Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Mathilde U. Kramer

Født: 21 juni 1993

Klub: FIF Atletik & Motion

  •  7 DM‐guld
  •  3 DM‐sølv
  •  3 DM‐bronze
  •  7 IDM‐guld
  •  2 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2020

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2020

60 m  [4]
7.46
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1
7.45
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
7.42
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
7.39
i
SB v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2
100 m  [16]
11.61
SB FrederiksbergFrederiksberg18.6-0.2
11.62 mix
FrederiksbergFrederiksberg18.6+0.7
11.72
BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR30.6+1.1
11.65
KøbenhavnKøbenhavn4.7+0.7
11.63
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7+2.4
11.67
HvidovreHvidovre1.8+0.3
11.63
HvidovreHvidovre1.80.0
11.64
AarhusAarhus8.80.0
11.90
Sollentuna, SWESollentuna, SWE10.8-1.5
12.08
DMKøbenhavnDM, København15.8-2.4
11.60
SB DMKøbenhavnDM, København15.8+1.7
11.52
PB (100)FrederiksbergFrederiksberg25.8+1.4
11.71
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE29.8+1.8
11.58
VDBruxelles, BELVD, Bruxelles, BEL4.9+0.2
11.94
AarhusAarhus6.9-1.2
11.69
Kladno, CZEKladno, CZE16.9+1.1
200 m  [5]
23.98
SB BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR30.6+1.1
23.70
w
HvidovreHvidovre2.8+3.2
24.73
DMKøbenhavnDM, København16.8-1.1
24.22
DMKøbenhavnDM, København16.8+1.5
24.29
Kladno, CZEKladno, CZE16.9+0.7
Kuglestød 4.0 kg  [1]
10.58
SB AarhusAarhus6.9
 
X10.58 SB10.209.74
4 x 100 m stafet  [2]
47.38
PB FrederiksbergFrederiksberg25.8
 FIF atletik og motion
Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen
Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer
46.43
DR PB AarhusAarhus6.9
 Frederiksberg If
Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen
Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer

2019

60 m  [9]
7.38
i
DR PB Lund, SWELund, SWE12.1
7.36
i
DR PB Lund, SWELund, SWE12.1
7.42
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
7.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
7.34
i
DR PB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2
7.50
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2
7.36
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2
7.34
i
=DR =PB iEMGlasgow, GBRiEM, Glasgow, GBR2.3
7.44
i
iEMGlasgow, GBRiEM, Glasgow, GBR2.3
100 m  [10]
11.64
SB OdenseOdense1.6-0.3
11.53
w
Skara, SWESkara, SWE6.6+2.3
11.49
w
Skara, SWESkara, SWE6.6+2.6
11.94
KøbenhavnKøbenhavn18.6-1.5
11.76
KøbenhavnKøbenhavn18.6-0.5
11.71
KøbenhavnKøbenhavn17.8+1.5
11.77
DLParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8+0.7
11.75
OdenseOdense7.9-0.1
11.77
w
Ried, AUTRied, AUT13.9+2.3
11.82
Ried, AUTRied, AUT13.9+0.5
200 m  [1]
24.54
SB OdenseOdense1.6+1.6
Højdespring  [1]
1.54
SB OdenseOdense1.6
Kuglestød 4.0 kg  [1]
11.18
PB OdenseOdense7.9
4 x 100 m stafet  [4]
43.90
DR PB WorldRYokohama, JPNWorldR, Yokohama, JPN11.5
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer
45.32
WorldRYokohama, JPNWorldR, Yokohama, JPN12.5
 Denmark
Louise Østergård, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer
44.38
DLParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U Kramer
43.92
VMDoha, QATVM, Doha, QAT4.10
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer

2018

60 m  [9]
7.45
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1
7.47
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1
7.54
i
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL3.2
7.51
i
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL3.2
7.44
i
PB v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2
7.54
i
Toruń, POLToruń, POL15.2
7.52
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2
7.52
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2
7.43
i
PB iVMBirmingham, GBRiVM, Birmingham, GBR2.3
100 m  [16]
11.94
SB SkiveSkive19.5+0.2
11.89
SB EAFBydgoszcz, POLEAF, Bydgoszcz, POL29.5-0.8
11.65
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6+0.2
11.73
Regensburg, GERRegensburg, GER3.6-1.1
11.66
AarhusAarhus5.6+1.7
11.71
AarhusAarhus5.6+0.3
11.64
SB Genève, SUIGenève, SUI9.6+0.1
11.87
BestsellerGoleniów, POLBestseller, Goleniów, POL20.6+0.6
11.77
BestsellerGoleniów, POLBestseller, Goleniów, POL20.6+0.1
11.67
KøbenhavnKøbenhavn26.6+1.0
11.64
=SB KøbenhavnKøbenhavn26.6-0.2
11.75
DLLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI5.7-0.1
11.76
w
Manchester, GBRManchester, GBR15.8+3.2
12.02
DMOdenseDM, Odense25.8+1.1
11.64
=SB DMOdenseDM, Odense25.8+1.7
11.88
KøbenhavnKøbenhavn8.9-2.9
150 m  [2]
17.85
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8+0.4
17.55
PB (12)KøbenhavnKøbenhavn19.8+0.9
200 m  [7]
24.56
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
DQ
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2
24.39
PB SkiveSkive19.5+2.0
23.94
w
Manchester, GBRManchester, GBR15.8+3.3
25.21
w
DMOdenseDM, Odense26.8+2.3
23.85
PB DMOdenseDM, Odense26.8+1.7
24.15
KøbenhavnKøbenhavn8.9+1.6
60 m hæk 84.0 cm  [3]
8.38
i
DR PB DMiSkiveDMi, Skive17.2
8.40
i
SkiveSkive17.2
8.40
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2
100 m hæk 84.0 cm  [2]
14.11
SB SkiveSkive19.5+1.8
13.94
SB KøbenhavnKøbenhavn8.9+1.0
4 x 100 m stafet  [6]
46.05
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde Kramer
45.18
SB Genève, SUIGenève, SUI9.6
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde Kramer
45.72
Sollentuna, SWESollentuna, SWE28.6
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde Kramer
44.95
DR PB DLLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI5.7
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer
45.06
DLLondon, GBRMüller, London, GBR22.7
 Denmark
44.09
DR PB EMBerlin, GEREM, Berlin, GER12.8
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer

2017

60 m  [9]
7.62
i
SB Lund, SWELund, SWE14.1
7.63
i
Lund, SWELund, SWE14.1
7.54
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
7.58
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
7.59
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2
7.52
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2
7.53
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
7.53
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2
7.55
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2
100 m  [19]
11.80
PB BallerupBallerup21.5+1.2
11.71
PB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5+1.1
11.73
IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5+0.1
11.64
PB Skara, SWESkara, SWE6.6+1.2
11.74
Skara, SWESkara, SWE6.6+0.2
11.59
PB KøbenhavnKøbenhavn20.6+1.9
11.60
KøbenhavnKøbenhavn20.6+0.6
11.84
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6-0.6
11.79
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6-1.2
11.73
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7+1.7
11.69
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7-0.4
12.08
KøbenhavnKøbenhavn10.8-0.2
11.84
w
Manchester, GBRManchester, GBR16.8+2.2
11.82
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE23.8+1.7
11.82
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE23.8-0.3
12.14
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE24.8-1.9
12.05
DMAalborgDM, Aalborg2.9-1.3
11.99
DMAalborgDM, Aalborg2.9-0.5
12.37
EsbjergEsbjerg10.9+0.1
200 m  [9]
24.81
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
24.71
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2
Uregelmæssighed: Oversized track
24.21
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
24.47
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2
24.44
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2
24.16
w
HvidovreHvidovre11.6+2.6
24.41
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7+0.8
25.81
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE25.8-1.9
25.93
EsbjergEsbjerg10.9-1.4
300 m  [1]
40.97
PB TårnbyTårnby7.5
60 m hæk 84.0 cm  [2]
8.45
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive18.2
8.45
i
PB SkiveSkive18.2
100 m hæk 84.0 cm  [2]
13.88
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7+1.6
14.25
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7+0.7
Højdespring  [1]
1.59
SB EsbjergEsbjerg10.9
Længdespring  [1]
5.27
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
4 x 100 m stafet  [3]
DQ
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6
 Denmark
Louise Østergård, Mathilde Kramer
Ida Karstoft, Martha Traoré
45.88
SB Manchester, GBRManchester, GBR16.8
 Denmark
Louise Østergård, Mathilde Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard
46.29
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE27.8
 Denmark
Annemarie Nissen, Mathilde Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard

2016

60 m  [10]
7.94
i
SB FlensborgFlensborg10.1
7.72
i
SB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE30.1
7.64
i
SB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE30.1
7.61
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2
7.64
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2
7.63
i
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2
7.60
i
PB AarhusAarhus18.2
7.58
i
PB AarhusAarhus18.2
7.59
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2
7.58
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive28.2
100 m  [10]
12.22
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5-0.9
12.04
FrederiksbergFrederiksberg4.6+1.7
11.91
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6+1.5
12.06
HvidovreHvidovre11.6-0.6
12.06
HvidovreHvidovre11.6-2.1
11.90
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6+1.2
12.15
FolksamUmeå, SWEFolksam, Umeå, SWE21.6+0.9
12.32
DMAarhusDM, Aarhus27.8-1.3
12.38
DMAarhusDM, Aarhus27.8-1.6
12.18
KøbenhavnKøbenhavn10.9+0.6
150 m  [1]
18.73
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8-1.0
200 m  [3]
25.54
SB AalborgAalborg21.5-0.8
24.66
PB HvidovreHvidovre12.6+1.9
24.69
FolksamUmeå, SWEFolksam, Umeå, SWE21.6+1.0
60 m hæk 84.0 cm  [5]
8.93
i
SB FlensborgFlensborg10.1
8.55
i
PB DMiSkiveDMi, Skive27.2
8.53
i
PB SkiveSkive27.2
8.53
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive27.2
8.55
i
SkiveSkive27.2
100 m hæk 84.0 cm  [2]
14.40
SB DMAarhusDM, Aarhus28.8+1.2
14.43
DMAarhusDM, Aarhus28.8+0.6
Længdespring  [4]
5.65
PB HvidovreHvidovre12.60.0
5.42
AarhusAarhus27.8+0.4
5.46
KøbenhavnKøbenhavn10.9+1.4
5.48
w
KøbenhavnKøbenhavn10.9+2.6
4 x 200 m stafet  [1]
1:37.85
i
PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2
 Denmark-Iceland
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer
Anne Sofie Kirkegaard, Arna Stefanía Gudmundsdóttir

2015

60 m  [8]
7.90
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
7.74
i
SB LondonGLondon, GBRLondonG, London, GBR1.2
7.77
i
LondonGLondon, GBRLondonG, London, GBR1.2
7.74
i
=SB SkiveSkive7.2
7.85
i
AarhusAarhus12.2
7.73
i
SB AarhusAarhus12.2
7.77
i
DMiSkiveDMi, Skive22.2
7.78
i
DMiSkiveDMi, Skive22.2
100 m  [18]
12.13
w
EsbjergEsbjerg17.5+2.3
12.30
SB Hamburg, GERHamburg, GER31.5-0.5
12.19
SB Hamburg, GERHamburg, GER31.5-0.3
11.83
w
SkaraRacetSkara, SWESkaraRacet, Skara, SWE6.6+3.2
11.64
w
SkaraRacetSkara, SWESkaraRacet, Skara, SWE6.6+4.3
12.14
SB HvidovreHvidovre13.6-0.4
11.97
SB HvidovreHvidovre13.60.0
11.85
PB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6+1.4
12.16
LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE27.6+0.3
11.98
LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE27.6+0.3
12.01
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8+1.7
12.18
DMAarhusDM, Aarhus8.8-0.7
12.04
DMAarhusDM, Aarhus8.80.0
12.23
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8-0.1
12.25
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.80.0
12.11
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.80.0
11.89
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8+1.2
12.12
KøbenhavnKøbenhavn5.9+1.2
150 m  [2]
18.88
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8-1.3
18.26
PB (49)KøbenhavnKøbenhavn30.8-0.9
200 m  [4]
26.28
SB Flensburg, GERFlensburg, GER1.5+0.3
25.25
SB EsbjergEsbjerg17.50.0
24.99
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8-0.5
24.74
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9+0.8
60 m hæk 84.0 cm  [6]
8.69
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
8.74
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
8.69
i
=PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE25.1
8.74
i
PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE25.1
8.92
i
Bærum, NORBærum, NOR14.2
8.92
i
v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2
100 m hæk 84.0 cm  [5]
14.56
SB AarhusAarhus8.8+0.6
14.00
PB DMAarhusDM, Aarhus9.8+1.0
14.68
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8-2.2
14.35
KøbenhavnKøbenhavn30.8-0.8
15.09
KøbenhavnKøbenhavn5.9+0.2
Længdespring  [1]
5.27
PB EsbjergEsbjerg17.5+1.2
4 x 100 m stafet  [1]
46.37
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde Kramer
Zarah Buchwald, Martha Traoré

