Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: lubstævne 2020-04 22.9.2020
Ceres Park

M 800 m    
Finale A
1Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik2:02.7h
  
 PB
2Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:10.5h
  
 PB
3Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:11.1h
  
 
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik2:16.4h
  
 PB
2Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:17.1h
  
  K 1 Mixed competition
3Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik2:26.2h
  
 
4Line Baun GrubakLine Baun Grubak ('96)AGF Atletik2:57.9h
  
  K 2 Mixed competition
Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik3:58.8h
  
 
2Daniel Bentien SchmidtDaniel Bentien Schmidt ('01)AGF Atletik4:04.1h
  
 PB
3Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19004:07.5h
  
 
4Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik4:10.7h
  
 PB
5Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:11.0h
  
 PB
6Simon SchmidtSimon Schmidt ('97)SAK-774:26.3h
  
 PB
7Schmidt JeppeSchmidt Jeppe AGF Atletik4:26.7h
  
 PB
8Gustav Røn-BusskovGustav Røn-Busskov ('05)AGF Atletik4:34.7h
  
 PB
9Christian LysdahlChristian Lysdahl ('96)AGF Atletik4:35.3h
  
 PB
10Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 19004:36.4h
  
 PB
11Mathias Birk MadsenMathias Birk Madsen ('01)AGF Atletik4:37.2h
  
 PB
12Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:39.4h
  
  K 1 Mixed competition
13Mads Tudvad JensenMads Tudvad Jensen ('60)Aarhus 19004:44.1h
  
 SB
14Beathe GejlBeathe Gejl ('02)AGF Atletik5:03.3h
  
  K 2 Mixed competition
15William Tilma KleisWilliam Tilma Kleis ('08)AGF Atletik5:09.6h
  
 PB
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik DNF
  
 
Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik DNF
  
 
M 5000 m    
Finale A
1Omar Hassan OmarOmar Hassan Omar ('90)AGF Atletik / ETH14:26.2h
  
 SB
2Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik16:02.3h
  
 
3Frederik BrownFrederik Brown ('96)Aarhus 190016:04.7h
  
 PB
4Andreas BjerringAndreas Bjerring ('95)DEN16:10.6h
  
 PB
5Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik16:11.4h
  
 PB
6Jesper TrigeJesper Trige ('82)AGF Atletik16:12.9h
  
 PB
7Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik16:13.3h
  
 PB
8Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik16:27.1h
  
 PB
9Henrik Bank OlesenHenrik Bank Olesen ('90)Aarhus 190016:36.1h
  
 PB
10Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190016:43.2h
  
  K 1 Mixed competition
11Ask NissenAsk Nissen ('94)Aarhus 190016:46.7h
  
 PB
Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 1900 DNF
  
 
Daniel GravergaardDaniel Gravergaard ('97)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Johannes SchrammJohannes Schramm ('02)Aarhus 190017:22.3h
  
 PB
2Karl Johan KollerupKarl Johan Kollerup ('95)DEN18:00.0h
  
 PB
3Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik18:02.0h
  
  K 1 Mixed competition
4Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik18:18.4h
  
  K 2 Mixed competition
5Kenneth MadsenKenneth Madsen ('63)Aarhus 190018:37.3h
  
 
6Rasmus ØstergaardRasmus Østergaard ('89)Aarhus 190019:09.6h
  
 PB
7Charlotte BernerCharlotte Berner ('72)AGF Atletik20:17.9h
  
  K 1 Mixed competition
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik DNF
  
  K Mixed competition

Seneste resultater

19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb