Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Mia Helene Mørck

Født: 16 november 1999

Klub: Bagsværd Atletik Club

  •  3 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  2 IDM‐guld
  •  2 IDM‐sølv

resultater 2020

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2020

800 m  [7]
2:09.79 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn28.6
2:09.58 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7
2:07.61
SB HvidovreHvidovre2.8
2:05.65
SB Kristiansand, NORKristiansand, NOR7.8
2:07.45
DMKøbenhavnDM, København16.8
2:06.25
Décines-Charpieu, FRADécines-Charpieu, FRA29.8
2:05.19mix
SB ViborgViborg1.9
1000 m  [1]
2:53.34
i
DUR-21 PB Lincoln, NELincoln, NE24.1
1500 m  [3]
DNF
KøbenhavnKøbenhavn14.6
4:27.39 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8
4:27.29
SB DMKøbenhavnDM, København15.8

2019

400 m  [1]
58.03
SB BallerupBallerup2.6
600 m  [3]
1:33.41
i
PB Lincoln, NELincoln, NE2.2
1:32.42
i
PB Lincoln, NELincoln, NE15.2
1:33.94
i
Big 10Ann Arbor, MIBig 10, Ann Arbor, MI22.2
800 m  [9]
2:16.30
i
SB Ann Arbor, MIAnn Arbor, MI19.1
Uregelmæssighed: Oversized track
2:12.72
i
Ames, IAAmes, IA9.2
2:09.78
SB Azusa, CAAzusa, CA19.4
2:11.40
Long Beach, CALong Beach, CA20.4
2:11.32
Lubbock, TXLubbock, TX26.4
2:09.83
Lincoln, NELincoln, NE4.5
2:11.52
Big 10Iowa City, IABig 10, Iowa City, IA11.5
2:11.87
BMCLoughborough, GBRBMC, Loughborough, GBR15.6
2:14.85
Folksam GPSollentuna, SWEFolksam GP, Sollentuna, SWE18.6
1000 m  [2]
2:56.95
i
PB Lincoln, NELincoln, NE8.12
2:57.68
i
DUR-20 Lincoln, NELincoln, NE12.1
1500 m  [1]
4:44.88
SB Lincoln, NELincoln, NE6.4

2018

400 m  [2]
58.14
SB TårnbyTårnby20.5
57.32
SB BallerupBallerup16.6
800 m  [12]
2:11.31
i
SB Bratislava, SVKBratislava, SVK28.1
2:09.23
i
PB (23)v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2
2:10.65
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2
2:11.05
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2
2:09.08
SB BallerupBallerup15.5
2:19.51
TårnbyTårnby20.5
2:07.55
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL26.5
2:04.77
PB (27)Oordegem, BELOordegem, BEL2.6
2:10.57
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7
2:09.82
VM U20Tampere, FINVM U20, Tampere, FIN10.7
2:08.5h
AarhusAarhus7.8
2:14.75
NMHvidovreNM, Hvidovre11.8
1500 m  [2]
4:44.75
i
SB SkiveSkive25.2
4:23.12
PB (80)KøbenhavnKøbenhavn2.8
400 m hæk  [1]
1:05.46
SB TårnbyTårnby20.5
4 x 400 m stafet  [1]
3:47.61
SB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8
 Denmark
Martha Danneskjold Rasmussen, Freja Wærness
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck

2017

200 m  [1]
26.19
PB EsbjergEsbjerg10.9-1.4
400 m  [4]
59.34
SB OdenseOdense21.5
57.35
SB KøbenhavnKøbenhavn17.6
56.49
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8
56.54
DMAalborgDM, Aalborg2.9
800 m  [21]
2:13.97
i
SB SMCGöteborg/FH, SWESMC, Göteborg/FH, SWE21.1
2:09.79
i
DUR-18 PB (35)Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
Uregelmæssighed: Oversized track
2:08.50
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
2:12.70
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2
2:10.44
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2
2:13.13
i
iDMUSkiveiDMU, Skive25.2
2:09.77
SB TårnbyTårnby6.5
2:13.87
OdenseOdense21.5
2:09.08
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5
2:05.77
PB (43)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL3.6
2:08.43
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6
2:09.09
BagsværdBagsværd27.6
2:09.71
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER2.7
2:10.09
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA21.7
2:08.88
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA22.7
2:08.73
KøbenhavnKøbenhavn10.8
2:13.44
Manchester, GBRManchester, GBR16.8
2:11.34
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8
2:17.79
HvidovreHvidovre27.8
2:13.39
DMAalborgDM, Aalborg2.9
2:10.81
DMAalborgDM, Aalborg3.9
1000 m  [1]
2:45.09
DUR-18 DUR PB (18) (2)HolbækHolbæk29.8
1500 m  [5]
4:40.52
i
SB SkiveSkive26.2
4:35.55
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6
DNS
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8
4:48.23
HvidovreHvidovre26.8
4:49.42
EsbjergEsbjerg10.9
400 m hæk  [2]
1:04.48
SB OdenseOdense21.5
1:03.45
PB EsbjergEsbjerg10.9
4 x 400 m stafet  [2]
3:48.01
SB EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN25.6
 Denmark
Nathalie Richter-Mikkelsen, Olivia Thorsgaard
Mia Helene Mørck, Freja Wærness
3:47.79
SB NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8
 Denmark
Freja Wærness, Nathalie Richter-Mikkelsen
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck

2016

200 m  [2]
26.78
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8-1.1
27.11
BagsværdBagsværd11.90.0
400 m  [5]
58.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1
58.66
SB BagsværdBagsværd26.4
58.44
SB BagsværdBagsværd22.5
58.28
SB BallerupBallerup18.6
57.60
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9
800 m  [20]
2:14.93
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE24.1
2:13.66
i
SB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1
2:11.95
i
SB Hvam, NORHvam, NOR6.2
2:14.80
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2
2:12.20
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2
2:11.07
i
PB (56) (14)iDMUSkiveiDMU, Skive5.3
2:10.55
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby7.5
2:15.38
BagsværdBagsværd22.5
2:07.54
PB (34)IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL28.5
2:08.31
BagsværdBagsværd2.6
2:10.40
KøbenhavnKøbenhavn16.6
2:11.31
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7
2:14.47
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO14.7
2:11.73
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO15.7
2:11.91
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO16.7
2:08.51
KøbenhavnKøbenhavn4.8
2:09.80
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8
2:13.93
DMAarhusDM, Aarhus27.8
DNF
DMAarhusDM, Aarhus28.8
2:14.49
KøbenhavnKøbenhavn3.9
1500 m  [3]
4:35.51
i
PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2
4:33.53
i
PB (44) (12)iDMUSkiveiDMU, Skive6.3
5:16.44
SB BagsværdBagsværd11.9
5 km  [1]
19:01
PB SkovlundeSkovlunde16.4
400 m hæk  [2]
1:03.87
SB BagsværdBagsværd22.5
1:04.57
BagsværdBagsværd11.9

2015

200 m  [1]
27.71
PB BallerupBallerup17.5+0.3
400 m  [8]
1:01.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
1:00.23
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2
59.14
PB AllerødAllerød12.5
57.43
PB BagsværdBagsværd9.6
57.16
PB BallerupBallerup20.6
59.25
AarhusAarhus8.8
57.52
DMAarhusDM, Aarhus8.8
57.21
TårnbyTårnby6.9
800 m  [19]
2:18.47
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
2:15.63
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2
2:24.65
i
SkiveSkive21.2
2:11.79
i
PB (68) (20)DMiSkiveDMi, Skive22.2
2:15.42
i
SkiveSkive7.3
2:15.14
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby2.5
2:18.69
KøbenhavnKøbenhavn27.5
2:12.24
PB HvidovreHvidovre14.6
2:12.52
BallerupBallerup20.6
2:11.50
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6
2:11.37
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7
2:11.00
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE5.7
2:09.79
PB VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL16.7
2:13.44
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL17.7
2:09.73
PB DMAarhusDM, Aarhus9.8
2:09.86
OdenseOdense16.8
2:15.59
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8
2:09.62
PB (91)NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8
2:16.97
TårnbyTårnby6.9
1500 m  [3]
4:49.63
i
PB SkiveSkive7.3
4:34.08
PB HelsingørHelsingør30.7
4:38.96
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8
5 km  [1]
19:06
PB SkovlundeSkovlunde18.4
400 m hæk  [2]
1:05.66
PB BallerupBallerup17.5
1:03.70
PB TårnbyTårnby6.9
Højdespring  [1]
1.44
SB BallerupBallerup17.5

