Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Årsbedste 2021

Senior
Mænd
10.40A
Tazana Kamanga-Dyrbak
20.48A
Tazana Kamanga-Dyrbak
51.89
Rasmus Overgaard Madsen
1:59.26
Carl August Allerød
4:00.5h
Alexander Krogh Johansen
8:36.8h
Jonathan Makwarth
13:51.37
Jonas Gertsen
29:49.51
Kristian Holm Jensen
13:48
Thijs Nijhuis
29:15
Jacob Sommer Simonsen
Thijs Nijhuis
2:18:28
Rune Bækgaard
Jeppe Risvig
Nicolai Trock Hartling
Markus Køtlum
Carl Bruce Aabo
Bertil WA Frederiksen
Kristoffer Thomsen
Emil Mikkelsen
Brian Nielsen
Hans Barrett
Arthur Wiborg Petersen
Asbjørn Birkelund
Kvinder
13.35
Nanna Tveen Høgsberg
24.74
Line Holm Jensen
55.90
Line Holm Jensen
2:06.83
Mia Helene Mørck
4:19.59
Anna Mark Helwigh
10:56.89
Ida Tveen Høgsberg
16:52.48
Maria Ahm
33:43.82
Maria Ahm
16:23
Helene Svane
35:06
Helene Svane
10:05.86
Anna Mark Helwigh
1:11.08
Signe Lehmann
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar
Aranya Kanakalingam
Thea Lei Hansgaard
Thea Jensen
Lisa Brix Pedersen
Katrine Koch Jacobsen
Liv Cantby
Helle Jensen
DEN
Mænd
5.95
Sebastian Ree Pedersen
6.61
Kojo Musah
21.68
Gustav Lundholm Nielsen
47.41
Gustav Lundholm Nielsen
1:49.01
Andreas Bube
2:39.21
Christian Gundersen
3:41.25
Andreas Holst Lindgreen
7:52.47
Joel Ibler Lillesø
Andreas Martinsen
Marius Hytholm Alex Petersen
Nikolaj Grønbech
Sebastian Ree Pedersen
Torúr Mortensen
Kristoffer Thomsen
5.302
Nikolaj Grønbech
Kvinder
6.65
Marie Høgh Larsen
7.32
Astrid Glenner-Frandsen
23.72
Mette Graversgaard
53.34
Sara Slott Petersen
2:06.06
Mia Helene Mørck
2:50.3h
Line K Schulz
4:23.96
Mathilde Diekema Jensen
9:00.80
Alberte Kjær Pedersen
Mette Graversgaard
Line Damsgaard Andersen
Line R Jensen
Annette Juma Nielsen
Janne Nielsen
Thea Jensen
3.785
Nickoline Skifter Andersen
DEN


Årsrangliste UdeInde 

Vælg Aldersgruppe








Loading...

Seneste resultater

5.5TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
5.5HolstebroAKH Ugens Udfordring 40-100m
4.5SlagelseSprintstævne Ugens udfordring
3.5HerlevUU Herlev Sprint
2.5RandersJMHS Testimonial
2.5KøbenhavnSparta 10-11 år Boldkast
1.5VallensbækPhønixmarchen
30.4AabenraaBededagskast
29.4KøbenhavnSparta Mixed 12-13-års Kuglestødstævne
29.4HelsingørUU kugle og bold
28.4HerlevUU Herlev bold/kugle
28.4TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt
27.4SkiveAftenstævne
27.4Aarhus1500m Stævne
26.4KøbenhavnSparta 14-15 år kuglestævne
25.4OdenseKast 2 Odense
25.4KøbenhavnLængdespring Sparta 10-11, 12-13 år
25.4LyngbyTIF - Diskos/Hammer
24.4EsbjergKastestævne
24.4KøbenhavnSparta 14-15 år Længdespringsstævne
24.4AalborgAAM Stævne 2
24.4SilkeborgKlubstævne
24.4VejleLøbestævne
24.4VærløseDM 10 km
22.4HelsingørUU Længde
22.4HerlufsholmKlubstævne
19.4HerlevUU Længdespring
18.4Randers2000 m forhindringsløbstest
18.4LyngbySpyd & Fladspring
18.4OdenseKast 1 Odense
17.4AarhusLandsholdssamling
17.4BallerupKastestævne
15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor