Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Stangspringsstævne 29.9.2020
Nørrevang Atletikstadion

P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA2.51
  
 SB
 
2.31
XXO
2.41
  O
2.51 SB
  O
2.61
XXX
    
2Freja L. PetersenFreja L. Petersen ('02)DELTA2.41
  
 
 
2.11
 XO
2.21
  O
2.31
 XO
2.41
  O
2.51
XXX
   
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA2.81
  
 
 
2.81
 XO
3.01
XXX
      
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA NH
  
 
 
2.71
XXX
       
M65 Stangspring    

Finale A

Finale
Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA NH
  
 
 
1.91
XXX
       

Seneste resultater

19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb