Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DM Hold 2020 6.9.2020
Ceres Park

M 100 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.54
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.64
  
 
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.85
  
 
4Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.10
  
 
5Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja11.16
  
 
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.44
  
 
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.67
  
 
2Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM11.99
  
 SB
3Anas AliAnas Ali ('99)KIF12.07
  
 
4Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad12.86
  
 SB
M 200 m    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta21.20
  
 SB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190021.30
  
 SB
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.38
  
 
4Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM22.56
  
 SB
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.19
  
 
6Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM24.00
  
 
Finale B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF23.18
  
 SB
2Anas AliAnas Ali ('99)KIF24.65
  
 
3Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad24.93
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM47.26
  
 
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta47.47
  
 PB
3Jonathan KureJonathan Kure ('97)KIF49.86
  
 PB
4Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM50.76
  
 PB
5Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF51.51
  
 
6Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190051.93
  
 
Finale B
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM51.57
  
 PB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM54.42
  
 PB
3Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja56.08
  
 PB
4Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad1:02.30
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM1:57.49
  
 
2Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:57.75
  
 
3Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Sparta1:57.77
  
 
4Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:58.97
  
 SB
5Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 19002:01.19
  
 SB
6Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:02.23
  
 PB
7Peter Christian MølbakPeter Christian Mølbak ('96)Aarhus 19002:03.66
  
 SB
8Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM2:05.28
  
 
9Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja2:06.67
  
 
10Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF2:07.96
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM3:56.41
  
 
2William DevantierWilliam Devantier Sparta3:58.21
  
 
3Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF3:59.04
  
 
4Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF4:01.37
  
 PB
5Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19004:09.77
  
 
6Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM4:15.19
  
 PB
7Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad4:16.20
  
 PB
8Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:18.01
  
 PB
9Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM4:34.93
  
 PB
10Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja5:04.54
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:37.85
  
 
2Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta14:45.57
  
 
3Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM14:55.70
  
 PB
4Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF15:02.28
  
 PB
5Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad15:16.83
  
 
6Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF16:08.35
  
 
7Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM16:11.31
  
 SB
8Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM17:26.44
  
 SB
9Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM19:11.27
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190014.13
  
 SB
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.31
  
 PB
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.48
  
 
4Jan WildemanJan Wildeman ('99)KIF16.58
  
 PB
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM18.11
  
 PB
6Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF19.31
  
 SB
7Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM19.62
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta55.40
  
 SB
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF56.23
  
 
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190057.92
  
 PB
4Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM58.59
  
 SB
5Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja59.60
  
 PB
6Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM1:01.34
  
 PB
Finale B
1Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF1:01.62
  
 PB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1:02.27
  
 SB
3Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM1:03.72
  
 PB
4Rami EdreesRami Edrees ('78)Aarhus Fremad1:09.73
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.06
  
 SB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.06 SB
  O
2.11
XXX
   
2Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM1.90
  
 SB
 
1.75 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85 SB
  O
1.90 SB
  O
1.95
  XX
   
3Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF1.90
  
 PB
 
1.60 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75 SB
 XO
1.80 SB
  O
1.85 PB
  O
1.90 PB
  O
1.95
XXX
 
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.85
  
 SB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85 SB
XXO
1.90
XXX
   
5Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.85
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXO
1.90
XXX
   
6Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.75
  
 SB
 
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
 XO
1.75 SB
  O
1.80
XXX
   
7Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.75
  
 
 
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
XXX
     
8Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1.75
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
 XO
1.75 SB
 XO
1.80
XXX
   
9Peter Christian MølbakPeter Christian Mølbak ('96)Aarhus 19001.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60
XXX
    
10Nicco Vestbo HattesenNicco Vestbo Hattesen ('02)Esbjerg AM1.50
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55
XXX
   
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.70
  
 =SB
 
4.40
  O
4.60
  O
4.70 =SB
  O
     
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.60
  
 PB
 
4.20
 XO
4.30
  O
4.40
  O
4.50 =SB
  O
4.60 PB
  O
4.70
XXX
  
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.60
  
 
 
4.20
  O
4.40
XXO
4.50
  O
4.60
 XO
4.70
XXX
   
4Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.10
  
 
 
4.10
XXO
4.20
XXX
      
5Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.80
  
 SB
 
3.60
  O
3.80 SB
  O
4.00
XXX
     
6Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.40
  
 SB
 
3.20 SB
  O
3.40 SB
  O
3.60
XXX
     
7Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.40
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.20 SB
 XO
2.40 SB
  O
2.60
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM7.49
+1.9
  
 
 
7.25
 0.0
7.07
 1.4
7.21
 1.0
7.49
 1.9
    
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.38
+0.1
  
 
 
7.34
 0.0
7.33
 -0.1
7.26
 0.7
7.38
 0.1
    
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.74
-0.1
  
 
 
  X6.74
 -0.1
6.13
 2.4
  X    
4Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF6.43 w
+2.1
  
 
 
6.14
 0.0
6.38 =SB
 1.4
6.35
 0.0
6.43
 2.1
    
5Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM6.33
+1.3
  
 
 
  X6.31
 0.0
5.83
 0.8
6.33
 1.3
    
6Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM6.14
+0.3
  
 SB
 
4.95 SB
 0.0
5.91 SB
 0.3
6.14 SB
 0.3
6.10
 0.0
    
7Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.99 w
+2.1
  
 
 
5.77
 0.0
  X5.99
 2.1
4.52
 1.8
    
8Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF5.88
+1.2
  
 SB
 
  X5.80
 2.2
5.88 SB
 1.2
  –    
9Lukas KramerLukas Kramer Esbjerg AM5.28
0.0
  
 PB
 
5.28 PB
 0.0
5.01
 1.5
5.15
 1.1
4.91
 2.4
    
10Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.25
+0.8
  
 PB
 
4.61 PB
 0.0
5.25 PB
 0.8
  X4.99
 0.9
    
M Trespring    

Finale A

Finale
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta15.05
0.0
  
 SB
 
14.33 SB
 0.6
  X  X15.05 SB
 0.0
    
2Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF14.41
+0.1
  
 
 
14.27
 1.3
14.41
 0.1
  X14.24
 1.3
    
3Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.58
+1.5
  
 PB
 
12.95
 0.0
  X  –13.58 PB
 1.5
    
4Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM13.39
+1.2
  
 SB
 
13.19 SB
 0.0
13.39 SB
 1.2
13.36
 0.0
  X    
5Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM12.85
+0.9
  
 
 
  X12.85
 0.9
  –  –    
6Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF12.68 w
+2.8
  
 
 
12.68
 2.8
12.62 SB
 0.0
12.34
 1.6
12.45
 0.0
    
7Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM11.69
+1.2
  
 PB
 
11.58 PB
 0.2
11.69 PB
 1.2
11.60
 2.7
11.67
 0.6
    
8Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.28
+0.6
  
 PB
 
10.42 PB
 0.6
10.55 PB
 0.7
10.91 PB
 0.0
11.28 PB
 0.6
    
M Kuglestød    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta16.45
  
 
 
16.45  X  X  X    
2Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF14.98
  
 
 
14.5214.9514.9814.84    
3Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM14.77
  
 
 
14.3814.64  X14.77    
4Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM13.27
  
 
 
13.15  X  X13.27    
5Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja12.68
  
 SB
 
12.42 SB12.31  X12.68 SB    
6Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190012.14
  
 
 
11.67  X12.14  X    
7Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM11.57
  
 
 
10.65  X10.6611.57    
8Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM11.36
  
 PB
 
10.97 PB10.7811.36 PB  X    
9Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF8.90
  
 PB
 
8.61 PB8.578.90 PB8.62    
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta52.89
  
 
 
50.62  X48.6952.89    
2Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190046.98
  
 
 
46.98  X  X46.83    
3Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM38.60
  
 
 
37.3038.60  X  X    
4Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja37.65
  
 SB
 
35.95 SB36.08 SB37.65 SB36.77    
5Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF36.42
  
 
 
35.9335.2136.42  X    
6Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM34.27
  
 
 
34.27  X  X34.05    
7Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM31.40
  
 PB
 
28.86 PB28.5331.40 PB30.06    
8Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF29.03
  
 PB
 
26.31 SB27.52 PB  X29.03 PB    
9Stefan SchmidtStefan Schmidt ('77)Aarhus Fremad20.10
  
 SB
 
20.10 SB  X  X  X    
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM63.41
  
 
 
62.57 NU23R63.41 NU23R  X  X    
2Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM55.57
  
 SB
 
45.6152.72 SB55.57 SB  X    
3Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF52.32
  
 
 
49.9752.32  X  X    
4Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM51.72
  
 SB
 
46.6351.63 SB49.1151.72 SB    
5Diego Marcano-GonzalesDiego Marcano-Gonzales ('92)Sparta / VEN50.92
  
 PB
 
49.2249.5348.1850.92 PB    
6Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190048.03
  
 
 
  X  X48.03  X    
7Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF32.68
  
 SB
 
31.89 SB  X  X32.68 SB    
8Jesper Hviid Seedorf-PedersenJesper Hviid Seedorf-Pedersen ('70)Randers Freja29.84
  
 SB
 
26.41 SB27.94 SB29.84 SB  X    
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta63.59
  
 SB
 
60.5563.59 SB56.9960.64    
2Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM61.51
  
 
 
  X56.5958.3761.51    
3Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM56.14
  
 SB
 
53.2054.20 SB56.14 SB  –    
4Jes EthelbergJes Ethelberg ('99)Aarhus 1900 AL53.29
  
 
 
44.7449.5253.2952.28    
5Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM52.40
  
 PB
 
52.40 PB47.2646.7347.95    
6Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja49.90
  
 SB
 
45.9246.6746.9849.90 SB    
7Waldemar SvejstrupWaldemar Svejstrup ('97)Frederiksberg IF47.04
  
 SB
 
46.31 SB46.36 SB47.04 SB42.27    
8Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM45.14
  
 SB
 
45.14 SB  X  X  X    
9Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF35.00
  
 PB
 
33.95 PB  X34.12 PB35.00 PB    
10Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad12.98
  
 PB
 
12.98 PB  X  –  –    
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 1900 Atletik/Motion  40.24
  
NR DM 1
  Steffen Udengaard Knudsen, Andreas Martinsen, Simon Hansen, Kojo Musah
2Sparta AM Sparta AM  40.36
  
NU20R DUR-14 DM 2
  Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen, Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
3Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  43.40
  
 DM 4
  Christoph Hansen, Mathias A. Olsen, Sebastian Kordt Lassen, Frederik Regli
4Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  43.93
  
 DM 5
  Andreas Trajkovski, Jacob Chua Ziska, Kasper Olsen, Simon Mathiasen
5KIF - København KIF - København  44.74
  
 DM 6
  Jannick Bagge, August Østergaard, Lukas Medina Sørensen, Mikkel Ringsted
Greve Atletik Greve Atletik  41.63
  
 DM 3
  Frankly Dadey, Peter Andersson, Frederik Andersson, Kasper Andersson
Finale B
1Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  43.76
  
 DM 1
  Rasmus Overgaard Madsen, Max Kørner Andersen, Tobias Roed Garza, Christian Daniel Nørskov
2Aalborg Atletik & Motion Aalborg Atletik & Motion  44.16
  
 DM 2
  Jacob Aagaard Jensen, Sebastian Sund Frandsen, Asger Østerby, Jakob Holt Jensen
3Skive A.M. Skive A.M.  45.72
  
 DM 3
  Ali Basim, Jonas Bruun Gregersen, Martin Lynderup, Noah Birk Meissner
4Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  46.81
  
 DM 4
  , Allan Stapelfeld, Andreas Tissier, Lukas Kramer
5Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  49.56
  
 DM 5
  Steen Hannestad, Harry Thiruchelvam, Peter Christian Mølbak, Esben Hornum
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta AM Sparta AM  3:16.03
  
NU23R DM 1
  Jacob Hvorup, Tobias Gorgone Larsen, Christian Gundersen, Gustav Lundholm Nielsen
2Aalborg Atletik & Motion Aalborg Atletik & Motion  3:21.91
  
 DM 2
  Carl August Allerød, Benjamin Lobo Vedel, Kristian Uldbjerg Hansen, Klaus Præst Jaqué
3Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 1900 Atletik/Motion  3:26.16
  
 DM 3
  Lasse Møller Alm, Steffen Udengaard Knudsen, Torúr Mortensen, Andreas Martinsen
4Skive A.M. Skive A.M.  3:32.01
  
 DM 4
  Martin Lynderup, Jakob Rose Hansen, Noah Birk Meissner, Rasmus Rose Hansen
5Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  3:32.93
  
 DM 5
  David Outzen, Haris Khan, Sebastian Larvad, Kasper Olsen
6KIF - København KIF - København  3:34.32
  
 DM 6
  August Østergaard, Jonathan Kure, Andreas Holst Lange, Christoffer Madsen
Finale B
1Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  3:32.30
  
 DM 2
  Julian Gregersen, Mathias Lundkvist, Joachim Sieverts Nielsen, Yousef Bellouch
2Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  3:45.92
  
 DM 3
  Patrik Schneidgen, Thomas Søholm Larsen, Christian B. Jensen, Florian Arensbach
3Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  3:59.24
  
 DM 4
  Peter Christian Mølbak, Esben Hornum, Harry Thiruchelvam, Jacob Rudjord Therkildsen
4Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  4:07.36
  
 DM 5
  Lau Gad Akrawi, Sune Madsen, Eskild Espenhain Landgrebe, Rasmus Mouridsen
Greve Atletik Greve Atletik  3:28.21
  
 DM 1
  Peter Andersson, Kasper Andersson, Tobias Andersson, Frederik Andersson
K 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.94
  
 
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.18
  
 
3Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.58
  
 
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.69
  
 
5Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.86
  
 
Finale B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.90
  
 
2Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad13.49
  
 SB
3Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.54
  
 
4Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja13.86
  
 PB
K 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.41
  
 
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF24.96
  
 PB
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta25.49
  
 
4Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF26.06
  
 
5Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM27.07
  
 
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad28.10
  
 PB
2Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM28.40
  
 SB
3Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM29.47
  
 SB
4Ane Liv BerthelsenAne Liv Berthelsen ('95)Randers Freja31.99
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190054.74
  
 
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta56.72
  
 
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF59.40
  
 
4Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad1:00.60
  
 PB
5Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:02.21
  
 
6Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:06.93
  
 SB
7Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:08.87
  
 SB
8Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF1:09.75
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:06.56
  
 SB
2Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:09.43
  
 SB
3Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad2:13.95
  
 PB
4Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:19.72
  
 SB
5Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:22.60
  
 SB
6Tine ØstergaardTine Østergaard Bagsværd AC2:23.23
  
 SB
7Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:29.15
  
 
8Christina H M GoltermannChristina H M Goltermann ('80)Hvidovre AM2:35.48
  
 SB
9Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM2:39.90
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:24.63
  
 
2Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad4:34.23
  
 
3Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:41.97
  
 
4Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF4:57.39
  
 SB
5Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)Aalborg AM4:59.74
  
 PB
6Tine ØstergaardTine Østergaard Bagsværd AC5:01.28
  
 SB
7Ulrikke EvensenUlrikke Evensen ('94)Hvidovre AM5:02.12
  
 PB
8Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM5:07.20
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta16:33.09
  
 PB
2Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190016:36.10
  
 PB
3Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad17:47.02
  
 PB
4Ulrikke EvensenUlrikke Evensen ('94)Hvidovre AM18:11.32
  
 PB
5Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM18:32.87
  
 PB
6Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF19:32.18
  
 PB
7Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM19:46.20
  
 PB
8Gina HvalGina Hval ('99)Frederiksberg IF19:46.24
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.49
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.79
  
 SB
3Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.52
  
 
4Bettina MeyerBettina Meyer ('88)KIF / SUI15.57
  
 SB
5Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM16.09
  
 PB
6Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM20.59
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190059.37
  
 PB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta59.89
  
 PB
3Bettina MeyerBettina Meyer ('88)KIF / SUI1:03.98
  
 SB
4Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:11.51
  
 SB
5Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja1:12.10
  
 PB
6Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:12.19
  
 PB
7Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM1:15.90
  
 SB
8Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF1:19.90
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.75
  
 
 
1.55
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
XXX
   
2Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.70
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
XXO
1.75
XXX
   
3Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.65
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXO
1.70
XXX
    
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.55
  
 PB
 
1.10
  O
1.55 PB
  OX
1.60
XXX
     
5Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
     
6Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM1.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.55
XXX
    
7Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF1.40
  
 
 
1.25
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
8Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
9Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad1.10
  
 PB
 
1.10 PB
  O
       
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta3.50
  
 
 
3.50
  O
       
2Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.40
  
 
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
    
3Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.30
  
 
 
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
   
4Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.10
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90 =PB
XXO
3.00 PB
  O
3.10 PB
XXO
3.20
XXX
 
5Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.90
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
   
6Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.00
  
 
 
2.00
  O
       
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM NH
  
 
 
2.60
XXX
       
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Sandra BøllSandra Bøll ('94)Sparta5.67
+1.9
  
