Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Sebastian Ree Pedersen

Født: 13 juli 1997

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  2 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  3 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2020

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2020

60 m  [5]
7.11
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
6.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
6.98
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
7.04
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2
DNS
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2
100 m  [8]
10.96
SB KøbenhavnKøbenhavn4.70.0
10.79
PB GreveGreve12.7+1.2
10.81
w
GreveGreve12.7+3.0
10.92
HvidovreHvidovre1.8+1.2
10.85
HvidovreHvidovre1.8+1.0
10.79
=PB DMKøbenhavnDM, København15.8+1.7
10.94
DMKøbenhavnDM, København15.8+1.1
11.02
DMKøbenhavnDM, København29.80.0
200 m  [1]
21.82
PB HvidovreHvidovre2.8+1.2
Længdespring  [12]
7.49
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
 
7.36 SB7.44 SB7.297.49 PB7.267.38
7.46
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
 
7.46
7.50
i
PB v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2
 
7.207.267.397.50 PB7.44X
7.57
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2
 
7.36XX7.117.57 PB7.50
7.53
=SB KøbenhavnKøbenhavn27.6+1.4
7.60
w
KøbenhavnKøbenhavn27.6+4.2
 
X7.41
 +2.8
7.53 SB
 +1.4
7.60
 +4.2
7.33
 +1.3
7.44
 +0.7
7.24
KøbenhavnKøbenhavn4.7+0.3
 
7.247.127.147.20
7.58
SB TårnbyTårnby11.7+1.6
 
7.44
 +2.2
7.45
 +2.4
X7.58 SB
 +1.6
XX
7.60
SB KøbenhavnKøbenhavn26.7+1.3
 
X7.41
 +2.8
7.53
 +1.4
7.60
 +4.2
7.33
 +1.3
7.44
 +0.7
7.60
=SB AarhusAarhus8.80.0
 
7.37
 0.0
X
 0.0
XXX7.60 =SB
 0.0
7.72
SB (93)DMKøbenhavnDM, København16.8+0.3
 
7.15
 +0.7
7.14
 -0.1
7.39
 0.0
7.38
 0.0
7.24
 +0.3
7.72 SB
 +0.3
7.41
DMKøbenhavnDM, København29.8+0.9
 
7.23
 -0.2
7.41
 +0.9
7.23
 0.0
7.38
AarhusAarhus6.9+0.1
 
7.34
 0.0
7.33
 -0.1
7.26
 +0.7
7.38
 +0.1
Tikamp  [1]
DNF
DMKøbenhavnDM, København29.8
11.02/0.0   7.41/+0.9         
            
4 x 100 m stafet  [1]
40.36
DUR DUR-14 PB AarhusAarhus6.9
 Sparta AM
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.25
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2
 Sparta AM
Frederik Schou-Nielsen, Festus Asante
Sebastian Ree Pedersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

60 m  [2]
7.03
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
7.05
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
100 m  [5]
11.10
SB KøbenhavnKøbenhavn13.6-1.5
11.09
SB DMEsbjergDM, Esbjerg27.7-2.4
11.34
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7-2.7
11.05
SB GreveGreve24.80.0
10.95
SB KøbenhavnKøbenhavn31.8+0.5
400 m  [1]
50.86
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8
110 m hæk  [2]
16.03
PB GreveGreve25.8-1.6
16.31
KøbenhavnKøbenhavn1.9+1.2
Højdespring  [2]
1.84
SB GreveGreve25.8
1.94
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8
Stangspring  [1]
2.90
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9
Længdespring  [13]
7.23
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1
7.37
i
SB FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2
 
7.33 SB7.15XX7.157.37 SB
7.39
i
SB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2
 
7.137.307.27X7.127.39 SB
7.20
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2
 
X7.207.04X
7.38
SB KøbenhavnKøbenhavn18.6
 
7.38 SB
 +0.2
XX7.10
 +0.6
6.83X
7.56
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6-0.1
7.65
SB EM U20Gävle, SWEEM U20, Gävle, SWE11.70.0
 
7.65 SBX
 +1.9
7.42
 +1.5
7.33
EM U20Gävle, SWEEM U20, Gävle, SWE12.7+0.2
 
7.27
 +0.7
7.33
 +0.2
7.10
 +0.2
7.51
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7+1.0
7.42
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8+1.5
 