2014

200 m  [1]
28.48
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2
300 m  [1]
44.35
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8
400 m  [1]
1:01.09
PB HvidovreHvidovre14.6
800 m  [15]
2:19.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
2:18.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2
2:19.99
i
SkiveSkive1.3
2:20.84
SB TårnbyTårnby3.5
2:19.49
SB HelsingørHelsingør24.5
2:24.09
Maribo Maribo 9.6
2:19.23
SB HvidovreHvidovre14.6
2:24.62
BallerupBallerup21.6
2:17.06
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6
2:21.59
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7
2:23.22
KøbenhavnKøbenhavn16.8
2:19.12
Stockholm, SWEStockholm, SWE23.8
2:22.89
KøbenhavnKøbenhavn30.8
2:18.89
BagsværdBagsværd21.9
2:14.71
PB GreveGreve27.9
1500 m  [5]
4:52.58
i
SB SkiveSkive1.3
4:46.69
PB BallerupBallerup21.6
4:51.00
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6
4:51.97
Stockholm, SWEStockholm, SWE23.8
4:47.02
KøbenhavnKøbenhavn30.8
3000 m  [1]
11:47.2h
PB Maribo Maribo 9.6
300 m hæk  [2]
48.64
=PB HvidovreHvidovre14.6
48.64
PB HvidovreHvidovre14.6
400 m hæk  [2]
1:07.03
PB BallerupBallerup1.6
1:08.78
AalborgAalborg7.9
Højdespring  [5]
1.45
i
PB HelsingørHelsingør11.1
1.45
i
=PB HelsingørHelsingør1.2
1.40
i
HelsingørHelsingør22.2
1.53
PB AalborgAalborg7.9
1.50
BagsværdBagsværd21.9
Trespring   [2]
10.27
PB AalborgAalborg7.90.0
10.85
PB GreveGreve27.9+0.3
Kuglestød 3.0 kg  [2]
8.30
i
PB BagsværdBagsværd10.10
8.09
i
GreveGreve27.9

2013

400 m  [1]
1:04.49
PB HvidovreHvidovre15.6
800 m  [14]
2:22.08
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
2:21.38
i
PB SkiveSkive9.3
2:25.99
SB GlostrupGlostrup27.4
2:21.73
PB TårnbyTårnby4.5
2:23.85
GreveGreve9.5
2:19.19
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6
2:17.89
PB BallerupBallerup22.6
2:17.04
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6
2:18.40
BlovstrødBlovstrød10.8
2:22.73
KøbenhavnKøbenhavn24.8
2:21.50
AarhusAarhus31.8
2:18.94
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9
2:21.10
BagsværdBagsværd22.9
2:19.09
GreveGreve28.9
1000 m  [1]
3:04.09
PB HvidovreHvidovre15.6
1500 m  [6]
4:57.21
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
4:52.27
i
PB SkiveSkive9.3
4:57.70
PB TårnbyTårnby4.5
4:48.54
PB BallerupBallerup22.6
4:57.85
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6
5:04.79
AarhusAarhus31.8
5 km  [2]
19:48
SB KøbenhavnKøbenhavn3.2
19:46
SB KøbenhavnKøbenhavn31.12
10 km  [1]
41:47
PB AarhusAarhus24.3
300 m hæk  [2]
50.23
PB HvidovreHvidovre15.6
49.18
PB BallerupBallerup22.6
400 m hæk  [1]
1:12.65
PB BallerupBallerup20.5
Højdespring  [12]
1.35
i
=PB HvidovreHvidovre6.1
1.40
i
PB HelsingørHelsingør2.2
1.35
i
HelsingørHelsingør23.2
1.35
i
HelsingørHelsingør17.3
1.30
SB GlostrupGlostrup27.4
1.52
PB BallerupBallerup20.5
1.46
HvidovreHvidovre15.6
1.47
BallerupBallerup22.6
1.49
KøbenhavnKøbenhavn24.8
1.40
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9
1.40
BagsværdBagsværd22.9
1.45
GreveGreve28.9
Længdespring  [4]
3.88
i
PB HvidovreHvidovre6.1
3.77
i
HelsingørHelsingør2.2
4.20
i
PB HelsingørHelsingør23.2
3.83
i
HelsingørHelsingør17.3
Trespring   [3]
9.33
i
PB BallerupBallerup12.1
9.33
PB BallerupBallerup20.50.0
9.53
PB GreveGreve29.50.0

