Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Benjamin Lobo Vedel

Født: 23 september 1997

Klub: Aalborg Atletik & Motion

  • 400 m Europamester U20 2015
    400 m Bronze ved EM U23 2017

resultater 2020

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2020

150 m  [2]
15.93
PB (63)AarhusAarhus15.6+2.0
16.32
VibyViby18.6+0.2
200 m  [2]
21.48
SB HvidovreHvidovre2.8+0.8
21.53
AarhusAarhus8.8+1.0
300 m  [1]
33.89
SB (74)VibyViby18.6
400 m  [7]
48.24
i
SB Toruń, POLToruń, POL8.2
48.01
SB AarhusAarhus4.7
47.78
SB Karlstad, SWEKarlstad, SWE8.7
47.52
SB AarhusAarhus23.7
47.10
SB HvidovreHvidovre1.8
47.84
Sollentuna, SWESollentuna, SWE10.8
47.26
AarhusAarhus6.9
800 m  [1]
DNF
AalborgAalborg20.6
4 x 400 m stafet  [1]
3:21.91
PB AarhusAarhus6.9
 Aalborg Atletik & Motion
Carl August Allerød, Benjamin Lobo Vedel
Kristian Uldbjerg Hansen, Klaus Præst Jaqué

2019

200 m  [5]
21.16
i
SB Clemson, SCClemson, SC19.1
21.21
i
Fayetteville, ARFayetteville, AR26.1
20.98
i
DR PB Fayetteville, ARFayetteville, AR9.2
20.97
i
DR DR22 DUR-22 PB (46)SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR22.2
DNS
i
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR23.2
400 m  [17]
46.43
i
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR26.1
46.63
i
Fayetteville, ARFayetteville, AR9.2
46.45
i
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR22.2
46.11
i
DR DR22 PB SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR23.2
46.39
i
NCAABirmingham, ALNCAA, Birmingham, AL8.3
46.07
i
DR DR22 DUR-22 PB (16)NCAABirmingham, ALNCAA, Birmingham, AL9.3
46.95
SB Baton Rouge, LABaton Rouge, LA20.4
46.69
SB Gainesville, FLGainesville, FL27.4
46.52
SB SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR10.5
46.57
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR11.5
46.38
DUR-22 SB EastJacksonville, FLEast, Jacksonville, FL23.5
46.18
DUR-22 SB EastJacksonville, FLEast, Jacksonville, FL24.5
46.95
NCAAAustin, TXNCAA, Austin, TX5.6
46.82
KøbenhavnKøbenhavn18.6
47.78
EM U20Gävle, SWEEM U20, Gävle, SWE11.7
47.17
EM U20Gävle, SWEEM U20, Gävle, SWE12.7
48.99
OdenseOdense7.9
4 x 400 m stafet  [5]
3:04.74
i
SB Clemson, SCClemson, SC19.1
 Florida
Chantz Sawyers, Grant Holloway
Ryan Clark, Benjamin Lobo Vedel
3:03.17
i
WL SB Fayetteville, ARFayetteville, AR9.2
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
Cory Poole, Chantz Sawyers
3:05.31
Gainesville, FLGainesville, FL27.4
 Florida
Cole Johnson, Chantz Sawyers
Denzel Villaman, Benjamin Lobo Vedel
3:03.98
NCAAAustin, TXNCAA, Austin, TX5.6
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
Denzel Villaman, Chantz Sawyers
2:59.60
PB NCAAAustin, TXNCAA, Austin, TX7.6
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Chantz Sawyers
Denzel Villaman, Grant Holloway

2018

200 m  [3]
21.02
i
DR D21 PB (62)Clemson, SCClemson, SC20.1
21.12
i
Clemson, SCClemson, SC10.2
21.09
DUR-21 PB Tallahassee, FLTallahassee, FL23.3+1.0
300 m  [1]
32.80
i
WL PB (8)Clemson, SCClemson, SC6.1
400 m  [7]
46.14
i
DR DR22 DUR-21 PB (34)Fayetteville, ARFayetteville, AR27.1
46.26
i
SECCollege Station, TXSEC, College Station, TX24.2
46.20
DUR-21 SB FloridaRGainesville, FLFloridaR, Gainesville, FL30.3
46.41
Gainesville, FLGainesville, FL13.4
46.42
Fayetteville, ARFayetteville, AR27.4
46.94
Knoxville, TNKnoxville, TN12.5
46.59
EastTampa, FLEast, Tampa, FL24.5
4 x 200 m stafet  [1]
1:21.63
SB FloridaRGainesville, FLFloridaR, Gainesville, FL31.3
 Florida
Kunle Fasasi, Benjamin Lobo Vedel
Michael Timpson, Ryan Clark
4 x 400 m stafet  [11]
3:03.49
i
WL SB Clemson, SCClemson, SC20.1
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:02.23
i
PB Clemson, SCClemson, SC10.2
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:02.65
i
SECCollege Station, TXSEC, College Station, TX25.2
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Kunle Fasasi
Chantz Sawyers, Grant Holloway
3:01.43
i
PB NCAACollege Station, TXNCAA, College Station, TX10.3
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:05.22
SB Tallahassee, FLTallahassee, FL23.3
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Chantz Sawyers
Cory Poole, Cole Johnson
3:01.00
WL SB FloridaRGainesville, FLFloridaR, Gainesville, FL31.3
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:03.07
Gainesville, FLGainesville, FL13.4
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:02.17
Knoxville, TNKnoxville, TN13.5
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
3:06.61
EastTampa, FLEast, Tampa, FL26.5
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
3:01.61
NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR6.6
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
3:01.83
NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR8.6
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway

2017

60 m  [2]
7.14
i
SB AalborgAalborg8.11
7.16
i
AalborgAalborg6.12
200 m  [2]
21.54
i
DUR-20 SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1
21.18
PB AalborgAalborg2.80.0
400 m  [14]
47.13
i
PB SkiveSkive14.1
46.78
i
DR22 PB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1
Uregelmæssighed: Oversized track
46.58
i
DR22 v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
46.83
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2
46.65
i
PB iEMBeograd, SRBiEM, Beograd, SRB3.3
46.60
i
PB iEMBeograd, SRBiEM, Beograd, SRB3.3
46.33
i
DR22 DUR-20 PB (22)iEMBeograd, SRBiEM, Beograd, SRB4.3
46.37
SB AarhusAarhus2.6
46.00
DR22 PB Genève, SUIGenève, SUI10.6
46.37
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6
DNF
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6
47.19
DUR-20 DR22 EM U20Bydgoszcz, POLEM U20, Bydgoszcz, POL13.7
45.85
DR22 DUR-20 PB EM U20Bydgoszcz, POLEM U20, Bydgoszcz, POL14.7
46.08
DUR-20 DR22 EM U20Bydgoszcz, POLEM U20, Bydgoszcz, POL15.7

2016

60 m  [2]
7.07
i
SB AalborgAalborg8.12
7.14
i
SB AalborgAalborg8.12
100 m  [3]
11.01
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5-0.2
11.21
AalborgAalborg28.5-1.2
10.73
PB KøbenhavnKøbenhavn10.9+0.9
200 m  [4]
21.61
i
DUR-19 SB (41)Växjö, SWEVäxjö, SWE24.1
21.71
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3
21.50
SB DMAarhusDM, Aarhus28.8+0.4
21.33
SB DMAarhusDM, Aarhus28.8+1.7
300 m  [2]
33.87
PB (91) (11)TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.5
34.46
HerningHerning16.5
400 m  [11]
48.37
i
SB SkiveSkive3.12
47.58
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1
47.46
i
DUR DUR-19 PB (14)v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2
47.52
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2
47.13
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5
47.09
SB EAFBydgoszcz, POLEAF, Bydgoszcz, POL5.6
47.54
AalborgAalborg15.6
47.17
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6
47.00
DUR-19 SB (77)DMAarhusDM, Aarhus27.8
47.14
KøbenhavnKøbenhavn10.9
48.14
AalborgAalborg17.9
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2
 DenmarkIceland
Morten Dalgaard Madsen, Nick Ekelund-Arenander
Kolbeinn Hödur Gunnarsson, Benjamin Lobo Vedel

2015

60 m  [3]
7.31
i
SB AalborgAalborg29.12
7.16
i
PB AalborgAalborg14.1
7.06
i
PB AalborgAalborg14.1
100 m  [2]
10.91
w
EsbjergEsbjerg17.5+2.2
10.83
PB AalborgAalborg30.5+0.2
200 m  [3]
21.51
i
DUR DUR-18 PB (16)Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1
21.66
=PB EsbjergEsbjerg17.50.0
21.32
PB AalborgAalborg17.6+0.2
300 m  [1]
34.18
PB HerningHerning9.5
400 m  [10]
47.47
i
WJL DUR DUR-18 PB (14)Växjö, SWEVäxjö, SWE17.1
48.16
i
DMiSkiveDMi, Skive22.2
48.44
i
iEMPraha, CZEiEM, Praha, CZE6.3
47.52
SB AalborgAalborg22.4
47.83
AalborgAalborg30.5
47.73
AalborgAalborg9.6
46.01
DR22 DUR DUR-18 PB (18)BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER27.6
46.87
EM U20Eskilstuna, SWEEM U20, Eskilstuna, SWE16.7
46.49
EM U20Eskilstuna, SWEEM U20, Eskilstuna, SWE17.7
46.48
EM U20Eskilstuna, SWEEM U20, Eskilstuna, SWE18.7

2014

60 m  [2]
7.34
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE7.12
7.23
i
PB SkiveSkive1.3
100 m  [4]
11.04
=PB AalborgAalborg9.60.0
11.18
AalborgAalborg18.60.0
11.13
AalborgAalborg7.90.0
10.92
PB AalborgAalborg13.9-0.1
200 m  [7]
22.3h
i
SkiveSkive18.1
22.25
i
PB SkiveSkive8.2
21.92
i
DUR-17 PB (62) (10)SkiveSkive1.3
21.90
PB AalborgAalborg18.60.0
21.54
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6+2.3
22.12
KøbenhavnKøbenhavn30.8-1.2
21.66
PB AalborgAalborg7.90.0
300 m  [1]
34.44
PB HerningHerning10.5
400 m  [14]
49.18
i
PB SkiveSkive8.2
48.41
i
DUR-17 PB (32) (5)SkiveSkive1.3
49.34
SB AalborgAalborg23.4
48.09
PB EYOTBaku, AZEEYOT, Baku, AZE30.5
47.44
PB EYOTBaku, AZEEYOT, Baku, AZE1.6
48.31
AalborgAalborg9.6
48.33
Göteborg GPGöteborg/S, SWEGöteborg GP, Göteborg/S, SWE14.6
47.85
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6
48.13
VM U20Eugene, ORVM U20, Eugene, OR22.7
47.06
DUR-17 PB (91) (21)CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8
47.27
YOGNanjing, CHNYOG, Nanjing, CHN20.8
47.29
YOGNanjing, CHNYOG, Nanjing, CHN23.8
49.57
AalborgAalborg7.9
47.73
AalborgAalborg13.9

2013

60 m  [5]
7.51
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE8.12
7.47
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE8.12
7.27
i
PB AarhusAarhus26.1
7.32
i
PB AarhusAarhus26.1
7.53
i
AarhusAarhus13.2
100 m  [5]
11.25
PB AalborgAalborg9.5-0.1
11.22
PB AabenraaAabenraa12.5-0.6
11.43
AalborgAalborg21.80.0
11.31
SkiveSkive7.9-1.6
11.04
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9+0.6
200 m  [9]
23.03
i
PB SkiveSkive9.3
22.40
PB Berlin, GERBerlin, GER18.5-1.3
22.79
SkiveSkive15.60.0
22.47
AalborgAalborg19.60.0
22.34
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6+0.6
22.26
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.60.0
21.97
PB AarhusAarhus31.8-1.0
22.06
AalborgAalborg4.90.0
22.0h
SkiveSkive7.9-1.4
300 m  [1]
34.51
PB AalborgAalborg21.8
400 m  [16]
50.74
i
PB SkiveSkive24.11
50.33
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE8.12
50.33
i
=PB UNKNOWN, UNKNOWN, 9.12
50.06
i
PB SkiveSkive9.3
50.06
i
DUR-16 =PB SkiveSkive10.3
48.96
PB ÅlborgÅlborg9.5
48.70
PB Berlin, GERBerlin, GER18.5
49.01
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE15.6
48.68
PB ÅrhusÅrhus20.6
48.79
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6
48.92
DUR-16 EYOFUtrecht, NEDEYOF, Utrecht, NED15.7
48.37
DUR-16 PB (78)EYOFUtrecht, NEDEYOF, Utrecht, NED17.7
48.84
Espoo, FINEspoo, FIN17.8
48.43
AarhusAarhus31.8
49.9h
SkiveSkive7.9
49.02
KøbenhavnKøbenhavn14.9
800 m  [1]
1:58.9h
SB AalborgAalborg24.4

2012

50 m  [2]
6.78
i
PB AarhusAarhus27.12
6.1h
i
AarhusAarhus7.1
60 m  [6]
7.92
i
PB AarhusAarhus27.12
7.85
i
PB AarhusAarhus27.12
7.4h
i
AarhusAarhus7.1
7.59
i
PB AarhusAarhus21.1
7.66
i
SB AarhusAarhus21.1
7.70
i
PB AarhusAarhus21.1
100 m  [5]
11.68
PB HerningHerning26.50.0
11.78
SkiveSkive23.6-2.0
11.79
SkiveSkive23.6-1.9
11.59
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.70.0
11.42
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.70.0
200 m  [6]
24.67
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE19.11
24.14
i
PB UNKNOWN, UNKNOWN, 3.12
23.65
i
PB SkiveSkive3.3
23.67
PB SkiveSkive23.6-1.7
22.59
w
HvidovreHvidovre1.9+5.2
22.0h
AabenraaAabenraa8.9
300 m  [4]
36.68
PB AalborgAalborg3.6
36.91
LyngbyLyngby16.6
36.05
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.7
36.00
PB HvidovreHvidovre1.9
400 m  [4]
51.73
i
PB SkiveSkive25.2
53.66
PB OdenseOdense13.5
50.79
PB AalborgAalborg19.6
49.77
PB AabenraaAabenraa8.9
800 m  [10]
2:06.74
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE19.11
2:05.59
i
PB SkiveSkive4.2
2:03.98
i
PB SkiveSkive25.2
2:01.70
i
PB SkiveSkive3.3
2:08.89
SB AalborgAalborg3.6
2:01.98
PB SkiveSkive23.6
1:58.48
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7
2:03.47
HvidovreHvidovre1.9
1:58.5h
ÅrhusÅrhus5.9
2:12.38
AalborgAalborg18.9
1500 m  [2]
4:22.33
i
PB UNKNOWN, UNKNOWN, 3.12
4:21.54
i
PB SkiveSkive3.3
300 m hæk 76.2 cm  [4]
43.78
PB SæbySæby8.5
41.41
PB ÅrhusÅrhus13.6
43.46
LyngbyLyngby16.6
41.87
SkiveSkive23.6
Højdespring  [3]
1.60
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.12
1.65
i
PB AarhusAarhus7.1
1.56
i
AarhusAarhus21.1

2011

200 m  [1]
26.40
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12
400 m  [1]
57.3h
AalborgAalborg18.9
800 m  [5]
2:11.60
i
PB SkiveSkive5.2
2:18.72
i
SkiveSkive5.3
2:04.13
PB LyngbyLyngby4.6
2:03.62
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE30.7
2:05.90
OdenseOdense27.8
1000 m  [1]
2:43.67
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE29.7
1500 m  [5]
4:45.57
i
PB AarhusAarhus22.1
4:37.95
i
PB SkiveSkive5.3
4:24.50
PB LyngbyLyngby4.6
4:16.16
PB OdenseOdense27.8
4:24.39
HelsingørHelsingør11.9
3000 m  [2]
9:54.42
i
PB SkiveSkive9.12
9:27.4h
PB Berlin, GERBerlin, GER11.6
Højdespring  [5]
1.35
i
SB UNKNOWN, UNKNOWN, 1.1
1.50
i
PB AarhusAarhus8.1
1.42
i
UNKNOWN, UNKNOWN, 13.2
1.50
SB AalborgAalborg28.4
1.55
SB AalborgAalborg18.9
Længdespring  [2]
4.73
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12
4.24
i
UNKNOWN, UNKNOWN, 13.2
Kuglestød 4.0 kg  [1]
8.57
PB AalborgAalborg18.9

2010

50 m  [1]
7.24
i
PB AarhusAarhus9.1
60 m  [13]
8.44
i
SB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11
8.42
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11
8.42
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11
8.44
i
Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11
8.40
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12
8.43
i
Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12
8.48
i
AarhusAarhus9.1
8.28
i
PB AarhusAarhus24.1
8.32
i
PB AarhusAarhus24.1
8.36
i
PB AarhusAarhus24.1
8.49
i
AarhusAarhus27.2
8.33
i
AarhusAarhus27.2
8.48
i
AarhusAarhus27.2
80 m  [2]
10.87
PB AabenraaAabenraa24.5-0.6
10.81
PB HerningHerning28.8
200 m  [8]
27.68
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11
27.68
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11
27.51
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12
27.10
PB HerningHerning29.50.0
26.98
PB Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6+0.3
26.69
PB AalborgAalborg19.6-1.3
26.10
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7+0.5
24.2h
VejleVejle21.8-2.6
600 m  [8]
2:20.52
PB AalborgAalborg4.5
1:39.71
PB AabenraaAabenraa24.5
1:42.82
SæbySæby1.6
1:35.07
PB Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6
1:40.03
AalborgAalborg19.6
1:38.28
Stockholm, SWEStockholm, SWE6.8
1:33.29
PB AalborgAalborg17.8
1:31.8h
PB AalborgAalborg7.9
800 m  [5]
2:17.39
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12
2:29.45
i
AarhusAarhus24.1
2:32.54
i
AarhusAarhus27.2
2:18.45
PB HerningHerning29.5
2:20.23
HerningHerning28.8
1000 m  [4]
2:52.26
PB AalborgAalborg11.5
3:05.93
AalborgAalborg19.6
3:11.36
VejleVejle21.8
2:59.32
HerningHerning25.9
1500 m  [2]
4:41.27
PB Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6
4:37.09
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7
Højdespring  [7]
1.40
i
PB AarhusAarhus9.1
1.45
i
PB AarhusAarhus24.1
1.40
i
AarhusAarhus27.2
1.51
PB SæbySæby1.6
1.42
Stockholm, SWEStockholm, SWE6.8
1.50
AalborgAalborg19.9
1.59
PB HerningHerning25.9
Længdespring  [2]
5.03
PB VejleVejle21.80.0
4.77
AalborgAalborg19.9
Kuglestød 3.0 kg  [4]
7.99
i
PB ÅrhusÅrhus27.2
8.34
PB AabenraaAabenraa24.5
8.41
PB HerningHerning28.8
8.45
PB AalborgAalborg19.9