7.42
 +1.5
X7.25
 +1.1
X
7.30
GreveGreve25.8+0.6
7.29
KøbenhavnKøbenhavn31.8+0.7
7.24
OdenseOdense7.9+0.4
Kuglestød  [1]
10.14
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8
Diskoskast 2.0 kg  [1]
24.23
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9

2018

60 m  [3]
7.03
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1
7.08
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1
7.14
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2
100 m  [5]
10.98
SB BallerupBallerup15.5+1.4
10.94
SB SkiveSkive19.5+0.4
10.85
=PB HvidovreHvidovre9.6+1.9
10.98
HvidovreHvidovre9.6-0.4
10.98
AalborgAalborg1.9-0.5
200 m  [1]
22.28
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7+1.5
Længdespring  [12]
7.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
7.47
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2
7.44
SB SkiveSkive19.5+0.5
7.48
w
SkiveSkive19.5+2.6
7.40
Budapest, HUNBudapest, HUN2.6+0.6
7.52
SB DLOslo, NORBislett, Oslo, NOR7.6+1.4
 
7.24
 +3.5
7.52 SB
 +1.4
7.43
 +2.2
7.01
 +0.1
7.22
 +1.2
7.11
 +0.5
7.74
PB KøbenhavnKøbenhavn26.6+1.9
 
7.507.74 PBX7.137.33
7.27
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6+0.3
7.69
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6+3.2
7.35
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8+1.9
7.50
w
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8+3.9
 
7.50
 +3.9
X
 +2.5
7.30
 +1.4
7.35
 +1.9
7.21
 +0.5
7.22
 +1.3
7.23
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE18.8+1.5
7.24
w
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE18.8+2.1
 
7.23
 +1.5
7.17
 +0.7
7.23
 +1.8
7.13
 +3.7
7.24
 +2.1
7.20
 +1.2
7.19
w
DMOdenseDM, Odense26.8+2.2
 
7.177.197.17XX6.81
7.28
AalborgAalborg2.90.0
7.35
KøbenhavnKøbenhavn8.9+1.9
4 x 100 m stafet  [2]
40.97
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5
 Sparta AM
Andreas Trajkovski, Sebastian Ree Pedersen
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Schou-Nielsen
DNF
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8
 Denmark
Sebastian Ree Pedersen, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Albert Ranning

2017

60 m  [4]
7.13
i
PB Lund, SWELund, SWE14.1
7.15
i
PB Lund, SWELund, SWE14.1
7.14
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
7.18
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
100 m  [9]
11.13
SB TårnbyTårnby6.5+1.0
11.15
TårnbyTårnby6.5+1.2
11.29
TårnbyTårnby16.5-0.2
10.86
PB OdenseOdense21.5+1.8
11.15
TårnbyTårnby16.8-0.1
10.90
KøbenhavnKøbenhavn19.8+1.8
10.85
w
KøbenhavnKøbenhavn19.8+2.5
10.85
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8+0.6
11.00
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8+0.2
200 m  [5]
22.84
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
21.69
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7+3.1
22.33
SB TårnbyTårnby16.8-0.8
21.98
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8+1.6
22.14
DMAalborgDM, Aalborg3.9+0.1
300 m  [1]
34.73
PB TårnbyTårnby7.5
Længdespring  [15]
6.99
i
SB AarhusAarhus5.2
7.21
i
PB v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
 
X6.787.21 PB7.137.126.94
7.25
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2
7.23
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5+0.2
7.09
KøbenhavnKøbenhavn3.6+2.0
7.00
Genève, SUIGenève, SUI10.6+0.1
7.42
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6+1.2
7.23
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE29.6+1.0
7.54
w
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE29.6+2.5
 
7.23
 +2.6
7.23
 +1.0
7.03
 +2.2
7.27
 +3.1
6.93
 +1.0
7.54
 +2.5
7.53
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7+2.0
7.20
EM U20Bydgoszcz, POLEM U20, Bydgoszcz, POL13.7+2.0
 
7.06
 -0.5
X
 +2.2
7.20
 +2.0
6.91
KøbenhavnKøbenhavn10.80.0
7.02
HvidovreHvidovre27.80.0
7.36
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8+2.2
7.18
DMAalborgDM, Aalborg2.9+0.3
6.97
OdenseOdense9.9-1.3
4 x 100 m stafet  [1]
40.12
DR22 SB EM U20Bydgoszcz, POLEM U20, Bydgoszcz, POL16.7
 Denmark
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Kristoffer Hari

2016

60 m  [8]
7.22
i
PB Lund, SWELund, SWE16.1
7.26
i
PB Lund, SWELund, SWE16.1
7.17
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1
7.20
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1
7.25
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1
7.16
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1
7.24
i
SkiveSkive27.2
7.18
i
SkiveSkive5.3
100 m  [10]
11.03
w
BallerupBallerup18.5+2.6
11.18
PB TårnbyTårnby29.50.0
11.33
HvidovreHvidovre11.6-1.2
11.09
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6+0.9
11.29
TårnbyTårnby11.8-0.8
11.27
KøbenhavnKøbenhavn20.8+1.5
11.40
KøbenhavnKøbenhavn20.8-1.6
11.38
AarhusAarhus27.8-2.1
11.15
KøbenhavnKøbenhavn3.9+1.1
11.22
BallerupBallerup24.9+0.3
200 m  [8]
22.77
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1
23.03
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2
22.79
i
SkiveSkive5.3
22.60
PB AalborgAalborg21.5-0.7
22.27
PB HvidovreHvidovre11.6+1.3
22.20
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.70.0
22.55
KøbenhavnKøbenhavn3.9-1.2
22.43
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9+0.3
Højdespring  [2]
1.89
SB AalborgAalborg21.5
1.89
=SB KøbenhavnKøbenhavn10.9
Længdespring  [17]
7.07
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1
7.00
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2
7.18
i
PB (78)DMiSkiveDMi, Skive27.2
7.10
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3
7.20
PB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.50.0
6.97
BallerupBallerup18.5+1.3
7.13
TårnbyTårnby29.5-0.8
6.99
HvidovreHvidovre11.60.0
6.90
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6-2.0
7.33
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER26.60.0
7.51
PB (72)VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7+1.9
7.15
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8+1.9
7.28
w
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8+2.3
 
6.71
 +2.7
X7.28
 +2.3
7.15
 +1.9
7.04
 +1.7
7.12
 +1.7
7.08
AarhusAarhus27.8+1.0
7.13
w
DMAarhusDM, Aarhus28.8+2.1
6.88
KøbenhavnKøbenhavn3.9+1.6
7.18
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9+0.2
7.09
BallerupBallerup24.90.0
4 x 100 m stafet  [2]
41.45
SB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6
 Denmark
Peter Andersson, Sebastian Ree Pedersen
Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen
42.69
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9
 Sparta AM
Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen
Sebastian Ree Pedersen, Emil Frænde

2015

60 m  [6]
7.38
i
PB Lund, SWELund, SWE17.1
7.32
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
7.27
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
7.41
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2
7.43
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2
7.53
i
SkiveSkive21.2
100 m  [9]
11.54
SB BallerupBallerup13.5-0.2
11.66
FrederiksbergFrederiksberg6.6+1.6
11.45
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6+5.7
11.38
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6+3.8
11.34
PB HvidovreHvidovre13.6+0.3
11.50
SB HvidovreHvidovre13.6-1.1
11.67
KoldingKolding16.6-1.4
11.59
AarhusAarhus8.8+0.6
11.14
w
HvidovreHvidovre22.8+2.5
200 m  [4]
23.38
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
23.84
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2
22.09
w
HvidovreHvidovre13.6+4.1
22.64
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7+2.2
300 m  [1]
37.87
PB BallerupBallerup13.5
Højdespring  [5]
1.89
=PB EsbjergEsbjerg17.5
1.84
KøbenhavnKøbenhavn31.5
1.80
KoldingKolding16.6
1.89
=PB KøbenhavnKøbenhavn5.9
1.90
PB SkiveSkive12.9
Længdespring  [14]
6.55
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
6.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2
6.58
i
SB SkiveSkive21.2
6.49
i
KøbenhavnKøbenhavn28.2
6.55
SB VejenVejen7.5+0.6
6.60
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5-0.1
6.73
SB HvidovreHvidovre13.60.0
7.09
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7-1.8
6.65
KøbenhavnKøbenhavn5.80.0
6.91
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8+2.3
7.06
DMAarhusDM, Aarhus9.8+1.8
6.94
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8+1.9
6.98
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8+3.5
7.07
w
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8+4.6
6.95
SkiveSkive12.9+0.2

