Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Kastemangekamp 1 24.9.2020
Hvidovre Stadion

M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM57.07
  
 SB
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)DEN2256
  
 
 
35,1610,5032,3930,3010,69
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Cæcilie Højer McClur ThomsenCæcilie Højer McClur Thomsen Hvidovre AM48.83
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM34.33
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.63
  
 
 
11.9712.4212.4612.4912.5312.63  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM18.30
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM57.54
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.81
  
 
 
13.8614.3213.5314.5914.8113.96  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.66
  
 
 
13.4113.39  X13.3012.0413.66  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.86
  
 
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.11
  
 
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik56.18
  
 PB
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.07
  
 PB
D15     

Finale A

Finale
1David RoggeDavid Rogge ('06)DEN971
  
 PB
 
16,377,6023,2119,80
P15     

Finale A

Finale
1Ella BekElla Bek ('05)DEN1472
  
 
 
29,848,8922,4315,34
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC35.03
  
 
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk10.32
  
 
 
10.329.80  X  X  X  X  
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik34.52
  
 
M70 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.63
  
 
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.49
  
 
 
7.157.277.49  X  X  X  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.04
  
 
K70 Weight Throw (5.44kg)    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.45
  
 
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM30.10
  
 

Seneste resultater

19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb