Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: Klubmesterskaber 27.9.2020
Atletik Stadion

P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.45
  
 
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.40
  
 
3Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 1.15
  
 PB
4
Karen Sander Fotland
Karen Sander Fotland ('09)
Trongårdens IF 1.05
  
 =PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 3.88
+1.3
  
 PB
 
3.76 PB3.653.88 PB     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 6.53
  
 SB
 
6.02 SB6.44 SB6.53 SB     
2Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 3.64
  
 SB
 
2.33 SB3.14 SB3.64 SB     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 14.16
  
 PB
 
11.55 PB14.16 PB13.10     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.49
+1.3
  
 
 
4.494.164.05     
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 4.30
+0.1
  
 PB
 
4.20 PB4.144.30 PB     
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 4.00
+1.4
  
 PB
 
  X4.00 PB  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 5.91
  
 PB
 
5.74 PB4.965.91 PB     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 25.86
  
 PB
 
  X25.86 PB24.68     
Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.55
+0.9
  
 
 
4.424.554.47     
2Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 4.48
+1.4
  
 PB
 
4.334.224.48 PB     
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 4.21
+1.1
  
 PB
 
4.14 SB4.21 PB4.15     
5Stella LarsenStella Larsen ('06)Trongårdens IF 3.89 w
+2.4
  
 
 
2.97 PB3.89 PB3.86     
6Mie Nervil IpsenMie Nervil Ipsen ('05)Trongårdens IF 3.86 w
w
  
 
 
3.60 PB3.523.86 PB     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.14
  
 
 
9.789.5810.14     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 25.11
  
 
 
  X25.11  X     
1Mie Nervil IpsenMie Nervil Ipsen ('05)Trongårdens IF 21.43
  
 
 
21.4320.95  X     
1Stella LarsenStella Larsen ('06)Trongårdens IF 12.41
  
 PB
 
10.64 PB12.41 PB  X     
2Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 16.40
  
 SB
 
16.40 SB16.2216.18     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 4.11
+0.9
  
 PB
 
4.11 PB4.053.60     
2Frederik SonneFrederik Sonne ('07)Trongårdens IF 3.98
+1.7
  
 PB
 
3.69 PB3.493.98 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 7.52
  
 PB
 
  X7.47 PB7.52 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Frederik SonneFrederik Sonne ('07)Trongårdens IF 22.24
  
 
 
21.7321.7122.24     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 4.26
  
 PB
 
4.164.26 PB3.95     
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 3.97
+1.1
  
 
 
3.913.903.97     
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 3.76
  
 PB
 
3.53  X3.76 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.50
  
 
 
10.1210.3510.50     
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.76
  
 
 
7.027.767.62     
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 6.83
  
 
 
5.455.836.83     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.02
  
 
 
  X  X11.02     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Signe Kjeldgaard Løber
Signe Kjeldgaard Løber ('09)
Trongårdens IF 3.73
+1.8
  
 
 
3.733.193.44     
2
Benedikte Jensen
Benedikte Jensen ('10)
Trongårdens IF 2.60
+1.1
  
 PB
 
2.48 PB2.60 PB2.34     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Benedikte Jensen
Benedikte Jensen ('10)
Trongårdens IF 6.45
  
 PB
 
6.16 PB6.22 PB6.45 PB     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Karen Sander Fotland
Karen Sander Fotland ('09)
Trongårdens IF 10.58
  
 
 
  X  X10.58     
2
Signe Kjeldgaard Løber
Signe Kjeldgaard Løber ('09)
Trongårdens IF 9.89
  
 PB
 
9.89 PB9.667.65     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lucas Snedker Pitz
Lucas Snedker Pitz ('12)
Trongårdens IF 2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.832.52     
2
Tristan Kinggaard Goranovic
Tristan Kinggaard Goranovic ('12)
Trongårdens IF 2.89
+1.6
  
 PB
 
2.61 PB2.68 PB2.89 PB     
3
Thor Asahi Hansen
Thor Asahi Hansen ('11)
Trongårdens IF 2.73
+0.3
  
 PB
 
2.73 PB2.612.60     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Thor Asahi Hansen
Thor Asahi Hansen ('11)
Trongårdens IF 3.94
  
 PB
 
3.94 PB3.623.46     
2
Lucas Snedker Pitz
Lucas Snedker Pitz ('12)
Trongårdens IF 4.21
  
 PB
 
3.93 PB4.11 PB4.21 PB     
3
Tristan Kinggaard Goranovic
Tristan Kinggaard Goranovic ('12)
Trongårdens IF 3.41
  
 PB
 
3.41 PB  X3.36     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karla Marie Larsen Overgaard
Karla Marie Larsen Overgaard ('12)
Trongårdens IF 3.07
+1.5
  
 PB
 
3.07 PB2.482.80     
2
Mathilde Lund Schmmidt
Mathilde Lund Schmmidt ('12)
Trongårdens IF 2.36
+1.3
  
 PB
 
2.36 PB2.262.08     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Karla Marie Larsen Overgaard
Karla Marie Larsen Overgaard ('12)
Trongårdens IF 4.22
  
 PB
 
3.09 PB3.63 PB4.22 PB     
2
Mathilde Lund Schmmidt
Mathilde Lund Schmmidt ('12)
Trongårdens IF 3.89
  
 PB
 
3.74 PB3.89 PB  X     

Seneste resultater

18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb
7.9Korsør DMU-Test
7.9Maribo Pointstævne