2014

60 m  [5]
7.44
i
PB BallerupBallerup18.1
7.53
i
PB BallerupBallerup18.1
7.46
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
7.48
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
7.50
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
100 m  [15]
11.55
PB KøbenhavnKøbenhavn8.50.0
11.75
FrederiksbergFrederiksberg17.5-2.0
11.58
LyngbyLyngby1.6+1.9
11.76
HvidovreHvidovre14.6-2.7
11.72
HvidovreHvidovre14.6-3.1
11.53
PB BallerupBallerup21.6+1.8
11.41
w
BallerupBallerup21.6+2.6
11.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6-0.8
11.65
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6-1.3
11.89
OdenseOdense2.8-1.6
11.59
KøbenhavnKøbenhavn16.8+0.9
11.41
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8+2.9
11.70
KøbenhavnKøbenhavn30.8-2.2
11.50
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8-1.4
11.51
VejleVejle3.90.0
200 m  [7]
23.55
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
23.79
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
23.82
i
SkiveSkive22.2
22.97
PB HvidovreHvidovre14.6+1.1
23.22
w
BallerupBallerup21.6+2.6
23.00
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6+2.3
23.26
OdenseOdense2.8+1.3
400 m  [1]
52.08
PB LyngbyLyngby1.6
110 m hæk 91.4 cm  [2]
16.21
SB HvidovreHvidovre14.6-0.9
16.19
SB BallerupBallerup21.6-0.9
Højdespring  [12]
1.90
i
PB BallerupBallerup18.1
1.85
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
1.86
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
1.85
i
SkiveSkive22.2
1.80
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5
1.81
SB Maribo Maribo 9.6
1.87
PB HvidovreHvidovre14.6
1.81
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6
1.75
KøbenhavnKøbenhavn16.8
1.86
VejleVejle3.9
1.81
AalborgAalborg13.9
1.89
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9
Længdespring  [17]
6.43
i
PB BallerupBallerup18.1
5.89
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1
6.16
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2
6.69
i
PB SkiveSkive22.2
6.44
i
SkiveSkive1.3
6.56
PB BallerupBallerup14.50.0
6.67
PB FrederiksbergFrederiksberg17.50.0
6.30
LyngbyLyngby1.60.0
6.31
HvidovreHvidovre14.6+1.2
6.62
BallerupBallerup21.6-0.4
6.77
w
BallerupBallerup21.6+4.4
6.83
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6+1.0
6.90
PB OdenseOdense2.8+1.6
7.04
w
OdenseOdense2.8+4.7
6.40
KøbenhavnKøbenhavn16.8+0.1
6.85
KøbenhavnKøbenhavn30.8+0.8
6.50
AalborgAalborg13.9-0.9
4 x 100 m stafet  [1]
43.81
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9
 Sparta AM
Aske Valdemar Petersen, Benjamin Gabrielsen
Massin Ait Bouziad, Sebastian Ree Pedersen
4 x 400 m stafet  [1]
3:36.86
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9
 Sparta AM
Aske Valdemar Petersen, Benjamin Gabrielsen
Massin Ait Bouziad, Sebastian Ree Pedersen