2012

80 m  [1]
11.78
w
GreveGreve13.6+3.2
200 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
31.02
i
BallerupBallerup21.1
30.42
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5+0.7
400 m  [1]
1:08.11
PB GreveGreve13.6
600 m  [11]
1:46.43
SB TårnbyTårnby5.5
1:44.83
SB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5
1:44.77
SB UNKNOWN, UNKNOWN, 30.5
1:44.14
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE2.6
1:43.77
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6
1:44.30
LyngbyLyngby16.6
1:44.46
GreveGreve23.6
1:46.07
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7
1:42.67
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE18.8
1:43.97
FrederiksbergFrederiksberg27.8
1:42.85
GreveGreve29.9
800 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:31.21
i
BallerupBallerup21.1
2:30.17
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
2:26.35
PB SundbySundby23.8
2:22.2h
PB BagsværdBagsværd20.9
1000 m  [3]
3:15.20
SB GlostrupGlostrup28.4
3:09.82
PB LyngbyLyngby16.6
3:09.39
PB GreveGreve23.6
1500 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:06.08
i
BallerupBallerup21.1
5:07.34
PB TårnbyTårnby5.5
5:20.85
FrederiksbergFrederiksberg9.6
5:14.03
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7
3000 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
11:48.53
i
BallerupBallerup21.1
5 km  [1]
19:39
PB TårnbyTårnby11.10
Højdespring  [11]
1.35
i
PB HelsingørHelsingør7.1
1.28
i
BallerupBallerup21.1
1.20
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
1.25
i
HvidovreHvidovre12.2
1.30
i
HelsingørHelsingør24.3
1.25
SB TårnbyTårnby5.5
1.25
=SB BagsværdBagsværd14.6
1.38
PB FrederiksbergFrederiksberg27.8
1.40
PB TårnbyTårnby11.9
1.40
=PB BagsværdBagsværd16.9
1.35
GreveGreve29.9
Kuglestød 2.0 kg  [7]
6.93
i
PB HelsingørHelsingør7.1
7.72
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
7.91
i
PB HvidovreHvidovre12.2
8.02
i
PB HelsingørHelsingør24.3
7.13
SB GlostrupGlostrup28.4
7.32
PB TårnbyTårnby5.5
7.78
PB UNKNOWN, UNKNOWN, 30.5

2011

80 m  [2]
12.6h
BagsværdBagsværd7.60.0
11.9h
BagsværdBagsværd1.9+0.2
100 m  [1]
15.84
PB BallerupBallerup11.5+0.8
400 m  [1]
1:09.0h
TårnbyTårnby19.5
600 m  [7]
1:47.42
PB TårnbyTårnby7.5
1:50.19
GreveGreve28.5
1:47.83
LyngbyLyngby4.6
1:47.92
BallerupBallerup18.6
1:45.49
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6
1:44.62
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7
1:52.40
GreveGreve24.9
800 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:39.11
i
BallerupBallerup22.1
2:31.3h
PB BagsværdBagsværd21.6
1000 m  [5]
3:23.08
PB GlostrupGlostrup30.4
3:15.55
PB BallerupBallerup11.5
3:16.93
LyngbyLyngby4.6
3:15.04
PB BallerupBallerup18.6
3:14.43
PB BallerupBallerup7.9
1500 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:35.56
i
BallerupBallerup22.1
5:21.61
PB TårnbyTårnby7.5
5:13.43
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7
Højdespring  [6]
1.15
i
PB HelsingørHelsingør15.1
1.20
i
PB BallerupBallerup22.1
1.20
i
=PB HelsingørHelsingør26.2
1.20
i
=PB HelsingørHelsingør26.3
1.25
PB BagsværdBagsværd7.6
1.35
PB TårnbyTårnby13.9
Kuglestød 2.0 kg  [5]
6.29
PB GreveGreve28.5
5.75
BagsværdBagsværd14.6
7.25
PB BagsværdBagsværd1.9
6.70
TårnbyTårnby13.9
6.41
GreveGreve24.9
Boldkast 145 gram  [2]
29
PB GlostrupGlostrup30.4
32
PB TårnbyTårnby19.5

