Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona) 19.9.2020
Langvang Atletik Stadion

D11 60 m    

Finale A

Finale
2
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
DEN9.41
  
  F Mixed competition
3
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja10.30 w
  
 
4
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja10.87 w
  
 
4
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
DEN10.87
  
  F Mixed competition
6
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
DEN10.94 w
  
 
6
Ingeborg Andersen
Ingeborg Andersen ('09)
DEN10.94
  
  F Mixed competition
8
Silje Larsen
Silje Larsen ('09)
DEN11.44
  
  F Mixed competition
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Rasmus Platz
Rasmus Platz ('09)
Randers Freja3:50.17
  
 PB
3
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
DEN4:13.99
  
  F Mixed competition
4
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
DEN4:29.04
  
  F Mixed competition
5
Ingeborg Andersen
Ingeborg Andersen ('09)
DEN4:32.34
  
  F Mixed competition
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
2
Rasmus Platz
Rasmus Platz ('09)
Randers Freja13.46 w
  
 
3
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
DEN13.83 w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
DEN1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja3.57
  
 
 
3.57
 0.0
3.56
 0.0
3.50
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Rasmus Platz
Rasmus Platz ('09)
Randers Freja6.93
  
 PB
 
6.93 PB6.706.24     
2
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
DEN5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.85      
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
2
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
DEN29.83
  
 PB
 
29.83 PB22.8329.07     
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    

Finale A

Finale
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja13.35
  
  Mixed competition
2
Ingeborg Andersen
Ingeborg Andersen ('09)
Randers Freja15.32
  
  Mixed competition
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja1.28
  
  Mixed competition
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
  
2
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
Randers Freja1.15
  
  Mixed competition
 
1.00
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja3.83
  
  Mixed competition
 
3.72
 0.0
3.66
 0.0
3.83
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
3
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
Randers Freja4.62
  
  Mixed competition
 
4.624.51      
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja29.36
  
  Mixed competition
 
28.4929.3626.20     
2
Silje Larsen
Silje Larsen ('09)
Randers Freja28.25
  
  Mixed competition
 
27.0528.2526.66     
4
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
Randers Freja22.33
  
  Mixed competition
 
21.7021.3722.33     

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7