Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Nicolai Trock Hartling

Født: 17 januar 1994

Klub: Sparta Atletik & Løb

  • 400 m hæk Bronze ved EM U23 2015
  •  4 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  2 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2020

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2020

300 m  [1]
35.10
SB TårnbyTårnby11.7
400 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
48.98
i
Pittsburg, KSPittsburg, KS7.12
48.29A
i
SB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM1.2
48.44
i
Lubbock, TXLubbock, TX22.2
48.01
i
SB Lubbock, TXLubbock, TX22.2
48.27
i
Boston, MABoston, MA28.2
48.90
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7
  [1]
1:11.06
i
PB (13)Lubbock, TXLubbock, TX18.1
400 m hæk  [1]
51.44
SB Jyväskylä, FINJyväskylä, FIN8.7

2019

200 m  [1]
22.61
SB Abilene, TXAbilene, TX25.4+1.8
400 m  [4]
49.64
i
SB Lubbock, TXLubbock, TX1.2
49.01A
i
SB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM9.2
48.42
i
SB Lubbock, TXLubbock, TX16.2
47.96
i
PB Lubbock, TXLubbock, TX17.2
800 m  [2]
1:52.20
i
SB Boston, MABoston, MA24.2
1:51.40A
SB Canyon, TXCanyon, TX6.4
400 m hæk  [20]
52.22
SB Lubbock, TXLubbock, TX23.3
52.32A
Canyon, TXCanyon, TX20.4
52.38
Abilene, TXAbilene, TX25.4
53.56A
Portales, NMPortales, NM4.5
51.57A
SB Portales, NMPortales, NM4.5
51.57A
=SB Canyon, TXCanyon, TX12.5
52.29
NCAA-IIKingsville, TXNCAA-II, Kingsville, TX23.5
52.18
NCAA-IIKingsville, TXNCAA-II, Kingsville, TX25.5
52.02
OdenseOdense1.6
51.13
SB München, GERMünchen, GER8.6
50.41
SB KøbenhavnKøbenhavn18.6
50.41
=SB KøbenhavnKøbenhavn18.6
51.25
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA9.7
50.51
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA10.7
50.51
Heusden, BELHeusden, BEL20.7
51.03
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7
51.41
Loughborough, GBRLoughborough, GBR6.8
50.01
DR PB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8
50.42
Meilen, SUIMeilen, SUI17.8
50.34
Bruxelles, BELBruxelles, BEL23.8
4 x 400 m stafet  [1]
3:09.92
SB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO11.8
 Denmark
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Kasper Olsen, Nicolai Trock Hartling

2018

300 m  [1]
35.12
SB KøbenhavnKøbenhavn6.5

2017

200 m  [7]
22.73
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
Uregelmæssighed: Oversized track
22.72
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
22.69
i
SB SkiveSkive18.2
22.70
i
SkiveSkive18.2
22.38
w
OdenseOdense21.5+2.6
22.31
SB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE29.7+0.3
22.81
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE29.7+1.2
300 m  [1]
34.59
SB Mölndal, SWEMölndal, SWE4.8
400 m  [7]
49.23
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
48.95
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2
48.71
i
SB DMiSkiveDMi, Skive19.2
48.35
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7
48.68
Heusden, BELHeusden, BEL22.7
47.80
SB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE30.7
DNF
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE23.8
400 m hæk  [7]
52.69
SB OdenseOdense21.5
51.65
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5
51.70
AarhusAarhus2.6
52.01
Genève, SUIGenève, SUI10.6
53.49
KøbenhavnKøbenhavn20.6
52.25
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6
53.66
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6
4 x 100 m stafet  [1]
DNF
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6
 Denmark
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Nicolai Trock Hartling
  [1]
2:16.24
i
PB v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2
 Denmark/Iceland
Trausti Stefánsson, Martin Johansen
Ívar Kristinn Jasonarson, Nicolai Trock Hartling
4 x 400 m stafet  [1]
DNS
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN25.6
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Kojo Musah
Nick Jensen, Andreas Bube

2016

200 m  [3]
22.64
i
SB SkiveSkive27.2
22.39
i
SB SkiveSkive27.2
21.78
PB KøbenhavnKøbenhavn4.8+1.9
300 m  [1]
34.48
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.5
400 m  [6]
48.23
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2
48.31
i
Bærum, NORBærum, NOR20.2
48.36
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2
47.04
PB NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8
47.32
DMAarhusDM, Aarhus27.8
48.13
KøbenhavnKøbenhavn10.9
800 m  [2]
1:52.38
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1
1:50.26
i
DR22 DUR-22 PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2
  [1]
23.82
PB (12)KøbenhavnKøbenhavn4.8+0.6
400 m hæk  [12]
51.35
SB JallMünchen, GERJall, München, GER14.5
52.16
DT AalborgDT , Aalborg21.5
51.35
=SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5
51.48
SparkassenRegensburg, GERSparkassen, Regensburg, GER5.6
51.41
Genève, SUIGenève, SUI11.6
50.94
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6
50.51
DUR-22 SB AarhusAarhus25.6
51.49
EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED6.7
51.65
FolksamKarlstad, SWEFolksam, Karlstad, SWE27.7
50.72
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8
50.82
DMAarhusDM, Aarhus28.8
52.09
KøbenhavnKøbenhavn10.9
4 x 400 m stafet  [1]
3:12.70
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5
 Sparta AM
Philip Braun, Marquis Caldwell
Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm

2015

100 m  [1]
11.12
w
TårnbyTårnby2.5+4.2
150 m  [2]
16.96
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8-0.5
16.68
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8-2.2
200 m  [5]
22.64
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
22.59
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2
22.38
i
PB SkiveSkive21.2
22.41
i
SB SkiveSkive21.2
22.56
SB HvidovreHvidovre22.8-2.3
300 m  [1]
34.41
PB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby3.5
400 m  [11]
48.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1
48.78
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1
48.62
i
PB RödBlåGöteborg/FH, SWERödBlå, Göteborg/FH, SWE7.2
48.41
i
PB DMiSkiveDMi, Skive22.2
48.82
SB HelsingørHelsingør9.5
48.68
SB EsbjergEsbjerg17.5
48.24
SB BagsværdBagsværd9.6
47.55
PB HvidovreHvidovre13.6
47.73
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7
49.08
AarhusAarhus8.8
47.59
DMAarhusDM, Aarhus8.8
800 m  [1]
1:51.22
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8
110 m hæk  [1]
15.39
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8-2.4
400 m hæk  [13]
51.81
SB EsbjergEsbjerg17.5
51.86
IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL23.5
51.12
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5
51.32
AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6
51.58
HvidovreHvidovre14.6
50.16
DR DR22 PB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6
51.67
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7
50.73
DUR-21 DR22 EM U20Tallinn, ESTEM U20, Tallinn, EST10.7
50.02
DR DR22 DUR-21 PB (94)EM U20Tallinn, ESTEM U20, Tallinn, EST12.7
51.09
RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL1.8
51.47
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8
Uregelmæssighed: Unknown irregularity
50.72
DMAarhusDM, Aarhus9.8
51.12
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8
4 x 400 m stafet  [2]
3:09.89
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR31.5
 Sparta AM
Kasper Stærk, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
3:08.01
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL21.6
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Frederik Peschardt, Nick Ekelund-Arenander

2014

100 m  [2]
11.32
PB TårnbyTårnby3.5+1.9
11.25
PB HolteHolte23.8+1.2
200 m  [4]
22.68
RandersRanders7.6-3.3
22.51
PB RandersRanders7.6+0.2
22.50
PB HvidovreHvidovre14.6+1.0
22.35
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6+1.8
300 m  [1]
35.32
PB TårnbyTårnby3.5
400 m  [5]
49.42
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5
49.01
PB HvidovreHvidovre14.6
48.12
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6
48.37
HolteHolte23.8
48.13
AabenraaAabenraa6.9
800 m  [3]
1:57.94
i
PB SkiveSkive22.2
1:58.20
i
DMiSkiveDMi, Skive23.2
1:57.45
i
PB SkiveSkive1.3
1500 m  [1]
4:23.29
PB HolteHolte23.8
110 m hæk  [2]
15.50
w
HolteHolte23.8+3.2
15.19
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8-1.3
400 m hæk  [11]
52.49
PB Hoorn, NEDHoorn, NED17.5
52.73
ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5
53.44
AabenraaAabenraa31.5
51.84
PB RandersRanders7.6
51.97
EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6
51.59
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE27.6
51.76
NMKøbenhavnNM, København26.7
50.94
DUR-20 PB DMOdenseDM, Odense3.8
51.83
DUR-20 CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8
51.15
EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI12.8
55.01
KøbenhavnKøbenhavn30.8
Højdespring  [1]
1.73
PB HolteHolte23.8
Stangspring  [1]
2.90
SB HolteHolte23.8
Længdespring  [1]
6.34
PB HolteHolte23.8+1.2
Kuglestød  [1]
8.42
PB HolteHolte23.8
Diskoskast 2.0 kg  [1]
21.32
PB HolteHolte23.8
Spydkast 800 gram  [1]
38.50
PB HolteHolte23.8
Tikamp  [1]
5.947
PB HolteHolte23.8
            
            
4 x 400 m stafet  [3]
3:09.80
DR PB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5
 Sparta AM
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
3:07.57
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT22.6
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Andreas Bube
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander
3:13.65
NMKøbenhavnNM, København27.7
 Denmark
Festus Asante, Nicolai Trock Hartling
Rasmus Jensen, Emil Strøm

2013

60 m  [3]
7.65
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1
7.60
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1
7.63
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
300 m  [2]
36.06
PB TårnbyTårnby4.5
36.05
PB BagsværdBagsværd16.5
400 m  [11]
50.04
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2
50.37
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
50.64
i
SkiveSkive23.2
50.27
i
SkiveSkive9.3
49.82
PB GreveGreve9.5
50.60
HelsingørHelsingør8.6
51.36
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7
50.36
BlovstrødBlovstrød10.8
49.93
KøbenhavnKøbenhavn24.8
50.32
AarhusAarhus31.8
50.12
KøbenhavnKøbenhavn14.9
800 m  [2]
1:54.86
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8
1:56.78
AarhusAarhus31.8
110 m hæk 99.1 cm  [1]
15.06
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.90.0
  [1]
25.42
PB SundbySundby22.8+1.0
400 m hæk  [11]
54.58
SB HvidovreHvidovre11.5
54.59
Oordegem, BELOordegem, BEL1.6
53.22
SB HelsingørHelsingør8.6
54.17
HvidovreHvidovre15.6
53.40
ÅrhusÅrhus20.6
53.52
BallerupBallerup22.6
52.95
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6
53.54
EM U20Rieti, ITAEM U20, Rieti, ITA19.7
52.76
PB (98)NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN17.8
53.63
AarhusAarhus31.8
54.77
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9
4 x 400 m stafet  [1]
3:26.87
SB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9
 Sparta AM
Cho Mihn Kyun, Benjamin Gabrielsen
Rasmus H. Christensen, Nicolai Trock Hartling

2012

60 m  [3]
7.44
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1
7.46
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1
7.47
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
100 m  [2]
11.92
SB TårnbyTårnby5.5+1.7
11.69
w
TårnbyTårnby5.5+2.4
200 m  [1]
23.48
PB Halmstad, SWEHalmstad, SWE14.7-0.1
300 m  [1]
36.38
PB TårnbyTårnby5.5
400 m  [8]
50.85
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1
51.27
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2
51.20
i
SkiveSkive25.2
50.00
i
PB SkiveSkive3.3
51.40
SB HelsingørHelsingør2.6
51.37
SB HvidovreHvidovre8.6
50.66
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7
50.27
PB AabenraaAabenraa22.9
800 m  [1]
2:01.10
SB GreveGreve29.9
110 m hæk 99.1 cm  [1]
14.41
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9+2.1
400 m hæk  [11]
54.86
SB FolksamHässleholm, SWEFolksam, Hässleholm, SWE6.6
55.45
HvidovreHvidovre8.6
54.91
LyngbyLyngby16.6
54.76
SB Mannheim, GERMannheim, GER23.6
54.32
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6
53.47
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7
54.62
FolksamMölndal, SWEFolksam, Mölndal, SWE4.8
53.49
NordicCVäxjö, SWENordicC, Växjö, SWE18.8
53.53
KøbenhavnKøbenhavn21.8
53.34
PB DMKøbenhavnDM, København26.8
53.20
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre1.9

2011

60 m  [2]
7.59
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2
7.62
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2
200 m  [1]
23.81
i
SB SkiveSkive5.3
400 m  [4]
52.02
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1
52.07
i
SkiveSkive5.3
51.8h
HerlufsholmHerlufsholm21.5
50.83
PB OdenseOdense27.8
110 m hæk 91.4 cm  [1]
14.90
SB OdenseOdense27.8-0.4
400 m hæk 84.0 cm  [3]
54.24
SB VM U18Villeneuve d'Ascq, FRAVM U18, Villeneuve d'Ascq, FRA6.7
54.05
DUR-17 SB EYOFTrabzon, TUREYOF, Trabzon, TUR27.7
53.69
DUR-17 PB (34) (35) (33)EYOFTrabzon, TUREYOF, Trabzon, TUR28.7
400 m hæk  [4]
56.66
SB KøbenhavnKøbenhavn3.6
59.36
OdenseOdense11.6
55.06
PB Schweinfurt, GERSchweinfurt, GER18.6
53.81
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9