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

100 m
Ude15.84   Ballerup11.5.11+0.8
200 m
Ude26.19   Esbjerg10.9.17-1.4
Inde28.48   Malmö/A, SWE8.2.14
400 m
Ude56.49   Hvidovre26.8.1744
Inde58.75   Malmö/A, SWE30.1.1633
800 m
Ude2:04.77   Oordegem, BEL2.6.189
Inde2:09.23   Uppsala, SWE11.2.187
1000 m
Ude2:45.09   DUR-18 DURHolbæk29.8.174
Inde2:53.34   DUR-21Lincoln, NE24.1.204
1500 m
Ude4:23.12   København2.8.1829
Inde4:33.53   Skive6.3.1615
3000 m
Ude11:47.2h   Maribo 9.6.14
5 km
Ude19:01   Skovlunde16.4.16
10 km
Ude41:47   Aarhus24.3.13
400 m hæk
Ude1:03.45   Esbjerg10.9.17
Højdespring
Ude1.53   Aalborg7.9.14
Inde1.45   Helsingør11.1.14
Længdespring
Inde4.20   Helsingør23.2.13
Trespring
Ude10.85   Greve27.9.14+0.3
Inde9.33   Ballerup12.1.13

300 m
Ude44.35   København16.8.14
600 m
Ude1:42.67   Stockholm, SWE18.8.1221
Inde1:32.42   Lincoln, NE15.2.191
300 m hæk
Ude48.64   Hvidovre14.6.14
Kuglestød 2.0 kg
Ude7.78   UNKNOWN, 30.5.12
Inde8.02   Helsingør24.3.12
Kuglestød 3.0 kg
Inde8.30   Bagsværd10.10.13
Boldkast 145 gram
Ude32   Tårnby19.5.11

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 313
Per disciplin:
80 m:3
100 m:1
200 m:7
300 m:1
400 m:24
600 m:21
800 m:123
1000 m:13
1500 m:35
3000 m:2
5 km:5
10 km:1
300 m hæk:4
400 m hæk:10
Højdespring:35
Længdespring:4
Trespring :5
Kuglestød 2.0 kg:12
Kuglestød 3.0 kg:2
Boldkast 145 gram:2
4 x 400 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
400 m
DM 2015 2
57.52
DM 2017 1
56.54
800 m
DM 2015 1
2:09.73
DM 2016
3
h2
2:13.93
DNF
DM 2017 1
2:10.81 1
h1
2:13.39
DM 2020 2
2:07.45
1500 m
DM 2020 3
4:27.29
Inde
800 m
DMi 2015 2
2:11.79
DMi 2016 2
2:12.20 2
h1
2:14.80
DMi 2017 1
2:10.44 1
h2
2:12.70
DMi 2018 1
2:10.65

Ungdom
Ude
400 m
DMU 2017 1
19
56.49
800 m
DMU 2015 1
17
2:15.59
1500 m
DMU 2015 1
17
4:38.96
Inde
800 m
iDMU 2016 1
17
2:11.07
iDMU 2017 1
19
2:13.13
iDMU 2018 1
19
2:11.05
1500 m
iDMU 2016 2
17
4:33.53

Internationale stævner

Ude
800 m
EM-Hold Div 1 2017 7
2:08.43
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 1 2017 6
B
3:48.01

800 m
VM U18 2015
5
17
s1
2:13.44 7
17
h1
2:09.79
EM U18 2016 8
17
2:11.91 4
17
s2
2:11.73 2
17
h2
2:14.47
EM U20 2017 6
19
2:08.88 1
19
h3
2:10.09
VM U20 2018
6
19
h1
2:09.82