 SB
 
5.67 SB
 1.9
5.60
 2.7
5.62
 0.5
5.66
 1.5
    
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.61 w
+3.5
  
 
 
5.43
 1.6
5.61
 3.5
5.53 SB
 0.5
  –    
3Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.45
+1.0
  
 
 
5.37
 0.2
5.45
 1.0
  X5.37
 0.3
    
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.28 w
+3.6
  
 
 
5.28
 3.6
5.19 SB
 0.1
  X4.54
 0.4
    
5Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.27
+1.1
  
 
 
  X5.27
 1.1
  X  X    
6Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.18 w
+2.3
  
 
 
  X4.79
 2.1
4.97
 1.3
5.18
 2.3
    
7Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad4.92
+1.2
  
 PB
 
4.42 PB
 0.3
4.61 PB
 0.6
4.92 PB
 1.2
4.65
 1.4
    
8Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.67
0.0
  
 SB
 
4.67 SB
 0.0
4.65
 0.3
4.15
 -1.9
4.49
 1.0
    
9Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja4.37
+1.9
  
 PB
 
4.31 PB
 1.4
4.32 PB
 0.9
4.24
 1.2
4.37 PB
 1.9
    
K Trespring     

Finale A

Finale
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER12.52 w
w
  
 
 
12.2712.3612.52     
2Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.22
0.0
  
 SB
 
  X12.22 SB
 0.0
11.67
 0.4
11.75
 0.7
    
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.34
+1.6
  
 SB
 
  X10.42
 1.0
11.34 SB
 1.6
10.75
 0.0
    
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.34
+1.1
  
 
 
11.23
 0.0
11.19
 0.0
11.34
 1.1
11.18
 0.0
    
5Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM10.53
0.0
  
 SB
 
  X  X10.53 SB
 0.0
  X    
6Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM9.59
+0.7
  
 SB
 
9.54 SB
 0.3
9.59 SB
 0.7
8.46
 -0.9
8.78
 0.0
    
7Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM9.10
0.0
  
 SB
 
8.62 SB
 0.2
9.10 SB
 0.0
  –  –    
8Ursula WeiglinUrsula Weiglin ('01)AGF Atletik8.72
+1.8
  
 PB
 
8.64 PB
 1.8
7.91
 0.0
8.72 PB
 1.8
8.53
 0.0
    
9Ane Liv BerthelsenAne Liv Berthelsen ('95)Randers Freja8.09
+1.5
  
 PB
 
7.94 PB
 1.7
8.07 PB
 0.0
7.95
 -1.3
8.09 PB
 1.5
    
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM12.20
  
 
 
11.2112.0412.20  –    
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190012.01
  
 SB
 
11.94 SB11.7912.01 SB  X    
3Sandra BøllSandra Bøll ('94)Sparta11.57
  
 
 
11.5011.52  X11.57    
4Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF10.95
  
 SB
 
8.6010.3010.4910.95 SB    
5Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF10.58
  
 SB
 
  X10.58 SB10.209.74    
6Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.10
  
 PB
 
10.10 PB9.889.8210.05    
7Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja8.77
  
 PB
 
  X8.10 SB8.77 PB  X    
8Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM8.23
  
 SB
 
8.23 SB8.057.097.91    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.00
  
 
 
54.2657.0054.4654.35    
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM46.60
  
 
 
46.60  –  –  –    
3Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190032.65
  
 
 
29.9231.9332.65  X    
4Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF31.43
  
 PB
 
27.69 PB30.07 PB31.43 PB29.49    
5Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM30.36
  
 SB
 
28.92 SB  X  X30.36 SB    
6Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM28.06
  
 SB
 
27.41 SB27.3827.42 SB28.06 SB    
7Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja27.46
  
 SB
 
24.3327.24 SB  X27.46 SB    
8Sofie MøllerSofie Møller ('99)Aarhus Fremad21.59
  
 PB
 
16.51 PB21.59 PB  X18.43    
9Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF21.56
  
 PB
 
19.31 PB21.45 PB20.7521.56 PB    
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta58.06
  
 
 
54.99  X58.0657.56    
2Cæcilie Højer McClur ThomsenCæcilie Højer McClur Thomsen Hvidovre AM48.14
  
 
 
48.1447.2045.7947.08    
3Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190039.72
  
