Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Monster 3-kamp 4.10.2020
Slagelse Atletik Stadion

M 60 m hæk    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK11.19
  
 PB
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA12.35
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA5.39
+0.9
  
 SB
 
5.13 SB
 0.7
  X5.39 SB
 0.9
     
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK5.18
+0.7
  
 PB
 
4.93 SB
 0.2
  X5.18 PB
 0.7
     
M Kuglestød    

Finale A

Finale
1Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA9.04
  
 PB
 
8.21 SB8.36 SB9.04 PB     
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK7.49
  
 PB
 
7.49 PB7.076.54     
K 60 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta10.21
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.17
+1.3
  
 SB
 
4.92 SB
 0.9
  X5.17 SB
 1.3
     
2Freja L. PetersenFreja L. Petersen ('02)DELTA4.31
+0.5
  
 PB
 
4.11 SB
 0.3
4.21 PB
 0.9
4.31 PB
 0.5
     
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta11.71
  
 
 
11.6511.7111.69     
2Freja L. PetersenFreja L. Petersen ('02)DELTA5.34
  
 PB
 
4.66 PB5.34 PB5.26     
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.80
  
 PB
2Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA12.26
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.13
+0.2
  
 
 
5.91
 0.7
  X6.13
 0.2
     
2Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA5.54
+0.3
  
 PB
 
5.38 PB
 0.0
5.37
 0.0
5.54 PB
 0.3
     
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA13.70
  
 
 
13.7013.18  X     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta12.44
  
 
 
12.44  X12.13     
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA8.91
  
 PB
2Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA9.52
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA5.68
0.0
  
 
 
5.68
 0.0
  X  X     
2Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.28
+0.6
  
 
 
5.19
 -0.2
5.02
 0.8
5.28
 0.6
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.57
  
 PB
 
  X10.3810.57 PB     
2Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA8.30
  
 
 
8.308.187.32     
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA11.28
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA3.89
+1.9
  
 SB
 
3.75 SB
 0.1
3.70
 1.7
3.89 SB
 1.9
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA9.10
  
 PB
 
8.269.10 PB9.00     
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Lasse Cilius PedersenLasse Cilius Pedersen ('06)DELTA13.43
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lasse Cilius PedersenLasse Cilius Pedersen ('06)DELTA3.66
0.0
  
 PB
 
2.87 PB
 0.2
  X3.66 PB
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lasse Cilius PedersenLasse Cilius Pedersen ('06)DELTA5.82
  
 PB
 
5.00 PB5.82 PB5.10     
D13 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA11.67
  
 PB
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA11.76
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA4.69
+0.1
  
 
 
4.69
 0.1
4.57
 0.2
4.43
 1.1
     
2Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA4.09
+1.2
  
 PB
 
3.99 PB
 0.0
4.07 PB
 1.2
4.09 PB
 1.2
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA7.35
  
 PB
 
7.35 PB6.286.49     
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA6.15
  
 
 
5.32  X6.15     
P13 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA14.20
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA3.35
+1.1
  
 PB
 
3.10
 0.0
  X3.35 PB
 1.1
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.48
  
 
 
8.487.557.60     
M45 Længdespring    

Finale A

Finale
1Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA4.13
0.0
  
 PB
 
4.09 PB
 0.0
4.13 PB
 0.0
3.79
 0.6
     
M45 Kuglestød    

Finale A

Finale
1Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA8.05
  
 PB
 
7.578.03 PB8.05 PB     
M50 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA10.26
  
 =PB
 
9.8610.26 =PB9.46     
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Betina Klitgård AndersenBetina Klitgård Andersen ('70)DELTA7.52
  
 PB
 
6.517.217.52 PB     
K55 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA13.13
  
 PB
K55 Længdespring    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA3.83
-0.1
  
 
 
3.83
 -0.1
3.73
 1.6
  X     
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.43
  
 PB
 
7.43 PB7.327.42     
M65 60 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA14.23
  
 PB
M65 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.39
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
2.87
 0.0
3.32
 0.8
     
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA7.57
  
 
 
7.247.577.15     

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7