Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: 5000 m Træningsstævne 10.9.2020
Skovdalen Atletikstadion

M 5000 m    

Finale A

Finale
1Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM16:48.35
  
 PB
2Bjørn HansenBjørn Hansen ('80)Aalborg AM16:48.81
  
 
3Samuel Simon ArayaSamuel Simon Araya ('82)Aalborg AM / FOR17:00.89
  
 
4Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM17:05.82
  
 PB
5Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM17:06.53
  
 SB
6Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM17:08.32
  
 
7Klavs FrederiksenKlavs Frederiksen ('75)Aalborg AM17:26.92
  
 PB
8Thomas ClausenThomas Clausen ('89)Aalborg AM17:45.38
  
 SB
9Stig JensenStig Jensen ('69)Aalborg AM17:47.18
  
 PB
10Daniel BendorffDaniel Bendorff ('93)Helsingør IF17:48.66
  
 PB
11Martin KraglundMartin Kraglund ('73)Aalborg AM18:21.97
  
 
12Tom MørchTom Mørch ('77)Aalborg AM18:50.58
  
 PB
13Atos AndersenAtos Andersen ('91)Aalborg AM19:34.69
  
 SB
14Magnus UkendtMagnus Ukendt Aalborg AM19:58.18
  
 PB
15Camilla Abel LindholmCamilla Abel Lindholm ('80)Aalborg AM20:00.36
  
  K 1 Mixed competition
16Jens Abel LindholmJens Abel Lindholm ('79)Aalborg AM20:25.28
  
 SB
17Grace GreenwoodGrace Greenwood ('76)Aalborg AM20:33.89
  
  K 2 Mixed competition
18Martin Nyman BadsbergMartin Nyman Badsberg ('70)Aalborg AM20:34.79
  
 PB
19Tina ThunboTina Thunbo ('66)Aalborg AM20:45.63
  
  K 3 Mixed competition
20Jakob HyldgaardJakob Hyldgaard ('98)Aalborg AM24:58.20
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7