 SB
 
39.72 SB  X  X38.82    
4Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM37.81
  
 SB
 
36.69 SB35.6337.81 SB35.35    
5Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM37.54
  
 SB
 
33.7734.08  X37.54 SB    
6Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja32.89
  
 
 
  X30.2832.2732.89    
7Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF28.03
  
 PB
 
  X28.03 PB  X  X    
8Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF25.50
  
 PB
 
24.44 PB25.31 PB25.50 PB24.96    
9Henriette Nygaard SkjørbækHenriette Nygaard Skjørbæk ('96)Aarhus Fremad11.18
  
 PB
 
  X9.91 PB  X11.18 PB    
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta41.59
  
 
 
41.1141.5941.0940.41    
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM41.34
  
 
 
41.3441.0139.2841.11    
3Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF36.27
  
 
 
35.3136.2732.6334.73    
4Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM35.78
  
 PB
 
35.78 PB34.9234.6335.67    
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190034.85
  
 PB
 
33.71 PB32.4032.9234.85 PB    
6Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM33.14
  
 PB
 
33.14 PB32.1132.1732.57    
7Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF31.88
  
 PB
 
28.46 PB28.56 PB31.88 PB31.14    
8Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja30.43
  
 PB
 
23.40 PB26.79 PB30.43 PB  X    
9Sofie MøllerSofie Møller ('99)Aarhus Fremad23.93
  
 PB
 
22.53 PB23.93 PB23.8723.53    
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Frederiksberg If Frederiksberg If  46.43
  
NR DM 1
  Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen, Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer
2Sparta AM Sparta AM  46.61
  
 DM 2
  Marie Høgh Larsen, Anne Sofie Kirkegaard, Emma Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge
3Aarhus 1900 Aarhus 1900  48.68
  
 DM 3
  Klara Lind Toustrup, Terese Salling Hansen, Mathilde Kreiberg Skou, Mette Graversgaard
4KIF - København KIF - København  49.30
  
 DM 4
  Celina Hagihara, Rebekka Hillingsø, Katrine Lund, Anna Krab Scheibelein
5Aalborg Atletik og Motion Aalborg Atletik og Motion  52.18
  
 DM 5
  Signe Lehmann, Christine Klitgaard, Emma S. Hansen, Laura G. Andersen
Finale B
1Skive Am Skive Am  52.34
  
 DM 6
  Sarah Kristensen, Maya Cecilie Fruergaard, Nanna Tveen Høgsberg
2Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  52.74
  
 DM 7
  Marie Qvist Jensen, Ursula Weiglin, Benedicte Skytte Vosegaard, Laura Kathrine Kornum
3Randers Freja atletik og motion Randers Freja atletik og motion  55.49
  
 DM 8
  Ane Liv Berthelsen, Lærke F. Thygesen, Kristine Skifter Bitsch, Frederikke K. Madsen
Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  DQ
  
 DM
  Bjørk Nørremark, Zarah Buchwald, Alberte Riber Jakobsen, Misja B. Jepsen
K 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta AM Sparta AM  3:47.98
  
 DM 1
  Anne Sofie Kirkegaard, Marie Falkebo Jensen, Emma Beiter Bomme, Annemarie Nissen
2KIF - København KIF - København  3:56.39
  
 DM 2
  Celina Hagihara, Katrine Lund, Anna Krab Scheibelein, Katrine Holten Winther
3Aarhus 1900 Aarhus 1900  4:01.42
  
 DM 3
  Ida Marie Hartmann, Sara Slott Petersen, Emma Giovanna Vitale, Martha Danneskjold Rasmussen
4Frederiksberg If Frederiksberg If  4:02.16
  
 DM 4
  Mathilde Heltbech, Kathrine Holst Hahn, Ida Strandos, Caroline Benfeldt Sørensen
5Aalborg Atletik og Motion Aalborg Atletik og Motion  4:10.51
  
 DM 5
  Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen, Emma S. Hansen, Laura G. Andersen
6Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  4:19.85
  
 DM 6
  Misja B. Jepsen, Zarah Buchwald, Bjørk Nørremark, Alberte Riber Jakobsen
7Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  4:23.59
  
 DM 7
  Benedicte Skytte Vosegaard, Helene Svane, Laura Kathrine Kornum, Henriette Nygaard Skjørbæk
8Skive Am Skive Am  4:29.69
  
 DM 8
  Amalie Quistgaard, Maya Cecilie Fruergaard, Martha Madsen, Katrine Risvig

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7