Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Gert Kærlin Tribute 28.9.2020
Herlev Atletikstadion

M 1000 m    
Finale A
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:53.36
  
 SB
2Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC2:55.42
  
 PB
Finale B
1Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC3:36.61
  
 SB
2Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik3:55.32
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Peter RønningPeter Rønning ('91)DEN9:35.94
  
 PB
2Tue RømerTue Rømer ('92)DEN9:49.81
  
 PB
3Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK11:06.02
  
  K 1 Mixed competition
4Per H. ChristensenPer H. Christensen ('66)BAK11:07.32
  
 SB
5Niels ØstergaardNiels Østergaard ('01)BAC11:18.83
  
 PB
6Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC11:19.85
  
  K 2 Mixed competition
7Frida Elleberg PetersenFrida Elleberg Petersen ('07)BAC11:34.48
  
  K 3 Mixed competition
8Thor Hedebo BoyeThor Hedebo Boye ('06)DEN12:58.18
  
 PB
9Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Blovstrød Løverne13:20.67
  
  K 4 Mixed competition
M 5000 m    
Finale A
1Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik16:08.60
  
 
2Andreas ÆrenlundAndreas Ærenlund ('97)VO2RC17:02.37
  
 
3Anders SpanggaardAnders Spanggaard ('82)VO2RC17:02.64
  
 SB
4Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik17:18.68
  
 SB
5Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne17:39.56
  
 PB
6Rasmus EgevangRasmus Egevang ('84)Herlev Atletik17:44.36
  
 PB
7Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Team Delta 50818:12.19
  
 
8Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC18:34.17
  
 SB
9Jacob JensenJacob Jensen ('76)Herlev Atletik18:49.71
  
 PB
10Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta18:54.83
  
 SB
11Roberto SchmidtRoberto Schmidt ('66)Herlev Atletik18:54.95
  
 PB
Finale B
1Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK17:23.04
  
 PB
2Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC17:36.54
  
  K 1 Mixed competition
3Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98)Viking Atletik18:59.31
  
  K 2 Mixed competition
4David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik19:02.43
  
 PB
5Laura MelanderLaura Melander ('93)VO2RC19:08.32
  
  K 3 Mixed competition
6Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC20:20.01
  
  K 4 Mixed competition
7Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK20:39.85
  
 SB
8Rasmus JeppsenRasmus Jeppsen ('98)DEN21:17.19
  
 PB
D19 1000 m    

Finale A

Finale
1Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC2:31.19
  
 PB
2David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik3:08.90
  
 PB
P17 1000 m    

Finale A

Finale
1Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK3:20.81
  
 SB
D15 1000 m    

Finale A

Finale
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM2:47.22
  
 PB
P15 1000 m    

Finale A

Finale
1Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK3:19.01
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik16.32
  
 PB
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik17.44
  
 PB
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik17.47
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.50
  
 
 
1.45
 XO
1.50
 XO
1.55
XXX
     
2Adriana Vennervald OperaAdriana Vennervald Opera ('06)AK Brøndby1.40
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40 =PB
 XO
1.45
XXX
   
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.40
XXX
   
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik1.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
   
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik24.37
  
 
 
22.5922.9224.37     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik16.92
  
 PB
 
16.10 PB16.92 PB16.09     
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik12.14
  
 
 
12.14  X  X     
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta3:10.51
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3:46.23
  
 PB
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik3:48.32
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik17.17
  
 PB
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik18.04
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik18.30
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
 XO
1.50
 XO
1.55
XXX
   
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
5Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC1.20
  
 PB
 
1.05 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik28.29
  
 PB
 
28.29 PB21.6625.05     
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik14.97
  
 PB
 
14.97 PB14.82  X     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.25
  
 =SB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
XXO
   
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik16.04
  
 PB
 
  X13.81 PB16.04 PB     
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC3:43.47
  
 
2
Johannes Dalset Eriksen
Johannes Dalset Eriksen ('09)
Herlev Atletik4:04.78
  
 PB
3
Thor Dræby Dosal
Thor Dræby Dosal ('10)
Herlev Atletik4:25.67
  
 PB
4
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik4:33.35
  
 PB
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik13.34
  
 PB
2
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik15.68
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
  
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
XXX
  
3
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
4
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
    
5
Thor Dræby Dosal
Thor Dræby Dosal ('10)
Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC3.62
0.0
  
 
 
3.52
 0.0
3.62
 0.0
3.55
 0.0
     
2
Johannes Dalset Eriksen
Johannes Dalset Eriksen ('09)
Herlev Atletik3.44
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
3.37
 0.0
3.32
 0.0
     
3
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik3.38
0.0
  
 
 
3.22
 0.0
3.38
 0.0
3.18
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC6.88
  
 PB
 
6.095.876.88 PB     
2
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik4.96
  
 PB
 
4.96 PB4.794.46     
3
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik4.89
  
 
 
4.894.174.77     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Johannes Dalset Eriksen
Johannes Dalset Eriksen ('09)
Herlev Atletik31.08
  
 PB
 
22.62 PB25.81 PB31.08 PB     
2
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik25.10
  
 
 