2010

60 m  [11]
7.74
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11
7.79
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11
7.74
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11
7.79
i
Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11
7.65
i
BallerupBallerup24.1
7.60
i
PB BallerupBallerup24.1
7.58
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
7.59
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
7.63
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2
7.68
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2
7.61
i
HelsingørHelsingør27.2
100 m  [2]
11.82
PB LyngbyLyngby5.6+1.1
11.80
PB RoskildeRoskilde21.80.0
200 m  [5]
24.40
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11
24.40
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11
23.69
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1
23.61
i
PB SkiveSkive7.3
23.65
PB GreveGreve19.6-0.7
400 m  [5]
52.01
i
PB SkiveSkive7.3
51.33
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5
51.65
GreveGreve19.6
50.97
PB SkiveSkive14.8
51.19
GlostrupGlostrup4.9
800 m  [1]
2:00.69
PB GreveGreve25.9
1000 m  [2]
2:57.54
i
PB HelsingørHelsingør7.2
2:44.37
PB RoskildeRoskilde21.8
110 m hæk 91.4 cm  [11]
14.90
PB TårnbyTårnby1.50.0
15.08
KøbenhavnKøbenhavn9.50.0
15.23
KøbenhavnKøbenhavn11.50.0
15.30
KøbenhavnKøbenhavn11.50.0
14.90
=PB LyngbyLyngby5.6+1.1
14.84
Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6-0.2
14.59
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6+0.4
15.04
GreveGreve19.6-0.6
15.53
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE9.7-2.7
14.44
PB RoskildeRoskilde21.8+2.0
14.52
GlostrupGlostrup4.9+0.7
110 m hæk  [1]
16.49
PB OdenseOdense27.6-0.7
400 m hæk 84.0 cm  [1]
53.92
DUR-16 PB GlostrupGlostrup4.9
400 m hæk  [4]
57.37
PB TårnbyTårnby1.5
57.49
OdenseOdense27.6
55.32
PB OdenseOdense7.8
55.44
HvidovreHvidovre11.9
Højdespring  [2]
1.72
i
PB HelsingørHelsingør7.2
1.65
PB RoskildeRoskilde21.8
Stangspring  [2]
2.40
i
PB HelsingørHelsingør7.2
3.00
PB RoskildeRoskilde21.8
Længdespring  [5]
5.34
i
SB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11
5.34
i
=SB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11
5.54
i
PB BallerupBallerup24.1
5.82
PB LyngbyLyngby5.6-0.4
5.72
RoskildeRoskilde21.80.0
Kuglestød 5.0 kg  [3]
10.28
i
PB HelsingørHelsingør7.2
9.92
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2
10.34
PB RoskildeRoskilde21.8
  [1]
6.196
PB RoskildeRoskilde21.8
  [1]
3.191
i
PB HelsingørHelsingør7.2

2009

800 m  [1]
2:07.84
i
PB SkiveSkive28.2
  [1]
7.13
i
DUR-15 PB HvidovreHvidovre15.2
50 m hæk  [1]
7.13
i
PB UNKNOWN, UNKNOWN, 15.2
100 m hæk 84.0 cm  [1]
13.57
DUR-15 PB EsbjergEsbjerg6.9

2008

60 m  [4]
8.15
i
BallerupBallerup19.1
8.13
i
PB BallerupBallerup19.1
8.23
i
PB BallerupBallerup19.1
8.24
i
SkiveSkive15.2
100 m  [2]
12.17
PB GreveGreve27.9+1.1
12.15
w
GreveGreve27.9+2.2
200 m  [2]
25.82
i
PB SkiveSkive15.2
24.30
PB GreveGreve27.9+1.6
1500 m  [1]
4:47.35
PB GreveGreve27.9
300 m hæk 76.2 cm  [1]
41.61
PB UNKNOWN, UNKNOWN, 14.9
100 m hæk 84.0 cm  [3]
13.88
PB UNKNOWN, ???UNKNOWN, ???20.7-3,276
13.88
DUR-14 =PB Halmstad, SWEHalmstad, SWE20.7
14.21
GreveGreve27.9
Længdespring  [3]
5.46
i
PB BallerupBallerup19.1
5.21
i
SkiveSkive15.2
5.54
PB GreveGreve27.9+1.9