2014

60 m  [6]
7.73
i
PB Hamburg, GERHamburg, GER1.2
7.78
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2
7.68
i
PB AarhusAarhus13.2
7.69
i
DMiSkiveDMi, Skive22.2
7.62
i
PB DMiSkiveDMi, Skive22.2
7.71
i
SkiveSkive1.3
100 m  [15]
11.82
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5+4.6
12.04
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5+2.4
12.24
SB Hamburg, GERHamburg, GER24.5+0.6
12.19
SB Hamburg, GERHamburg, GER24.5+1.1
12.03
SB AabenraaAabenraa31.5+0.5
12.17
RandersRanders7.6-1.0
11.96
SB RandersRanders7.6+1.0
12.25
AabenraaAabenraa16.6-0.2
12.20
EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.60.0
12.12
NMKøbenhavnNM, København26.7-0.8
12.11
DMOdenseDM, Odense2.8-1.1
12.10
DMOdenseDM, Odense2.8-0.4
12.26
CoAGKøbenhavnCoAG, København6.80.0
12.22
DMUKøbenhavnDMU, København30.8-1.0
12.14
AabenraaAabenraa6.9-0.5
200 m  [9]
25.27
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
Uregelmæssighed: Oversized track
25.70
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2
25.80
i
SkiveSkive22.2
25.40
i
DMiSkiveDMi, Skive23.2
24.78
PB AabenraaAabenraa31.5+1.5
24.95
w
EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT22.6+2.1
25.44
NMKøbenhavnNM, København27.7-1.4
25.19
HolteHolte23.8+0.8
25.10
AabenraaAabenraa6.9-0.2
800 m  [1]
2:30.69
PB HolteHolte23.8
60 m hæk 84.0 cm  [1]
8.74
i
PB SkiveSkive1.3
100 m hæk 84.0 cm  [7]
14.52
PB AabenraaAabenraa31.5+1.8
14.76
AabenraaAabenraa16.6+0.1
14.75
OdenseOdense2.8-1.0
14.33
PB DMOdenseDM, Odense3.8-1.5
14.11
w
HolteHolte23.8+2.4
14.87
KøbenhavnKøbenhavn30.8-3.0
14.47
AabenraaAabenraa6.9-0.4
Højdespring  [2]
1.63
PB HolteHolte23.8
1.57
KøbenhavnKøbenhavn30.8
Længdespring  [2]
4.11
SB HolteHolte23.8+0.9
5.56
w
HolteHolte23.8+3.6
Spydkast 600 gram  [2]
26.17
SB AabenraaAabenraa13.7
24.87
HolteHolte23.8
Syvkamp  [2]
4.759
PB HolteHolte23.8
14.11   1.63   9.50   25.19
5.56   24.87   2:30.69
4.881
PB HolteHolte23.8
         
      
4 x 100 m stafet  [2]
47.69
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6
 Denmark
Camilla Motzkus, Martha Traoré
Zarah Buchwald, Mathilde Kramer
47.27
SB NMKøbenhavnNM, København26.7
 Denmark
Camilla Mozkos, Stella Jørgensen
Zarah Buchwald, Mathilde Kramer