25.10  X  X     
3
Thor Dræby Dosal
Thor Dræby Dosal ('10)
Herlev Atletik17.41
  
 PB
 
17.41 PB13.7316.55     
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta3:36.90
  
 PB
2
Maya Bruun
Maya Bruun ('10)
Herlev Atletik3:55.61
  
 PB
3
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik4:13.60
  
 PB
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik13.80
  
 
2
Maya Bruun
Maya Bruun ('10)
Herlev Atletik14.40
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alice Peters
Alice Peters ('09)
Herlev Atletik3.72
0.0
  
 PB
 
3.72 PB
 0.0
3.27
 0.0
3.48
 0.0
     
2
Maya Bruun
Maya Bruun ('10)
Herlev Atletik3.13
0.0
  
 
 
2.95
 0.0
3.13
 0.0
2.95
 0.0
     
3
Julia Pelczar
Julia Pelczar ('10)
Herlev Atletik2.63
0.0
  
 
 
2.42
 0.1
2.63
 0.0
2.63
 0.0
     
4
Katja Willenbrock
Katja Willenbrock ('10)
Herlev Atletik2.43
0.0
  
 
 
2.43
 0.0
2.23
 0.0
2.36
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Freja Bank
Freja Bank ('10)
Herlev Atletik8.45
  
 PB
 
6.817.828.45 PB     
2
Alice Peters
Alice Peters ('09)
Herlev Atletik5.54
  
 PB
 
5.16 PB5.54 PB4.62     
3
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik3.98
  
 PB
 
3.44 PB3.74 PB3.98 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Maya Bruun
Maya Bruun ('10)
Herlev Atletik25.92
  
 PB
 
24.75 PB20.2525.92 PB     
2
Julia Pelczar
Julia Pelczar ('10)
Herlev Atletik21.20
  
 PB
 
21.20 PB14.8015.93     
3
Katja Willenbrock
Katja Willenbrock ('10)
Herlev Atletik20.98
  
 PB
 
20.3720.98 PB20.31     
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik3:19.19
  
 PB
2
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3:23.02
  
 PB
3
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3:24.41
  
 PB
4
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik3:34.25
  
 PB
5
Luca Streit
Luca Streit ('11)
Herlev Atletik3:43.08
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik2.85
0.0
  
 
 
2.68
 0.3
2.85
 0.0
2.84
 0.0
     
2
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik2.79
0.0
  
 PB
 
2.79 PB
 0.0
2.60
 0.0
2.59
 0.0
     
3
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik2.58
0.0
  
 
 
  X2.46
 0.0
2.58
 0.0
     
4
Luca Streit
Luca Streit ('11)
Herlev Atletik2.50
+1.1
  
 PB
 
2.50 PB
 1.1
2.18
 0.9
2.48
 0.6
     
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik2.21
+0.3
  
 
 
2.03
 0.2
2.21
 0.3
2.12
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik29.82
  
 
 
28.7127.6429.82     
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik25.47
  
 
 
19.9325.4723.53     
3
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik23.49
  
 PB
 
  X23.1823.49 PB     
4
Luca Streit
Luca Streit ('11)
Herlev Atletik19.40
  
 PB
 
19.40 PB  X      
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik11.57
  
 PB
 
11.57 PB  X11.06     
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik3:40.76
  
 PB
2
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik3:42.74
  
 PB
3
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik3:44.10
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik2.43
0.0
  
 PB
 
2.43 PB
 0.0
2.31
 0.0
2.08
 0.7
     
2
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.43
0.0
  
 
 
2.28
 0.0
2.22
 0.0
2.43
 0.0
     
3
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik2.08
+0.6
  
 PB
 
1.78
 0.0
2.08 PB
 0.6
2.04
 0.0
     
4
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.06
0.0
  
 
 
2.06
 0.0
1.95
 0.3
1.94
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik13.91
  
 PB
 
13.91 PB13.5112.61     
2
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik10.08
  
 
 
3.3410.088.92     
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.63
  
 
 
8.637.648.49     
4
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik8.44
  
 PB
 
4.793.228.44 PB     
D7 800 m    

Finale A

Finale
1
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3:31.53
  
 PB
2
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik4:02.50
  
 PB
3
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik4:02.54
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Mundt
Emil Mundt ('13)
Herlev Atletik2.76
+1.7
  
 PB
 
2.76 PB
 1.7
2.76 =PB
 1.3
2.66
 0.6
     
2
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.63
+1.0
  
 PB
 
2.35
 2.3
2.32
 0.8
2.63 PB
 1.0
     
3
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik2.14
+0.8
  
 PB
 
2.07 PB
 0.0
2.12 PB
 0.0
2.14 PB
 0.8
     
4
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik1.97
+0.5
  
 PB
 
1.80
 2.1
1.97 PB
 0.5
1.87
 0.6
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik12.74
  
 PB
 
  X10.39 PB12.74 PB     
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik11.62
  
 PB
 
11.62 PB9.879.15     
3
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta9.09
  
 
 
9.096.654.07     
4
Emil Mundt
Emil Mundt ('13)
Herlev Atletik8.53
  
 PB
 
  X8.53 PB  X     
P7 800 m    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik3:46.11
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik1.98
+0.1
  
 
 
1.98
 0.1
1.69
 0.5
1.72
 0.2
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik7.94
  
 
 
6.202.997.94     

Seneste resultater

18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb
7.9Korsør DMU-Test
7.9Maribo Pointstævne