Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Internt afslutningsstævne 26.9.2020
Skovdalen Stadion

M 800 m    

Finale A

Finale
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM2:01.07
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM DNF
  
 
Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM DNF
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM12.02
+1.5
  
 SB
 
11.05 SB10.9211.57 SB11.4112.02 SB11.68  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM19.69
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.08
  
 
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM26.96
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:19.99
  
 
2Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)Aalborg AM2:20.49
  
 SB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:20.68
  
 
4Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:25.62
  
 
5Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:26.81
  
 SB
6Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)Aalborg AM2:38.93
  
 PB
7Nicoline Dalum HolstNicoline Dalum Holst ('05)Aalborg AM2:40.72
  
 PB
8Christiane Lund PoulsenChristiane Lund Poulsen ('05)Aalborg AM2:42.09
  
 PB
9Caroline T. HolstCaroline T. Holst ('05)Aalborg AM2:42.19
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM24.02
  
 SB
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM22.60
  
 SB
3Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)Aalborg AM17.41
  
 PB
4Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM15.00
  
 PB
5Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM12.24
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM18.60
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.38
0.0
  
 
 
5.38  X  X5.37  X  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.90
  
 
 
9.909.70  X8.849.44  X  
P17 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM15.61
  
 PB
 
  X15.16 PB15.61 PB  X  X14.60  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM45.42
  
 
 
43.38  X45.42  X  X44.38  
D15 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Grzegorz RobaczykGrzegorz Robaczyk ('05)Aalborg AM12.70
  
 PB
2Morten GrevlundMorten Grevlund ('05)Aalborg AM13.44
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM13.08
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.87
  
 PB
3Ellen SkårhøjEllen Skårhøj ('05)Aalborg AM14.80
  
 PB
4Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM15.01
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.08
+0.1
  
 PB
 
5.08 PB  X  X4.894.79  X  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.64
+0.2
  
 
 
  X  X4.644.54  X4.56  
3Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM4.05
0.0
  
 PB
 
3.87 PB4.05 PB3.77  X3.66  X  
4Ellen SkårhøjEllen Skårhøj ('05)Aalborg AM4.26
0.0
  
 PB
 
  X  X4.25 PB  X4.26 PB  X  
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM9.93 w
+3.2
  
 
 
  X9.64  X9.25  X9.93  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.62
0.0
  
 
 
9.12  X9.629.499.579.59  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Victoria BjerreVictoria Bjerre ('05)Aalborg AM17.82
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7