70 PB  
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik6.44
  
 PB
 
6.03 PB5.966.39 PB6.44 PB6.206.31  
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik6.40
  
 
 
5.855.986.104.966.406.17  
4Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik6.39
  
 PB
 
5.566.226.236.39 PB6.206.18  
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik5.34
  
 PB
 
5.19 PB4.534.774.654.215.34 PB  
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik22.25
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.52
  
 PB
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik13.24
  
 PB
4Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik12.96
  
 PB
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik12.42
  
 PB
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik23.98
  
 PB
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik23.10
  
 PB
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik20.16
  
 PB
4Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik19.46
  
 PB
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik18.31
  
 PB
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik34.80
  
 
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.22
  
 
 
7.046.706.536.957.22  X  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.18
  
 
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM29.50
  
 

Seneste resultater

18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb
7.9Korsør DMU-Test
7.9Maribo Pointstævne