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.44   København14.1.12
100 m
Ude11.25   Holte23.8.14+1.2
200 m
Ude21.78   København4.8.16+1.9
Inde22.38   Skive21.2.1534
400 m
Ude47.04   Espoo, FIN20.8.169
Inde47.96   Lubbock, TX17.2.198
800 m
Ude1:51.22   København30.8.15
Inde1:50.26   DR22 DUR-22Växjö, SWE13.2.166
1000 m
Ude2:44.37   Roskilde21.8.10
Inde2:57.54   Helsingør7.2.10
1500 m
Ude4:23.29   Holte23.8.14
110 m hæk
Ude15.19   København30.8.14-1.3
400 m hæk
Ude50.01   DRVaraždin, CRO10.8.191
Højdespring
Ude1.73   Holte23.8.14
Inde1.72   Helsingør7.2.10
Stangspring
Ude3.00   Roskilde21.8.10
Inde2.40   Helsingør7.2.10
Længdespring
Ude6.34   Holte23.8.14+1.2
Inde5.54   Ballerup24.1.10
Kuglestød
Ude8.42   Holte23.8.14
Diskoskast 2.0 kg
Ude21.32   Holte23.8.14
Spydkast 800 gram
Ude38.50   Holte23.8.14
Tikamp
Ude5.947   Holte23.8.14
4 x 400 m stafet
Ude3:09.80   DRAmsterdam, NED24.5.14

150 m
Ude16.68   København30.8.15-2.215
300 m
Ude34.41   Tårnby3.5.1511
50 m hæk
Inde7.13   UNKNOWN, 15.2.091
110 m hæk 91.4 cm
Ude14.44   Roskilde21.8.10+2.05
110 m hæk 99.1 cm
Ude15.06   Leiria, POR21.9.130.010
300 m hæk 76.2 cm
Ude41.61   UNKNOWN, 14.9.089
100 m hæk 84.0 cm
Ude13.57   DUR-15Esbjerg6.9.092
400 m hæk 84.0 cm
Ude53.69   DUR-17Trabzon, TUR28.7.111
Kuglestød 5.0 kg
Ude10.34   Roskilde21.8.10
Inde10.28   Helsingør7.2.10

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 317
Per disciplin:
60 m:23
100 m:9
150 m:2
200 m:29
300 m:9
400 m:67
:1
800 m:13
1000 m:2
1500 m:2
:1
50 m hæk:1
110 m hæk 91.4 cm:12
110 m hæk 99.1 cm:2
110 m hæk:4
:2
300 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 84.0 cm:4
400 m hæk 84.0 cm:4
400 m hæk:94
Højdespring:3
Stangspring:3
Længdespring:9
Kuglestød 5.0 kg:3
Kuglestød:1
Diskoskast 2.0 kg:1
Spydkast 800 gram:1
:1
:1
Tikamp:1
4 x 100 m stafet:1
:1
4 x 400 m stafet:9

Danske mesterskaber

Ude
400 m
DM 2015 3
47.59
DM 2016 2
47.32
400 m hæk
DM 2012 2
53.34
DM 2014 1
50.94
DM 2015 1
50.72
DM 2016 1
50.82
DM 2019 1
51.03
Inde
400 m
DMi 2015 3
48.41
DMi 2016 2
48.36
DMi 2017 2
48.71
800 m
DMi 2014 3
1:58.20

Ungdom
Ude
110 m hæk 99.1 cm
DMU 2012 1
19
14.41w
110 m hæk
DMU 2015 1
22
15.39
400 m hæk
DMU 2012 1
19
53.20
DMU 2015 1
22
51.12

Internationale stævner

Ude
400 m hæk
EM 2014
6
h2
51.15
EM-Hold Div 2 2014 5
51.97
EM-Hold Div 2 2015 1
50.16
EM 2016
3
h2
51.49
EM-Hold Div 1 2017
5
h2
52.25
EM-Hold Div 2 2019 3
50.01
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 1 2017
B
DNF
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 2 2014 1
3:07.57
EM-Hold Div 2 2015 1
3:08.01
EM-Hold Div 1 2017
B
DNS
EM-Hold Div 2 2019 4
3:09.92

400 m hæk 84.0 cm
EYOF 2011 4
17
53.69 1
17
h2
54.05
VM U18 2011
5
17
h2
54.24
400 m hæk
EM U20 2013
5
19
h2
53.54
EM U20 2015 3
22
50.02 2
22
h2
50.73