2013

60 m  [7]
7.7h
i
Flensburg, GERFlensburg, GER13.1
7.86
i
SB Hamburg, GERHamburg, GER19.1
7.86
i
=SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
7.98
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
7.92
i
SkiveSkive23.2
7.89
i
SkiveSkive23.2
7.79
i
=PB SkiveSkive9.3
100 m  [14]
12.28
w
HvidovreHvidovre11.5+2.9
12.40
PB RandersRanders1.6+0.6
12.24
HelsingørHelsingør8.6+1.2
12.09
PB HelsingørHelsingør8.6+0.3
12.51
SkiveSkive15.6-2.7
11.90
PB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU22.6+0.5
12.11
DMAalborgDM, Aalborg27.7+0.7
12.33
AalborgAalborg27.7-0.1
12.38
KøbenhavnKøbenhavn1.8-0.2
12.48
KøbenhavnKøbenhavn24.8-1.0
12.86
KøbenhavnKøbenhavn24.8-1.4
12.37
AarhusAarhus31.8-1.9
12.54
AarhusAarhus31.8-0.9
12.43
KøbenhavnKøbenhavn7.9-4.1
200 m  [3]
25.74
SB AalborgAalborg27.7-1.9
25.38
PB DMAalborgDM, Aalborg28.7-0.5
25.35
PB KøbenhavnKøbenhavn7.9-1.0
60 m hæk 84.0 cm  [1]
8.84
i
PB SkiveSkive9.3
100 m hæk 84.0 cm  [4]
15.09
PB HvidovreHvidovre11.5+0.8
14.87
PB RandersRanders1.6+1.1
14.74
PB AarhusAarhus31.8-1.3
15.48
KøbenhavnKøbenhavn7.9-2.8
4 x 100 m stafet  [1]
47.07
SB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU22.6
 Denmark
Sara Bramer Svendesen, Martha Traoré
Annelouise Villum Jensen, Mathilde Kramer

2012

60 m  [7]
7.79
i
PB AarhusAarhus21.1
7.97
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
7.87
i
AarhusAarhus16.2
7.85
i
SkiveSkive25.2
7.82
i
SkiveSkive25.2
7.94
i
SkiveSkive3.3
7.92
i
SkiveSkive3.3
100 m  [3]
12.95
w
OdenseOdense13.5+2.2
13.08
SB AabenraaAabenraa9.9-0.2
12.78
SB AabenraaAabenraa22.9+2.0
200 m  [1]
26.39
i
PB SkiveSkive3.3
400 m  [1]
1:04.70
PB AabenraaAabenraa22.9

2011

60 m  [5]
7.92
i
PB AarhusAarhus22.1
7.88
i
PB SkiveSkive5.2
7.84
i
PB SkiveSkive19.2
7.86
i
PB SkiveSkive19.2
7.94
i
SkiveSkive5.3
100 m  [12]
12.58
PB AabenraaAabenraa14.5+1.1
12.50
PB HaderslevHaderslev18.50.0
12.73
VejleVejle22.5-0.3
12.71
KøbenhavnKøbenhavn3.6-1.5
12.58
w
KøbenhavnKøbenhavn3.6+2.6
12.84
SkiveSkive18.6-1.0
12.46
PB KøbenhavnKøbenhavn6.8+1.6
12.48
KøbenhavnKøbenhavn6.8+1.8
12.70
HelsingørHelsingør13.8-1.6
12.54
OdenseOdense27.8-0.3
12.94
KøbenhavnKøbenhavn3.9-2.1
12.82
HelsingørHelsingør11.9-1.2
200 m  [9]
27.41
i
PB SkiveSkive5.2
26.67
i
PB SkiveSkive5.3
26.60
PB AabenraaAabenraa14.5+0.3
25.90
PB SkiveSkive18.6+0.2
26.65
KøbenhavnKøbenhavn6.8+1.4
26.01
DMKøbenhavnDM, København6.8+1.9
25.71
PB AabenraaAabenraa20.8+0.9
26.16
OdenseOdense27.8+0.5
26.55
HelsingørHelsingør11.9-1.0
800 m  [1]
2:37.45
PB AabenraaAabenraa20.8
100 m hæk 84.0 cm  [1]
16.01
PB AabenraaAabenraa20.8+0.7
Højdespring  [1]
1.57
PB AabenraaAabenraa20.8
Længdespring  [5]
5.11
i
PB AarhusAarhus22.1
4.82
PB AabenraaAabenraa14.5+1.5
4.93
w
AabenraaAabenraa14.5+6.5
4.86
PB VejleVejle22.5-0.3
5.05
PB AabenraaAabenraa20.8-0.4
Spydkast 600 gram  [1]
26.22
PB AabenraaAabenraa20.8
Syvkamp  [1]
4.292
PB DMAabenraaDM, Aabenraa20.8
         