2013

50 m  [2]
6.72
i
HvidovreHvidovre6.1
6.66
i
PB HvidovreHvidovre6.1
60 m  [7]
7.76
i
SB BallerupBallerup12.1
7.72
i
PB BallerupBallerup12.1
7.82
i
PB BallerupBallerup12.1
7.69
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
7.75
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
7.74
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
7.92
i
SkiveSkive9.3
100 m  [8]
12.12
PB BagsværdBagsværd16.5-0.7
11.94
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6+3.6
11.92
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6+2.4
11.98
PB HvidovreHvidovre10.8+0.8
11.89
w
HvidovreHvidovre10.8+3.4
11.92
PB HvidovreHvidovre17.8+1.3
12.40
KøbenhavnKøbenhavn24.8-1.1
12.12
AarhusAarhus31.8-0.7
200 m  [7]
25.09
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
25.26
i
SkiveSkive9.3
24.30
PB TårnbyTårnby4.5+1.2
24.07
w
FrederiksbergFrederiksberg4.6+2.4
23.61
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6+2.2
24.40
HvidovreHvidovre10.8+1.3
24.25
PB HvidovreHvidovre17.8+0.6
300 m  [1]
38.82
PB BagsværdBagsværd16.5
110 m hæk 91.4 cm  [6]
16.44
PB TårnbyTårnby4.5-0.8
16.57
PB TårnbyTårnby4.5-1.2
16.26
PB HvidovreHvidovre15.60.0
16.53
KøbenhavnKøbenhavn20.6-0.5
16.72
KøbenhavnKøbenhavn24.8-2.8
16.06
PB AarhusAarhus31.8-0.6
Højdespring  [14]
1.65
i
PB BallerupBallerup12.1
1.70
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1
1.70
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
1.72
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
1.60
i
SkiveSkive9.3
1.71
PB TårnbyTårnby4.5
1.78
PB GreveGreve9.5
1.73
HvidovreHvidovre11.5
1.74
FrederiksbergFrederiksberg8.6
1.73
KøbenhavnKøbenhavn24.8
1.83
PB AarhusAarhus31.8
1.73
KøbenhavnKøbenhavn7.9
1.81
KøbenhavnKøbenhavn14.9
1.85
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9
Længdespring  [10]
5.77
i
PB HvidovreHvidovre6.1
5.89
i
PB BallerupBallerup12.1
5.34
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1
5.80
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
5.81
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
5.51
i
SkiveSkive9.3
5.95
PB TårnbyTårnby4.50.0
6.27
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8+2.0
6.05
AarhusAarhus31.8+1.5
6.13
KøbenhavnKøbenhavn14.90.0
4 x 100 m stafet  [1]
DNF
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9
 Sparta AM
Sebastian Ree Pedersen, Massin Ait Bouziad
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen

2012

60 m  [6]
8.20
i
PB HelsingørHelsingør7.1
8.20
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn14.1
8.30
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1
8.16
i
PB BallerupBallerup21.1
8.37
i
BallerupBallerup21.1
8.16
i
=PB Malmö, SWEMalmö, SWE4.2
100 m  [9]
12.72
PB HelsingørHelsingør26.5-1.3
12.79
PB HelsingørHelsingør26.5+0.1
12.78
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6+4.3
12.77
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6+2.3
13.19
LyngbyLyngby16.6-2.3
13.04
LyngbyLyngby16.6-1.0
13.40
GreveGreve23.6-0.6
12.99
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6-2.3
13.14
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7-0.4
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
26.86
i
BallerupBallerup21.1
26.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
26.82
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2
26.74
i
SkiveSkive3.3
26.26
PB TårnbyTårnby5.5+0.9
26.51
GreveGreve23.6-1.3
300 m  [3]
41.09
PB HelsingørHelsingør26.5
40.90
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6
40.84
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8
300 m hæk 76.2 cm  [3]
43.51
PB LyngbyLyngby16.6
44.60
GreveGreve23.6
45.90
KøbenhavnKøbenhavn18.8
100 m hæk 84.0 cm  [9]
16.14
PB TårnbyTårnby5.5+2.0
16.20
w
TårnbyTårnby5.5+2.2
16.24
GreveGreve23.6-0.1
16.61
GreveGreve23.6-0.7
16.28
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.60.0
16.62
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6-2.4
16.70
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6-1.3
16.55
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7-0.5
16.13
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8-2.9
Højdespring  [12]
1.60
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1
1.58
i
BallerupBallerup21.1
1.50
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
1.50
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2
1.50
i
SkiveSkive3.3
1.55
=PB TårnbyTårnby5.5
1.52
KøbenhavnKøbenhavn13.5
1.50
LyngbyLyngby16.6
1.60
PB Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6
1.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7
1.61
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8
1.64
PB AabenraaAabenraa22.9
Længdespring  [9]
5.13
i
PB HelsingørHelsingør7.1
5.22
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1
5.17
i
BallerupBallerup21.1
4.81
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
5.40
i
PB SkiveSkive3.3
5.17
PB TårnbyTårnby5.50.0
5.28
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6+0.3
4.78
GreveGreve23.6-1.2
5.28
=PB KøbenhavnKøbenhavn18.8+2.0