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.78   Aarhus27.12.11
60 m
Inde7.06   Aalborg14.1.1545
100 m
Ude10.73   København10.9.16+0.938
200 m
Ude21.09   DUR-21Tallahassee, FL23.3.18+1.010
Inde20.97   DR DR22 DUR-22Fayetteville, AR22.2.191
400 m
Ude45.85   DR22 DUR-20Bydgoszcz, POL14.7.172
Inde46.07   DR DR22 DUR-22Birmingham, AL9.3.191
800 m
Ude1:58.48   Göteborg/U, SWE7.7.12
Inde2:01.70   Skive3.3.12
1000 m
Ude2:43.67   Stockholm, SWE29.7.11
1500 m
Ude4:16.16   Odense27.8.11
Inde4:21.54   Skive3.3.12
3000 m
Ude9:27.4h   Berlin, GER11.6.11
Inde9:54.42   Skive9.12.10
Højdespring
Ude1.59   Herning25.9.10
Inde1.65   Aarhus7.1.12
Længdespring
Ude5.03   Vejle21.8.100.0
Inde4.73   Göteborg/FH, SWE4.12.10
4 x 400 m stafet
Ude2:59.60   Austin, TX7.6.19
Ude3:21.91   Aarhus6.9.20

80 m
Ude10.81   Herning28.8.10
150 m
Ude15.93   Aarhus15.6.20+2.04
300 m
Ude33.87   Tårnby8.5.166
Inde32.80   Clemson, SC6.1.181
600 m
Ude1:31.8h   Aalborg7.9.108
300 m hæk 76.2 cm
Ude41.41   Århus13.6.128
Kuglestød 4.0 kg
Ude8.57   Aalborg18.9.11
Kuglestød 3.0 kg
Ude8.45   Aalborg19.9.10
Inde7.99   Århus27.2.10
4 x 400 m stafet
Inde3:01.43   College Station, TX10.3.18

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 314
Per disciplin:
50 m:3
60 m:33
80 m:2
100 m:19
150 m:2
200 m:50
300 m:11
400 m:101
600 m:8
800 m:22
1000 m:5
1500 m:9
3000 m:2
300 m hæk 76.2 cm:4
Højdespring:15
Længdespring:4
Kuglestød 4.0 kg:1
Kuglestød 3.0 kg:4
4 x 200 m stafet:2
4 x 400 m stafet:17

Danske mesterskaber

Ude
200 m
DM 2016 2
21.33 1
h2
21.50
400 m
DM 2016 1
47.00
Inde
400 m
DMi 2015 2
48.16
DMi 2016 1
47.52
DMi 2017 1
46.83

Ungdom
200 m
iDMU 2016 1
19
21.71

Internationale stævner

Ude
400 m
EM-Hold Div 1 2017
1
h2
46.37
DNF
Inde
400 m
iEM 2015
5
h3
48.44
iEM 2017 4
46.33 2
s1
46.60 1
h5
46.65

Ude
400 m
EYOF 2013 2
16
48.37 1
16
h1
48.92
VM U20 2014
5
19
h7
48.13
YOG 2014 5
17
47.29 2
17
h1
47.27
EM U20 2015 1
19
46.48 1
19
s2
46.49 1
19
h2
46.87
EM U20 2017 3
22
46.08 2
22
s2
45.85 1
22
h3
47.19
EM U20 2019
5
22
s1
47.17 7
22
h4
47.78