      

2010

100 m  [1]
13.7h
UNKNOWN, UNKNOWN, 8.90.0
200 m  [1]
27.57
PB VejleVejle12.9-0.4
Højdespring  [2]
1.50
PB UNKNOWN, UNKNOWN, 8.9
1.37
VejleVejle12.9

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.34   DRBærum, NOR10.2.191
100 m
Ude11.52   Frederiksberg25.8.20+1.43
200 m
Ude23.85   Odense26.8.18+1.76
Inde24.44   Skive18.2.176
400 m
Ude1:04.70   Aabenraa22.9.12
800 m
Ude2:30.69   Holte23.8.14
60 m hæk 84.0 cm
Inde8.38   DRSkive17.2.182
100 m hæk 84.0 cm
Ude13.88   Göteborg/U, SWE2.7.17+1.612
Højdespring
Ude1.63   Holte23.8.14
Længdespring
Ude5.65   Hvidovre12.6.160.0
Inde5.27   Malmö/A, SWE29.1.17
Kuglestød 4.0 kg
Ude11.18   Odense7.9.19
Spydkast 600 gram
Ude26.22   Aabenraa20.8.11
Syvkamp
Ude4.881   Holte23.8.1433
4 x 100 m stafet
Ude47.38   Frederiksberg25.8.20
Ude43.90   DRYokohama, JPN11.5.19
Ude46.43   DRAarhus6.9.20
4 x 200 m stafet
Inde1:37.85   Växjö, SWE13.2.16

150 m
Ude17.55   København19.8.18+0.91
300 m
Ude40.97   Tårnby7.5.1730

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 358
Per disciplin:
60 m:74
100 m:134
150 m:5
200 m:52
300 m:1
400 m:1
800 m:2
60 m hæk 84.0 cm:18
100 m hæk 84.0 cm:23
Højdespring:7
Længdespring:13
Kuglestød 4.0 kg:2
Spydkast 600 gram:3
Syvkamp:3
4 x 100 m stafet:19
4 x 200 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2013 2
12.11
DM 2014 1
12.10 1
h3
12.11
DM 2015 1
12.04 1
h1
12.18
DM 2016 4
12.38 1
h1
12.32
DM 2017 1
11.99 1
h2
12.05
DM 2018 1
11.64 1
h2
12.02
DM 2020 1
11.60 1
h2
12.08
200 m
DM 2011 3
26.01
DM 2013 3
25.38
DM 2018 1
23.85 1
h1
25.21w
DM 2020 2
24.22 1
h1
24.73
100 m hæk 84.0 cm
DM 2014 1
14.33
DM 2015 2
14.00
DM 2016 4
14.43 2
h1
14.40
Syvkamp
DM 2011 3
4.292
Inde
60 m
DMi 2014 1
7.62 1
h2
7.69
DMi 2015 3
7.78 1
h2
7.77
DMi 2016 1
7.58 1
h3
7.59
DMi 2017 1
7.55 1
h1
7.53
DMi 2018 1
7.52 1
h1
7.52
DMi 2019 1
7.36 1
h1
7.50
200 m
DMi 2014 2
25.40
DMi 2017 3
24.44 1
h1
24.47
60 m hæk 84.0 cm
DMi 2016 2
8.53 2
h1
8.55
DMi 2017 1
8.45
DMi 2018 1
8.40 1
h1
8.38

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2014 1
22
12.22
DMU 2015 1
22
11.89 1
22
h2
12.11
200 m
DMU 2015 2
22
24.99
100 m hæk 84.0 cm
DMU 2015 3
22
14.68

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 2 2013 7
11.90
EM-Hold Div 2 2014 7
12.20
EM-Hold Div 2 2015 6
11.85
EM-Hold Div 1 2017 5
11.79 2
h1
11.84
200 m
EM-Hold Div 2 2014 7
24.95w
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2013 7
47.07
EM-Hold Div 2 2014 8
47.69
EM-Hold Div 2 2015 6
46.37
EM-Hold Div 1 2017
B
DQ
EM 2018
6
h2
44.09
VM 2019
6
h1
43.92
Inde
60 m
iVM 2018
7
h5
7.43
iEM 2019
8
s3
7.44 4
h5
7.34