2011

50 m  [2]
7.25
i
PB HvidovreHvidovre12.12
7.33
i
HvidovreHvidovre12.12
60 m  [11]
8.58
i
SB KøbenhavnKøbenhavn18.12
8.61
i
KøbenhavnKøbenhavn18.12
8.34
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1
8.65
i
KøbenhavnKøbenhavn8.1
8.45
i
BallerupBallerup22.1
8.25
i
PB BallerupBallerup22.1
8.37
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
8.30
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
8.32
i
HelsingørHelsingør26.2
8.56
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3
8.50
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3
100 m  [3]
13.26
PB HvidovreHvidovre25.5+1.8
12.90
w
HvidovreHvidovre25.5+5.1
14.03
KøbenhavnKøbenhavn20.8+1.3
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
27.30
i
BallerupBallerup22.1
28.58
i
PB Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3
27.90
SB TårnbyTårnby7.5-3.2
27.39
PB GreveGreve15.5+0.2
29.40
LyngbyLyngby4.6-1.5
28.56
GreveGreve24.90.0
300 m  [1]
45.48
PB HvidovreHvidovre25.5
300 m hæk 76.2 cm  [2]
47.99
PB LyngbyLyngby4.6
49.21
OdenseOdense27.8
100 m hæk 84.0 cm  [7]
17.22
PB TårnbyTårnby7.5-1.9
17.58
PB TårnbyTårnby7.5-1.2
18.50
LyngbyLyngby4.6+0.2
17.58
HelsingørHelsingør13.8-0.2
17.64
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8+3.0
18.38
OdenseOdense27.8-0.6
17.52
HillerødHillerød18.9-1.1
Højdespring  [13]
1.51
i
PB HvidovreHvidovre12.12
1.50
i
HelsingørHelsingør15.1
1.50
i
BallerupBallerup22.1
1.45
i
HelsingørHelsingør26.2
1.55
i
PB SkiveSkive5.3
1.45
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3
1.50
PB TårnbyTårnby7.5
1.41
GreveGreve15.5
1.51
PB LyngbyLyngby4.6
1.50
HelsingørHelsingør13.8
1.45
KøbenhavnKøbenhavn20.8
1.45
HillerødHillerød18.9
1.55
PB GreveGreve24.9
Længdespring  [8]
4.95
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1
4.74
i
HelsingørHelsingør15.1
5.12
i
PB BallerupBallerup22.1
4.88
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
4.89
i
SkiveSkive5.3
4.49
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3
4.81
w
TårnbyTårnby7.5+2.5
4.53
SB GreveGreve24.9+0.9

2010

60 m  [13]
8.80
i
HelsingørHelsingør12.12
8.63
i
PB HelsingørHelsingør12.12
8.92
i
KøbenhavnKøbenhavn10.1
9.03
i
KøbenhavnKøbenhavn10.1
8.84
i
HelsingørHelsingør16.1
8.80
i
HelsingørHelsingør16.1
8.76
i
BallerupBallerup24.1
8.66
i
BallerupBallerup24.1
8.71
i
BallerupBallerup24.1
8.55
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
8.70
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
8.86
i
HelsingørHelsingør27.2
8.98
i
HelsingørHelsingør27.2
80 m  [12]
11.0h
TårnbyTårnby20.50.0
11.18
w
GreveGreve2.6+2.1
11.13
PB LyngbyLyngby5.6-1.1
10.9h
LyngbyLyngby5.6+0.6
11.36
GreveGreve19.6-0.4
11.47
GreveGreve19.6+0.1
11.28
SundbySundby19.8-0.2
11.52
w
FrederiksbergFrederiksberg24.8+4.7
11.30
KøbenhavnKøbenhavn29.8+1.3
11.13
=PB KøbenhavnKøbenhavn29.8+0.1
11.49
GreveGreve25.9-1.0
11.64
GreveGreve25.9
100 m  [1]
13.76
PB BallerupBallerup5.5+0.8
200 m  [5]
28.80
PB TårnbyTårnby1.5+0.2
29.06
KøbenhavnKøbenhavn11.5-0.6
28.29
PB LyngbyLyngby5.6-2.2
29.11
GreveGreve19.6+0.1
27.80
PB GreveGreve19.6+1.4
400 m  [2]
1:03.71
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5
1:06.3h
TårnbyTårnby20.5
600 m  [2]
1:48.61
PB RoskildeRoskilde21.8
1:48.08
PB GreveGreve25.9
1500 m  [1]
5:23.75
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8
80 m hæk 76.2 cm  [4]
14.25
PB LyngbyLyngby5.6+1.5
14.43
GreveGreve19.6-0.1
14.34
GreveGreve19.60.0
14.53
GreveGreve25.9+0.2
Højdespring  [13]
1.40
i
PB HelsingørHelsingør12.12
1.45
i
PB HelsingørHelsingør16.1
1.44
i
BallerupBallerup24.1
1.45
i
=PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
1.45
i
=PB HelsingørHelsingør27.2
1.40
i
KøbenhavnKøbenhavn23.3
1.42
PB TårnbyTårnby1.5
1.35
KøbenhavnKøbenhavn9.5
1.40
LyngbyLyngby5.6
1.41
GreveGreve19.6
1.46
PB SundbySundby19.8
1.35
HillerødHillerød19.9
1.45
GreveGreve25.9
Længdespring  [1]
4.97
PB KøbenhavnKøbenhavn12.80.0
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.38
PB RoskildeRoskilde21.8

