Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Diskos-kugle stævne 10.9.2020
Ballerup Atletik Stadion

D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK10.25
  
 PB
 
9.029.84  X  X9.3310.25 PB  
D15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK23.47
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK23.47
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.26
  
 PB
 
7.14 PB6.137.26 PB6.986.667.13  
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.06
  
 
 
7.06  X6.546.496.536.62  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik16.37
  
 
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.86
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.00
  
 PB
 
11.4112.00 PB11.5311.2411.0811.33  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK31.04
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7