Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvide Sande: Septemberstævne 13.9.2020
Hvide Sande Atletik Stadion

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande1.50
  
 =SB
D17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande13.9h w
  
 
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande29.73
  
 PB
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande11.4h w
  
 
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande12.7h w
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande13.6h w
  
 
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande16.6h w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.50
  
 PB
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande1.15
  
 
D13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande10.40
  
 PB
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande7.23
  
 PB
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande21.05
  
 PB
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande18.20
  
 PB
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande23.20
  
 PB
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande14.33
  
 SB
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.7h w
  
 
2Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande12.9h w
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande11.5h w
  
 
2Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.7h w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande1.30
  
 =PB
2Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.15
  
 
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande8.10
  
 PB
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande33.45
  
 PB
2Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande31.43
  
 PB
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande22.46
  
 SB
2Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande18.49
  
 SB
D10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande11.2h w
  
 
D10 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande13.9h w
  
 
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande1.06
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande3.23
  
 PB
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande5.01
  
 
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande18.72
  
 
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande8.0h w
  
 
P9 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande13.7h w
  
 
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande1.00
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande3.30
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande5.39
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande29.11
  
 PB
P8 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande14.4h w
  
 
P8 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande0.95
  
 
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande3.05
  
 PB
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande4.02
  
 
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande20.88
  
 
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Oliver Vang
Oliver Vang ('13)
Hvide Sande8.2h w
  
 
2
Bailey Høger Thygesen
Bailey Høger Thygesen ('13)
Hvide Sande12.4h w
  
 
D7 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Oliver Vang
Oliver Vang ('13)
Hvide Sande15.3h w
  
 
2
Bailey Høger Thygesen
Bailey Høger Thygesen ('13)
Hvide Sande49.4h w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Oliver Vang
Oliver Vang ('13)
Hvide Sande2.58
  
 PB
2
Bailey Høger Thygesen
Bailey Høger Thygesen ('13)
Hvide Sande1.72
  
 
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Oliver Vang
Oliver Vang ('13)
Hvide Sande28.27
  
 PB
2
Bailey Høger Thygesen
Bailey Høger Thygesen ('13)
Hvide Sande9.27
  
 PB
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande7.9h w
  
 

Seneste resultater

18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb
7.9Korsør DMU-Test
7.9Maribo Pointstævne