2009

80 m hæk 76.2 cm  [1]
16.07
PB GreveGreve27.9+1.2
Højdespring  [1]
1.35
PB GreveGreve27.9

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.66   Hvidovre6.1.13
60 m
Inde6.98   Göteborg/FH, SWE1.2.2032
100 m
Ude10.79   Greve12.7.20+1.247
200 m
Ude21.82   Hvidovre2.8.20+1.2
Inde22.77   Växjö, SWE23.1.16
400 m
Ude50.86   København31.8.19
1500 m
Ude5:23.75   København12.8.10
110 m hæk
Ude16.03   Greve25.8.19-1.6
Højdespring
Ude1.94   København31.8.19
Inde1.90   Ballerup18.1.1438
Stangspring
Ude2.90   København1.9.19
Længdespring
Ude7.74   København26.6.18+1.96
Inde7.57   Odense22.2.205
Kuglestød
Ude10.14   København31.8.19
Diskoskast 2.0 kg
Ude24.23   København1.9.19
4 x 100 m stafet
Ude40.36   DUR DUR-14Aarhus6.9.20
4 x 200 m stafet
Inde1:28.25   Odense23.2.20

80 m
Ude11.13   Lyngby5.6.10-1.1
300 m
Ude34.73   Tårnby7.5.1719
600 m
Ude1:48.08   Greve25.9.10
110 m hæk 91.4 cm
Ude16.06   Aarhus31.8.13-0.645
300 m hæk 76.2 cm
Ude43.51   Lyngby16.6.1225
100 m hæk 84.0 cm
Ude16.13   København18.8.12-2.9
80 m hæk 76.2 cm
Ude14.25   Lyngby5.6.10+1.5
Kuglestød 3.0 kg
Ude6.38   Roskilde21.8.10

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 493
Per disciplin:
50 m:4
60 m:70
80 m:12
100 m:82
200 m:50
300 m:7
400 m:4
600 m:2
1500 m:1
110 m hæk 91.4 cm:8
110 m hæk:2
300 m hæk 76.2 cm:5
100 m hæk 84.0 cm:16
80 m hæk 76.2 cm:5
Højdespring:74
Stangspring:1
Længdespring:136
Kuglestød 3.0 kg:1
Kuglestød:1
Diskoskast 2.0 kg:1
Tikamp:1
4 x 100 m stafet:8
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2019 7
11.34 3
h1
11.09
DM 2020 7
10.94 2
h2
10.79
200 m
DM 2017
3
h5
22.14
Længdespring
DM 2015 5
7.06
DM 2016 3
7.13w
DM 2017 2
7.18
DM 2018 2
7.19w
DM 2019 1
7.51
DM 2020 1
7.72
Tikamp
DM 2020
DNF
Inde
60 m
DMi 2018
3
h2
7.14
DMi 2020
2
h5
7.04
DNS
Længdespring
DMi 2016 1
7.18
DMi 2017 3
7.25
DMi 2018 1
7.47
DMi 2019 2
7.20
DMi 2020 1
7.57
4 x 200 m stafet
DMi 2020 1
1:28.25

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2017 5
22
11.00 2
22
h1
10.85
200 m
DMU 2017 3
22
21.98
Længdespring
DMU 2015 1
19
6.98w
DMU 2017 1
22
7.36w
Inde
Længdespring
iDMU 2016 1
19
7.10

Internationale stævner

Ude
Længdespring
EM-Hold Div 2 2019 4
7.42

EM U20 2017
29
22
Q
7.20
EM U20 2019 12
22
7.33 7
22
Q
7.65
4 x 100 m stafet
EM U20 2017
5
22
h2
40.12