Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Sidste chance i september 30.9.2020
Silkeborg Atletikstadion

M 200 m    
Finale A
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7724.28
  
 
2Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK7724.87
  
 PB
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7725.15
  
 
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7727.81
  
 PB K 1
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7725.67
  
 PB
2Malik TanisMalik Tanis ('03)SAK7726.98
  
 PB
3Benjamin TanisBenjamin Tanis ('99)SAK7727.80
  
 PB
4Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK7728.43
  
 SB K 1
Finale C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Markus PallesenMarkus Pallesen SAK7726.04
  
 SB
2Gustav Frydenlund B. ThomsenGustav Frydenlund B. Thomsen ('05)SAK7727.63
  
 PB
3Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK7728.65
  
  K 1
4Peter ValbergPeter Valberg ('05)SAK7733.05
  
 PB
5Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7738.41
  
 SB K 2
M 800 m    

Finale A

Finale
1Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK772:01.33
  
 
2Nicklas UkendtNicklas Ukendt ('01)SAK772:15.38
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK774:12.33
  
 
2Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:13.06
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7739.25
  
 SB
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7724.20
  
 PB
3Benjamin AndersenBenjamin Andersen ('99)SAK7713.00
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7726.93
  
 PB
 
17.75 PB  X19.75 PB21.46 PB26.93 PB  X  
2Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7720.17
  
 PB
 
  X14.88  X20.17 PB  X  X  
D17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK7739.35
  
 PB
2Malik TanisMalik Tanis ('03)SAK7713.90
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Emilie ArndtEmilie Arndt ('04)SAK7718.54
  
 PB
2Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK7717.65
  
 PB
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7724.89
  
 PB
 
  X20.39 PB  X22.51 PB24.89 PB  X  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7748.80
  
 PB
2Peter ValbergPeter Valberg ('05)SAK7712.20
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.45
  
 PB
2Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.40
  
 SB
3Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK771.30
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7725.80
  
 PB
 
20.99 PB25.80 PB25.1525.5225.00  X  
2Amalie Viborg RavnAmalie Viborg Ravn ('06)SAK7715.43
  
 PB
 
13.39 PB15.43 PB15.1214.53  X  X  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7716.63
  
 PB
2Katrine Trangbæk HansenKatrine Trangbæk Hansen ('06)SAK7714.30
  
 PB
3Naya GarciaNaya Garcia ('06)SAK7712.70
  
 PB

Seneste resultater

18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb
7.9Korsør DMU-Test
7.9Maribo Pointstævne